Skocz do zawartości

Czuć Paliwo


Felix

Rekomendowane odpowiedzi

Paliwo jest takie wredne , że jak gdzieś uchodzi , to śmierdzi w całym aucie . Jeśli nawet z tyłu coś nie domaga , to śmierdzi do czasu wywietrzenia . Poszukaj na uszczelce pod siedzeniem i na wlewie - na wszelki wypadek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o to chodzi?

 

INTRODUCTION

Some 2002 model Impreza WRX (2.0L Turbo) may experience a fuel smell in cold weather

(temperature < 14°F) from the rubber hose connector, located under the intake manifold,

between two direct fuel-feed metal lines to the injectors.

REPAIR

The changing of the pipe and hose size was adopted, starting with engine number 673467

to better align the two fuel lines. This was accomplished by shortening the fuel pipe and

lengthening the hose both by 30mm. To complete this service procedure, you must replace the

fuel pipe assembly and hose as a set.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Z tego co wiem, to dotyczy tylko USA. Ale wszystkie WRX z tego okresu maja ten sam problem.
tam przeciętny kowalski ma swojego adwokata i takie sprawy szybko trafiają do sądu , kilka takich spraw i producent auta szybko takie akcje organizuje celem uniknięcia wypłaty odszkodowań wychodzi taniej :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem zeszlej zimy, tylko zanim sie zebralem do zalatwienia tego (dowiedzialem sie, ze poza denerujacym czasami zapachem nie jest to specjalnie grozne) to sie zrobilo cieplej i problem zniknal, wiec zapomnialem. Dobrze, ze ten watek wyplynal na wierzch bo w nastepny poniedzialek jade na przeglad, postaram sie tym razem nie zapomniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam problem z zapachem paliwa od kiedy się w okolicach zera zrobiło ale utrzymuje sie ten zapach cały czas nie tylko na zimnym silniku.

co ciekawsze nie zawsze raz jest a dzisiaj nic nie śmierdziało paliwem .

 

Jest na to akcja serwisowa WVK-21 dotyczaca WRX'a MY'02 i MY'03.

 

mój jest 01 EU to się nie łapie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie podlacze do zapachowego tematu.

 

U mnie zapach paliwa pojawia sie ale z oleju. Tzn jak wyciagne bagnet ewidentnie czuc paliwo. Ktos mial cos takiego u siebie? Dodam ze auto czesto sie zalewa i przez chwile pracuje jakby na 3 cylindrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam właśnie podobny problem dzisiaj -8 st , tylko zapach paliwa pomieszany jest ze spalinami ? zapaliłem i wyszłem z auta na kilka min to jak wróciłem to myślałem że zjade :mad: nie wiem o co chodzi? przewietrzyłem zrobiłem z 50km ale dalej coś zalatuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melta, masz problem :!: po tym co napisałeś proponuje sprawdzić ciśnienie cylindrów wymienić świece , paliwo w oleju agonia silnika . zrób coś z tym nim samo się zrobi .

 

Zainteresował mnie ten temat, mógłbyś go (lub ktoś) rozwinąć :?:

Jaka jest przyczyna i jakie mogą być skutki :?:

 

Czy sam zapach świadczy o jakiejś usterce, czy są inne dodatkowe objawy (np. wizualnie można stwierdzić plamy w zbiorniku oleju) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...