Skocz do zawartości

Legas IV 05 naciągnięcie pasow


recki

Rekomendowane odpowiedzi

Powitałszy! Nie do końca ładnie zwijają mi się pasy (kierowcy i pasażera). Jak odepne szeleczke to muszę pomyrdac żeby zwinęła się do końca. Ostatnio moja ponoć lepsza połówka poobijala mi w ten sposób slupek- próbowała zamknąć drzwi z pasem w środku. Dojrzałem do decyzji żeby coś z tym zrobić. Mam wrażenie że wystarczyłoby nakręcić sprężynę o kilka obrotów. I teraz nadchodzi część pytająca:

-da się rozebrać zwijak czy zgrzany/ sklejony / zaspawany?

- nakręcanie sprężyny bardzo upierdliwe i zagrożone rozwinięciem jej?

- są tam napinacze piro czy czysta mechanika

Może ktoś już coś z tym robił i ma jakiś sposób? Słupki otwierałem ale w innym celu i nie specjalnie przyglądałem się zwijakom a wolę zasięgnąć wiedzy zanim rozbebesze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2017 o 15:03, euyot napisał:

Najpierw bym wyczyścil pas i posmarowal. W Saabie miałem ten problem i też "olaboga wymieniam pół auta"... posmarowalem takim silikonowym w spraju i nastepny wlasciciel tez nie ma problemu.;)

 

W dniu 18.11.2017 o 16:32, STomasz napisał:

Nie ma sensu rozbierać tego. Po prostu popsikaj/przesmaruj czymś pasy, rozwiń i popsikaj np. sprayem silikonowym, ładnie wyschnie i nie bedzie brudzi, tylko zrób to delikatnie, najlepiej psikać na szmatkę lub gąbkę i wtedy przecierać pasy.

Po użyciu tego silikonowego sprayu pasy będą mi się ładnie wciągać?:huh:. Tego patentu jeszcze nie znałem:)znałem.A tak apropo, zna ktoś jakiś dobry środek do czyszczenia pasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posmaruj suchym teflonem. Ja tak zrobiłem u siebie. Pas po takim zabiegu nie jest tłusty i nie brudzi ubrań a różnica jest zauważalna. Na plus oczywiście.
A co to za cudo? Jak wezmę sucha patelnie i pomiziam? Będzie? Nie znam specyfiku! Dzisiaj spróbuję odmyc i fukne silikonem zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadasz głupoty. Nie znasz się a... Sądząc po wypowiedzi byłeś na tyle leniwy, że nawet na głupim google-u nie raczyłeś sprawdzić. Suchy smar tefnowowy w sprayu to świetny specyfik. 

Ja masz zamiar każdą próbę pomocy tak kwitować, to powodzenia i nie licz na innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh drażliwy coś kolega strasznie! A złość piękności szkodzi! Fura ci jeszcze zardzewieje! Właśnie napisałem że się nie znam, wplatając lekka nutkę humoru. Mam nadzieję że innych czytających nie urazilem zbytnio? :biglol:
Wczoraj wieczorem zgodnie sugestiami- umyłem cały pas (po rozwinięciu i zaczynając od samego zwijaka- trzeba zdjąć tapicerkę) i spsikalem silikonowym-caly mechanizm oraz miejsce gdzie przechodzi pas przez górne oczko. Nie psikalem samego pasa, stwierdziłem ze jak nie pomoże to wtedy spróbuję. Efekt- duuuzo lepiej, czy super? Chyba mógłby deczko mocniej zwijać chociaż ... to już trochę czepianie sie.
Generalnie- polecam i działa!
Aha! Sam zwijak stosunkowo mocno zabudowany, raczej ciężko ale chyba rozbieralny, piro obecne!

Edytowane przez recki
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...