Jump to content

Legas IV 05 naciągnięcie pasow

recki

Recommended Posts

Powitałszy! Nie do końca ładnie zwijają mi się pasy (kierowcy i pasażera). Jak odepne szeleczke to muszę pomyrdac żeby zwinęła się do końca. Ostatnio moja ponoć lepsza połówka poobijala mi w ten sposób slupek- próbowała zamknąć drzwi z pasem w środku. Dojrzałem do decyzji żeby coś z tym zrobić. Mam wrażenie że wystarczyłoby nakręcić sprężynę o kilka obrotów. I teraz nadchodzi część pytająca:

-da się rozebrać zwijak czy zgrzany/ sklejony / zaspawany?

- nakręcanie sprężyny bardzo upierdliwe i zagrożone rozwinięciem jej?

- są tam napinacze piro czy czysta mechanika

Może ktoś już coś z tym robił i ma jakiś sposób? Słupki otwierałem ale w innym celu i nie specjalnie przyglądałem się zwijakom a wolę zasięgnąć wiedzy zanim rozbebesze.

Nie ma sensu rozbierać tego. Po prostu popsikaj/przesmaruj czymś pasy, rozwiń i popsikaj np. sprayem silikonowym, ładnie wyschnie i nie bedzie brudzi, tylko zrób to delikatnie, najlepiej psikać na szmatkę lub gąbkę i wtedy przecierać pasy.

W dniu 19.11.2017 o 15:03, euyot napisał:

Najpierw bym wyczyścil pas i posmarowal. W Saabie miałem ten problem i też "olaboga wymieniam pół auta"... posmarowalem takim silikonowym w spraju i nastepny wlasciciel tez nie ma problemu.;)

W dniu 18.11.2017 o 16:32, STomasz napisał:

Nie ma sensu rozbierać tego. Po prostu popsikaj/przesmaruj czymś pasy, rozwiń i popsikaj np. sprayem silikonowym, ładnie wyschnie i nie bedzie brudzi, tylko zrób to delikatnie, najlepiej psikać na szmatkę lub gąbkę i wtedy przecierać pasy.

Po użyciu tego silikonowego sprayu pasy będą mi się ładnie wciągać?:huh:. Tego patentu jeszcze nie znałem:)znałem.A tak apropo, zna ktoś jakiś dobry środek do czyszczenia pasa?

Posmaruj suchym teflonem. Ja tak zrobiłem u siebie. Pas po takim zabiegu nie jest tłusty i nie brudzi ubrań a różnica jest zauważalna. Na plus oczywiście.
A co to za cudo? Jak wezmę sucha patelnie i pomiziam? Będzie? Nie znam specyfiku! Dzisiaj spróbuję odmyc i fukne silikonem zobaczymy

Gadasz głupoty. Nie znasz się a... Sądząc po wypowiedzi byłeś na tyle leniwy, że nawet na głupim google-u nie raczyłeś sprawdzić. Suchy smar tefnowowy w sprayu to świetny specyfik. 

Ja masz zamiar każdą próbę pomocy tak kwitować, to powodzenia i nie licz na innych...

Ehhh drażliwy coś kolega strasznie! A złość piękności szkodzi! Fura ci jeszcze zardzewieje! Właśnie napisałem że się nie znam, wplatając lekka nutkę humoru. Mam nadzieję że innych czytających nie urazilem zbytnio? :biglol:
Wczoraj wieczorem zgodnie sugestiami- umyłem cały pas (po rozwinięciu i zaczynając od samego zwijaka- trzeba zdjąć tapicerkę) i spsikalem silikonowym-caly mechanizm oraz miejsce gdzie przechodzi pas przez górne oczko. Nie psikalem samego pasa, stwierdziłem ze jak nie pomoże to wtedy spróbuję. Efekt- duuuzo lepiej, czy super? Chyba mógłby deczko mocniej zwijać chociaż ... to już trochę czepianie sie.
Generalnie- polecam i działa!
Aha! Sam zwijak stosunkowo mocno zabudowany, raczej ciężko ale chyba rozbieralny, piro obecne!

Edited by recki
  • Upvote 1