Skocz do zawartości

Gdzie się przyciemnić piecowo Warszawa


kamul

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie bo Google mi nie pomogło. Może ktoś polecić jakiś zakład? Jaki to w ogóle koszt? Czy to prawda że przód tez można zrobić? Myślałem nad efektem fotochromu ale to tez pytanie czy tak można ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, radekk napisał:

Przód (czołową i przednie boczne) można przyciemnić do jakiegoś stopnia, coś mi się kojarzy między 70-80% przepuszczalności.

Dzięki. Tak też czytałem. Ale fajnie jakby ktoś to tak ma zrobione to potwierdził ;) z tego co czytałem to nawet bezbarwna nie zapewnia tych parametrów na przód a piecowo ponoć można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

5. Szyby pojazdu:
1) nie powinny dawać ostrych odprysków w razie rozbicia; przednia szyba powinna zapewnić kierowcy pełną i wyraźną widoczność bez zniekształcenia obrazu, a w razie rozbicia – zapewniać jeszcze dostateczną widoczność drogi;
2) powinny być umocowane w taki sposób lub sporządzone z takiego tworzywa, aby w razie konieczności istniała możliwość wyjścia na zewnątrz pojazdu co najmniej przez jeden otwór okienny z każdej strony pojazdu;
3) powinny być ocechowane w miejscu widocznym z zewnątrz pojazdu; przepis stosuje się do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1968 r.;
4) przednie i przednie boczne powinny mieć współczynnik przepuszczania światła nie mniejszy niż 70%;
5) nie powinny odbijać światła w sposób powodujący oślepianie innych uczestników ruchu drogowego.

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20130000951

 

Z tym, że oczywiście szyba fabryczna nie ma 100% przepuszczalności, tylko pewnie ok. 80%, więc nie ma dużego pola do popisu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Kambol napisał:

konieczności istniała możliwość wyjścia na zewnątrz pojazdu co najmniej przez jeden otwór okienny z każdej strony pojazdu

Dlatego właśnie folia nieco mnie odrzuca i myślałem o piecowym. Tylko dalej nie wiem gdzie ;) 

Ewentualnie jakie macie folie (firma, typ i czy daje chłodu w aucie) bo wszędzie opisy są jak z kosmosu :P a sensownych informacji jak na lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie ma znaczenia jak przyciemnione, tzw folia 5% na przód i już po dowodzie lub zrywanie. Szkoda nerwów wg mnie. 

Polecam Maxglass na Prymasa. Podejdź to Ci pokażą możliwości. Piecowo z tego co mi się wydaje u nas nikt nie robi. Sam kiedyś szukałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Ayu napisał:

 Nie ma znaczenia jak przyciemnione, tzw folia 5% na przód i już po dowodzie lub zrywanie. Szkoda nerwów wg mnie. 

Polecam Maxglass na Prymasa. Podejdź to Ci pokażą możliwości. Piecowo z tego co mi się wydaje u nas nikt nie robi. Sam kiedyś szukałem. 

Dzięki. Przód i tak odpuszczę. W wolnej chwili faktycznie się wybiorę bo daleko nie jest ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...