Skocz do zawartości

Forek SG, kolor bordo, gryzie trawę kręcąc mordą.


Booohal

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisałem ;)

Ale dziwna sprawa tam jest. Widać, że amortyzatory są nówki, jakieś HARTy czyli najtańszy szit. Sprężyny też wyglądają jak nowe, a wszystko siedzi... Coś mi się wydaje, że ktoś założył zwykłe amory do sprężyn z SLSa i dlatego tak jest.

Jaka średnica drutu jest w SLSach, a jaka w normalnej sprężynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę bardzo wdzięczny :)

Wtedy już wiem, że po prostu kupuje Lesjoforsa (czy jak to tam się pisze) i git.

Gorzej jak okaże się, że mam niby prawidłowe sprężyny... To będzie zagwozdka.

 

No i koniecznie muszę kupić halogeny bo bez nich przód nie wygląda... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tych kratek w halogenach nie miałem :)

Ależ to była sztuka. Prefekt, też szwajcar. Pewien mechanik od japończyków jak go zobaczył to nie mógł uwierzyć, że są SFy w takim stanie :)

Wtedy nie w głowie mi były takie auta i poszedł w świat :(

Podejrzewam, że gdzieś znajdę Twój temat żeby zobaczyć go w pełnej krasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz wymieniałem olej bez podnoszenia auta :) Bardzo mi się to podoba :)

Zdj_cie0769.jpg

Byłbym zapomniał :)

Wpadło jakieś radio 2 DIN z navi. W forku będzie rzadko używana dlatego zdecydowałem się na takie rozwiązanie. Straszyli mnie, że nic nie będzie widać bo radio osadzone jest nisko i nic z tej nawigacji nie zobaczę ale jest dobrze. Bardzo dobrze. Nie spodziewałem się tak dobrej widoczności nawet w słoneczny dzień. Może to zasługa wyświetlacza w tym radio? Nie wiem. Nie znam się :)

Dotarła też niby powłoka ceramiczna z Aliexpress :) Testowo wrzuciłem na maskę absolutnie bez żadnego przygotowania lakieru. Jeżeli posiedzi chwilę to wleci na całe auto. Jak nie to wleci sprawdzony Sonax PNS :)

Dziś otrzymałem pudełeczko również z Chin w żarówkami LED H4. Wybrałem takie, które teoretycznie mają identyczne odcięcie linii światła jak zwykłe żarówki. Zobaczymy co to warte.

Zdj_cie0765.jpg

Zdj_cie0772.jpg

Zdj_cie0774.jpg

Zdj_cie0778.jpg

 

Forek był też na swoim pierwszym wędkowaniu to też ubrudziłem go odrobinkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEDy jak szybko wleciały tak szybko wyleciały :D

Światło świetne, ilość światła mega no ale granica światło-cienia niestety zbyt niewyraźna żeby dało się to uczciwie ustawić.

Jeżeli ktoś ma soczewki to niech się nawet nie zastanawia bo te LEDy mają wszystkie zalety ksenonu jednocześnie nie posiadając wad. No ale tylko do soczewki. Musiałem to uczciwie przyznać.

Teraz są Tungsramy +60%. Zawsze daję 90 lub 120 ale te miałem pod nosem.

 

Wpadło gazidło:

 

KME Tur

Barracuda

KME Nevo

Parker

Faro

 

Jak się okazało świece miały już dawno dość co uwidocznił gaz to też wleciały Denso TT (jak do wszystkich moich aut od kilku lat) Do kompletu wpadły też kable WN Blue Print (mam do tego pakowacza bardzo duże zaufanie)

Ogólnie miód malina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy takie Tungsramy +90% lub +120% maja jakąś inna barwę światła w stosunku do zwykłych żarówek? Jakaś niebieska poświata czy coś? Pytam bo widzę że te żarówki nie kosztują majątku a może faktycznie można coś poprawić... Tyle że nie chce jakichś kolorowych świateł. No i jak z żywotnością?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Tungsramy, ale ja stosuję już chyba w 4 aucie Osram Night Breaker Laser +120% zdaje się. Światło piękne białe i naprawdę zasięg lepszy. Komplet H4 coś około 85 zł, ale naprawdę szczerze polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Daniel2.0 napisał:

Mam pytanie. Czy takie Tungsramy +90% lub +120% maja jakąś inna barwę światła w stosunku do zwykłych żarówek? Jakaś niebieska poświata czy coś? Pytam bo widzę że te żarówki nie kosztują majątku a może faktycznie można coś poprawić... Tyle że nie chce jakichś kolorowych świateł. No i jak z żywotnością?

