Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni a dynamika


GregKrk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Niedługo stuknie mi 70k przebiegu w FXT, już podjąłem decyzję o zmianie oleju w skrzyni CVT, statycznie. Ale mam pytanie z innej beczki.

Czy po zmianie oleju w skrzyni CVT odczuwalna jest w jakiś sposób zmiana dynamiki samochodu, w sensie "lepiej się zbiera", "szybsza zmiana przełożeń" itp., czy zmiana służy jedynie poprawie właściwości smarnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, GregKrk napisał:

Cześć. Niedługo stuknie mi 70k przebiegu w FXT, już podjąłem decyzję o zmianie oleju w skrzyni CVT, statycznie. Ale mam pytanie z inne...

Z ciekawości jaki olej dokładnie zalejesz oraz ile no i jaki bedzie tego koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jozef1972 napisał:

Z ciekawości jaki olej dokładnie zalejesz oraz ile no i jaki bedzie tego koszt?

Niestety, jeszcze nie wiem. Albo zrobię to w ASO albo podjadę do Carfita. Jak coś, to napiszę co i jak wyszło. 

 

10 godzin temu, ozarek napisał:

mając w skrzyni kompletne bagno, stary, zużyty olej mógłbyś odczuć jakąś różnicę. Zmieniając regularnie będziesz czuł efekt placebo ;) ale tak dokładnie powinno być.

 

 

Szkoda. Liczyłem na jakieś bardziej wymierne skutki niż placebo:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu statycznie. Auto prawie nowe i wymiana powinna być dynamiczna. Ja to robiłem po 60 tys. w MTS Dzierżoniów. Forester jeździ normalnie, czyli bez zmian. Nie bardzo rozumiem, co miałoby się zmienić w dynamice auta etc. po takowej wymianie. Chodzi głównie o trwałość skrzyni CVT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, msi napisał:

A jak zmieniasz olej w silniku, to też masz takie oczekiwania? :)

Taaak, z 50 koni więcej ma mieć.

 

2 godziny temu, stankiew62 napisał:

Czemu statycznie. Auto prawie nowe i wymiana powinna być dynamiczna. Ja to robiłem po 60 tys. w MTS Dzierżoniów. Forester jeździ normalnie, czyli bez zmian. Nie bardzo rozumiem, co miałoby się zmienić w dynamice auta etc. po takowej wymianie. Chodzi głównie o trwałość skrzyni CVT.

 

Spotkałem się z opinią, że wymiana dynamiczna nie jest za bardzo polecana. U mnie w ASO zaproponowali tylko statycznie. Zapytam ich więc jeszcze raz.

 

A czemu to pytanie o dynamikę? No bo generalnie przy takim skomputeryzowaniu samochodu, zmianach trybu S, S#, tak naprawdę nie wiem czy w CVT też nie zachodzą jakieś dodatkowe zależności odnośnie pracy skrzyni (jakiś czujnik itp.). Jestem prawie totalnym dyletantem jeśli chodzi o mechanikę samochodową, stąd pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwałość każdej skrzyni automatycznej zależy nie tylko od prawidłowej eksploatacji, ale także od terminowej wymiany oleju pracującego w tej skrzyni. Dotyczy to także skrzyń CVT. Najczęściej producent nie informuje o konieczności takiej wymiany; dlaczego,  nie wiem.

W tym przypadku możesz być spokojny, bo ja już ten temat przerobiłem. Od wymiany przejechałem ok. 30 tys. km i jest ok. Myślę, że w przypadku wątpliwości i pytań dobrze byłoby zadzwonić do MTS, a konkretnie do właściciela Marka Kluszczyńskiego. To była jego propozycja i dobrze. Jeżeli chodzi o koszta to do przyjęcia.

L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2018 o 08:25, stankiew62 napisał:

Najczęściej producent nie informuje o konieczności takiej wymiany; dlaczego,  nie wiem.

obniżenie kosztu serwisu w tabelkach. 100kkm i tak przelata nawet na jednym, potem jak się popsuje to niech się martwi właściciel bo gwarancja dawno upłynęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...