Skocz do zawartości

Alternatywne opony do OBK 2018


Sebastian W

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Sebastian W napisał:

Myślę o 245 50 R18

 

Nie wiem, czy to dobry pomysł - koło będzie miało niższą średnicę o 25 mm - obniży się prześwit i koło będzie słabiej wypełniało felgę. Bardziej zbliżony pod względem średnicy jest rozmiar 245/55/18. Taka szeroka opona będzie się słabiej zachowywała w koleinach i na mokrym, przy mocy OBK wpłynie pewnie też na osiągi i spalanie.

Poza tym, to chyba za duża szerokość opony do fabrycznej felgi - opona może się nie ułożyć optymalnie, dziwnie wyglądać (zrobi się balon) i nie pracować tak jak powinna. No i jeszcze kwestia samej szerokości - pytanie, czy szersza o 2 cm opona nie będzie obcierała o elementy podwozia przy maksymalnym skręcie w dynamicznej sytuacji (hamowanie, duże nierówności)?

 

Jeśli chcesz poprawić wygląd, to kup sobie inne felgi według gustu. Ja założyłem chyba o jeden numer szersze niż fabryczne i z innym ET. Efekt jest taki, że poszerzył się nieco rozstaw kół i opona na felgach też inaczej się układa - efekt jest dużo lepszy niż przy fabrycznych - przy zostawieniu fabrycznych opon. A te nie są złe. Oryginalne felgi zostaw na zimę.

 

https://forum.subaru.pl/uploads/monthly_2017_04/DSC_3108.JPG.26bdd219f03a7ac661f4391abb6c1211.JPG

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2018 o 13:28, Sebastian W napisał:

Nie przekonuje mnie ani marka fabryczna ani rozmiar - auto wygląda brzydko jak na łyżwach......

Myślę o 245 50 R18 

instrukcja od obk w dłoń i zobacz jakie opony/felgi są homologowane do OBK. Jeżeli założysz koła o mniejszej średnicy to automatycznie prędkość pokazywana na liczniku będzie mniejsza niż w realu, to samo z nabijanymi kilometrami :) będziesz jechał według licznika 100km/h a w rzeczywistości 80 , licznik pokaze ze zrobiłeś 100km a tak naprawdę 80 itp itd. nie szedłbym tą drogą...@spawalniczy dobrze Ci radzi. Jak już koniecznie chcesz zepsuć OBK i zamontować do auao mającego sobie dobrze radzić w terenie oponę typu naleśnik, to kup felgę 19 albo 20 i dobierz oponę tak żeby średnica koła była zbliżona do homologowanej masz tu kalkulator zamienników

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

6 godzin temu, spawalniczy napisał:

wygląda zacnie

Edytowane przez Karas
ortografia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...