Skocz do zawartości

Niania elektroniczna? Kamerka? jakie


kamul

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję przeprowadzić potomka do jego pokoju i szukam czegoś co poinformuje mnie/nas jakby się w nocy obudził, marudził etc. O ile o nianiach elektronicznych napisane jest sporo o tyle o kamerkach z funkcją niani opinii jak na lekarstwo. Starego smartfona z Dormi nie chcę wykorzystywać.

Na razie zainteresowały mnie dwa modele Ilumni Cam-X3 i Goclever Nanny Eye (1 lub 2) -  może ktoś używał takiego rozwiązania?

 

Co do wymagań:

- przede wszystkim wiarygodność powiadomień - czyli po prostu ma działać, a nie tylko być ładnie opisana

- obsługa i powiadomienia przez aplikację - dla wielu urządzeń na raz (tj. żony smartfon i mój)

- połączenie przez WiFi - ewentualnie GSM

- duży kąt widzenia i oczywiście widzenie nocne

 

Dodatkowe plusy:

- zapis na SD

- możliwość dołączenia do centralek smart home po standardowym protokole

 

Ktoś może coś podpowiedzieć, zaproponować?

 

Dlaczego nie zwykła niania: brak obsługi przez aplikację (telefon raczej mam w pobliżu), są droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, aflinta napisał:

Domyślam się, że to pierwsze dziecko? Przy kolejnych nie będziesz sobie takim zabawkami głowy zawracał :)

 

2 minuty temu, adek101 napisał:

zgadza się;)

 

Też się zgadza. Ale koszt jest znikomy ;), poza na teraz woałbym wiedzieć co się dzieje jak nas nie ma w tym samym pomieszczeniu, no i zostaje jeszcze ewentualna opcja zrobienia smart home (badziej dla funu na razie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, adek101 napisał:

dla nas ważne było monitorowanie oddechu, reakcja na ruch i głos dziecka:) używamy Angel Care

Znalezione obrazy dla zapytania angel care

Dzięki. Do oddechu mamy babysense bo młody trochę za wcześnie "wystartował". Ale chcielibyśmy widzieć, a że te kamery są tańsze od dedykowanych urządzeń dlatego szukam jakichś opinii na ich temat :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem coś takiego

http://allegro.pl/motorola-niania-mbp36sc-video-elektroniczna-nowosc-i7142499035.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_DCK_plaean_dziecko&ev_adgr=Dziecko&ev_ln=PRODUCT+GROUP&gclid=EAIaIQobChMIreLU8oGm2gIVSy4YCh1A7woUEAQYASABEgJTSPD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CPy6ufuBptoCFY6Zsgod14wE0w

znaczy jakiś starszy model, do dzisiaj jest używana z racji iż do pokoju młodej jest troche większa odległość i więc choćby jak jest chora to chcę mieć podgląd. Działa już przeszło 5 lat, już nie raz spadała, zostawała na dworze jak padało i nic jej nie dolega, jedynie bateria słabiej trzyma, znaczy przy włączonym ekranie, jak wygasze i tylko dźwięk to trzyma nadal dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, radekk napisał:

ja miałem coś takiego

http://allegro.pl/motorola-niania-mbp36sc-video-elektroniczna-nowosc-i7142499035.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_DCK_plaean_dziecko&ev_adgr=Dziecko&ev_ln=PRODUCT+GROUP&gclid=EAIaIQobChMIreLU8oGm2gIVSy4YCh1A7woUEAQYASABEgJTSPD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CPy6ufuBptoCFY6Zsgod14wE0w

znaczy jakiś starszy model, do dzisiaj jest używana z racji iż do pokoju młodej jest troche większa odległość i więc choćby jak jest chora to chcę mieć podgląd. Działa już przeszło 5 lat, już nie raz spadała, zostawała na dworze jak padało i nic jej nie dolega, jedynie bateria słabiej trzyma, znaczy przy włączonym ekranie, jak wygasze i tylko dźwięk to trzyma nadal dobrze

 

Dzięki za cynk, choć mnie interesuje głównie obsługa przez smartfon. I tak już za dużo się nosi wszystkiego ze sobą ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radekk napisał:

Tylko czy w tych smartfonowych nie trzeba mieć cały czas włączonej apki żeby mieć podsłuch, czy działa jakoś w tle ze jak dziecko się obudzi to się uruchamia?

Tego właśnie min. Chciałbym się dowiedzieć ;) choć i tak sporo apek w tle działa, a jak to wpłynie na życie baterii to się okaże. Do używania raczej w nocy wiec telefon podpięty i tak pod ładowarkę.

