Skocz do zawartości

Klonowanie pilota


grygo

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym podpytac czy ktos wykonywal juz podobna operacje. Chcialbym zdublowac pilota od bramy wjazdowej na osiedle. Nie da sie tego zrobic poprzez spoldzielnie lub firme wykonawcza, bo dla nich posiadanie 2 samochodow jest zbednym luksusem i mowiac, ze np. zgubilo sie pilota i wyrabiajac nowego ten "zgubiony" jest automatycznie dezaktywowany. Kto czyms takim sie zajmuje? Firmy montujace autoalarmy, jakies firmy komputerowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dokupiłem pilota do bramy garażowej pod blokiem. Sam otworzyłem centralkę i zakodowałem sobie pilota. Efekt był taki, że cały blok miał rozkodowane piloty a mój działał 8) :mrgreen:

Później przyjechał spec i za 10zł od sztuki zakodował wszystkim. grygo, zmieńcie firmę od bramy bo to jakaś bzdura z tym jednym pilotem, kto teraz ma jeden samochód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu chyba bardziej chodzi o spoldzielnie niz o firme zakladajaca. ogrodzone sa 2 bloki i jest nieduzo miejsc parkingowych, ale zadne burzuje tu nie mieszkaja wiec zatrwazajacej liczby aut nie ma. ciezko mi powiedziec czy to jakas nowoczesna technologia, jest tylko jedna brama z napedem i swiatelko migajace w momencie zamykania i otwierania :mrgreen: jesli poszedlbym do konkurencyjnej firmy to myslicie, ze moglaby cos takiego dla mnie zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogę bardziej niż rombu - tak jak napisał, wszystko zależy od typu kodowania - jeśli kod stały, to da się sklonować (ale kto? nie mam pojęcia - najbliżej są "magicy" od "otwierania" samochodów ;-)). Jeśli zmienny, czy challenge-response, to będzie to co najmniej trudne (lub niemożliwe).

 

Jeśli wiesz jaki konkretnie system (marka/model) i z jakim pilotem jest w bramie stosowany, to może czasem da znaleźć się instrukcję kopiowania (niektóre piloty podobno potrafią uczyć się od siebie).

 

Coś mi się kołacze, że niektóre samochody miewają pilota w lusterku, taki chyba musi mieć tryb uczenia (to dla kodów stałych) (chyba, ze działa to w odwrotną stronę - to odbiornik uczy się nowego nadajnika, jeśli są kompatybilne).

 

Najprościej jednak pewnie będzie "dogadać" się z instalatorem/operatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...