Skocz do zawartości

"strzelanie", "kichanie" w tłumik


zyg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Rzadko zawracam Wam głowę problemami technicznymi, ale jeżeli tak się zdarzyło, to zawsze uzyskałem pomoc.

Ale do rzeczy: pacjent - forester, 1998 rok, 2,0, 122 KM, instalacja sekwencyjna BRC. Do słynnego szarpania w okolicach 2000 obrotów ostatnio doszło to strzelanie i kichanie w rurę. Wymieniłem świece, filtr powietrza i filtry instalacji gazowej. Macie jakieś pomysły, rady na tę przypadłość? Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być wypadanie zapłonów, nieszczelne zawory albo coś z gazem, ale podejrzewam, że wirtualnie nie da się tego ani zdiagnozować, ani naprawić... :( , maszeruj do fachowaca, wyżej wspomniany jako jest chyba najlepszym jakiego znamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

wymień kable zapłonowe na jakieś porządne i wszelkie objawy powinny ustąpić, strzelanie to zapłon niespalonej mieszanki w kolektorach wydechowych, katalizatorze bądź tłumikach (przy wolnych obrotach sporadyczne, przy jeździe możne się objawiać szarpaniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
wymień kable zapłonowe na jakieś porządne i wszelkie objawy powinny ustąpić, strzelanie to zapłon niespalonej mieszanki w kolektorach wydechowych, katalizatorze bądź tłumikach (przy wolnych obrotach sporadyczne, przy jeździe możne się objawiać szarpaniem)

 

Sorry! Milczałem zbyt długo. Kichanie nie ustąpiło. Wymieniłem kable w/n na lepsze i nic. Trułem d... znajomym mechanikom i otrzymałem wiele rad - niewiele to pomogło . Zresztą te podpowiedzi dużo wcześniej gościły na forum. Chyba się poddam i uznam, że TTTM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A strzela z wydechu to przy dodawaniu gazu czy odejmowaniu? Ja po tym jak dłubnąłem wydech to strzelał mi w tłumik przy odpuszczaniu gazu na wysokich obrotach. W sumie to bardzo fajne brzmiało, ale o katalizator się bałem, że popęka po którymś strzale. Podjechałem do jako, lekkie korekty i od tej pory nie strzela.

 

A przy wymianie kabli sprawdziłeś świece? Dla mnie przebicia na uszkodzonych kablach uszkodziły jedną ze świec. Jak to ujął mechanik, została 'obstrzelona' czy jakoś tak i było to widać gołym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...