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Orllo. Super kamerki, podgląd na żywo dzień i noc. Wbudowany mikrofon i głośnik. Czujnik ruchu. Zapis na karcie i inne bajery. Kupiłem u nich już 10 sztuk i jak na razie jest super.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jako pierwszą "nianię" używaliśmy ANGEL CARE. Wszystko ok, poza tym że nie ma WiFi i działa tylko w ograniczonym zasięgu. Przy drugim dziecku używana mniej, ale nadal działa. Niedługo pojawia się trzecie, więc znowu będzie w użytku.

 

Jako drugą kupiliśmy MOTOROLĘ - oprócz niani, ma też WiFi, więc zasięg jest nieograniczony. Jesteśmy zadowoleni. Aplikacja na telefon/tablet/komputer. Automatyczne powiadomienia o dźwięku/ruchu. Mogę pracować i nie muszę mięć telefonu przed oczami. 

 

W razie pytań pisz.

 

PS. jeśli już o dzieciach mowa, to zareklamuję "biznes" mojej żony - super ubranka od POLSKICH producentów - link w sygnaturce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcinK napisał:

My jako pierwszą "nianię" używaliśmy ANGEL CARE. Wszystko ok, poza tym że nie ma WiFi i działa tylko w ograniczonym zasięgu. Przy drugim dziecku używana mniej, ale nadal działa. Niedługo pojawia się trzecie, więc znowu będzie w użytku.

 

Jako drugą kupiliśmy MOTOROLĘ - oprócz niani, ma też WiFi, więc zasięg jest nieograniczony. Jesteśmy zadowoleni. Aplikacja na telefon/tablet/komputer. Automatyczne powiadomienia o dźwięku/ruchu. Mogę pracować i nie muszę mięć telefonu przed oczami. 

 

W razie pytań pisz.

 

PS. jeśli już o dzieciach mowa, to zareklamuję "biznes" mojej żony - super ubranka od POLSKICH producentów - link w sygnaturce ;)

 

Hej, temat jest w sumie dla wszystkich, jak ta motorola ma jeszcze dostęp przez aplikacje to napisz proszę jaki to model :) 

A linki do ubranek już podsyłam żonie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowaliśmy już jakiś czas temu i to jest MOTOROLA MBP 853

 

Na allegro są jeszcze do kupienia https://allegro.pl/listing?string=MOTOROLA MBP 853&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-uni-1-1-0328

 

 

Teraz są jakieś nowe modele https://motorolahome.com/home/baby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
8 godzin temu, Kambol napisał:

@kamul - co ostatecznie wybrałeś?

 

2 godziny temu, radekk napisał:

Wybrał taki system

 

A20C6E5B-93A1-4790-8BBE-7FBA60D2BAF0.jpeg.1bd3d27f3ab843848a24245af34c55d6.jpeg

 

Ponoć skuteczny i spełnia oczekiwania

:P

Prawie, stanęło na Yi Home. Ale wypowiem się o niej jakoś za miesiąc. Bo w tym tygodniu dopiero montuję..

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 8.07.2018 o 01:34, Kambol napisał:

@kamul - co ostatecznie wybrałeś?

 

Wrażenia z używania tej kamerki Yi:

- świetne połączenie z aplikacją

- właściwie zerowa konfiguracja, czyli bardzo "User Friendly"

- działa od razu przez Internet

- obraz 720p, szału nie ma ale pytanie co komu potrzebne, w pokoju do 30m2 widać kto jest kto

- wykrywanie ruchu ok, robi też od razu 5-6s zapis gdy jest w trybie "alarmowym"

- w nocy, widok świetny, w sumie aż, jestem zaskoczony, że w całkiem ciemnym pokoju (zasłonięte żaluzje, zasłony i noc) widać pomieszczenie i syna dość dobrze

- można wrzucić kartę bezpośrednio do kamerki i zapisywać backup obrazu

- ponoć można wyłączyć diodę (żeby nie raziła w nocy, ale jeszcze tego nie kliknąłem)

 

Ale...

- powiadomienia przychodzą z opóźnieniem 5s - 5min różnie, tak samo na iOS i Android

- działanie "live" w sumie lekki lag 1-2s w domowym WiFi, dźwięk jest przekazywany, ale mam wrażenie, że apka potrafi wygasnąć (jeszcze dalej to testuję)

- czy obraz jest bezpieczny...?

 

Reasumując:

- do pogdlądu i pilnowania pomieszczenia OK

- do podglądu dziecka, w miarę OK

- do użycia jako typowa niania, co zawiadomi nas gdy dziecko płacze, niestety na razie słabo (zbyt duży lag w powiadomieniach i to wygasanie apki, kiedy nastawiona jest na live - np. w nocy przy łóżku, żeby lepiej było słychać co się u malucha dzieje).

 

@Ayo Mógłbyś opisać swoje wrażenia z Belkinem? Warto wybrać to zamiast, albo zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...