 

Zarówno 90 jak i 120% daję troszkę bielsze światło niż zwykłe żarówki. Podejrzewam, że okolice 4500K. Jeżeli chciałbyś bielsze, około 5000K to mogę polecić też Tungsram Blueish. Też świetnie świecą.

Żywotność zależy od przebiegów no i od tego czy instalacja w aucie jest w pełni sprawna. Czy nie ma jakiś skoków napięcia itp.

Przy moich przebiegach (około 30 000km rocznie) wymieniam je średnio raz w roku. Ceny oscylują w okolicach 50zł za parę czyli bardzo uczciwie.

Testowałem wiele firm i na Tungsramie właśnie się zatrzymałem. Jedyne co to mają beznadziejne opakowania :/ Tungsram to to samo co GE także jeżeli znajdziesz je pod szyldem GE to też bierz śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Żyję!

Forek też!

A dostał nowe tarcze i klocki przód, łączniki staba przód i tył no i amorki i sprężyny z tyłu :)

W końcu stoi jak człowiek :)

Przód ma 43cm, a tył 43,5 na pusto. Chyba dorzucę 1cm dystans bo przy pełnej butli LPG i połowie baku PB nie do końca jest jakbym chciał.

Wrzuciłem też pod uszczelki drzwi wężyk igielitowy 10x1,5mm i nastała względna cisza. Jak na Forka oczywiście :)

Niestety wali zawieszenie z przodu. Drobne stuki zniknęły po wymianie łączników staba ale na większych dziurach wali dość mocno.

Co w zawieszeniu leci jako pierwsze poza łącznikami staba?

Z tego co widzę to wahacz ma tylko jedną tuleję metalowo-gumową (można ją podmienić czy trzeba cały wahacz?), a reszta do kupienia osobno.

Ma ktoś graficzne przedstawienie zawieszenia może?

 

Zdj_cie0935.jpg

Edytowane przez Booohal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2017 o 12:47, Booohal napisał:

Dotarła też niby powłoka ceramiczna z Aliexpress :) Testowo wrzuciłem na maskę absolutnie bez żadnego przygotowania lakieru. Jeżeli posiedzi chwilę to wleci na całe auto. Jak nie to wleci sprawdzony Sonax PNS :)

jak się sprawdziła ta ceramika? jest do kupienia w ali za 35 zł i się zastanawiam ;)

 

W dniu 14.02.2018 o 11:13, Booohal napisał:

W końcu stoi jak człowiek :)

Przód ma 43cm, a tył 43,5 na pusto. Chyba dorzucę 1cm dystans bo przy pełnej butli LPG i połowie baku PB nie do końca jest jakbym chciał.

wsadzałeś zestaw KYB? też mnie to będzie czekać w tym roku ale przy lpg, haku zastanawiam się czy KYB da radę jak go trochę bardziej dociążę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powłoka poleżała kilka tygodni. Nawet nie wiem ile. Ale na brudnym lakierze to wiesz...

Na tył poszły po taniości amorki Daichi i sprężyny KYB. Ostatnio załadowałem kilkaset kg no to siadło. Ale był cały wyładowany płytami wiórowymi... Ale jeździ się świetnie. Chyba tylko dorzucę ten dystansik 1cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic, szukam opinii na temat temat tańszej ceramiki bo podobno te za 40 zł, a za 140 zł to żadnej różnicy nie ma. Ale jednak wolę nie wydawać 35 zł tylko po to aby przez kilka tygodni mieć coś na aucie. Wosk soft99 trzyma się prawie cały rok ale to nadal "tylko" wosk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...