Skocz do zawartości

Zimowe triki


kamul

Rekomendowane odpowiedzi

Czas przygotowywać się powoli do sezonu zimowego, ciekawi mnie jedna sprawa, mianowicie smarowanie uszczelek, bo jakoś nie widzę tego przy bezramkowych szybach. Macie na to jakieś sposoby? Inne zimowe triki co do zabezpieczenia auta też mile widziane w tym temacie :)

 

U siebie na razie mam położony Soft99, ale jeszcze za 2 miesiące czyszczenie lakieru i nowa wartstwa przed samą zimą. W planach wymiana dywaników na gumowe i konserwacja podwozia (pewnie w tym/przyszłym) miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem od niedawna na forum i krótko posiadaczką subaru SF ciekawi mnie jak zabezpieczać  bezramkowe szyby . Narazie jestem na etapie napraw blacharskich ( reperaturki tył nadkola i podszybie , potem lakiernik -prace już trwają  , potem te szyby i uszczelki i zima za pasem -nasza tj subaru i moja pierwsza. POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam silikonu w sprayu do uszczelek (wcześniej gliceryny technicznej). Psiknąć obficie na szmatkę i delikatnie wcierać w uszczelki ;-). Po 10 latach uszczelki są w bardzo dobrym stanie. Nigdy nie przymarzły a ja nigdy nie pobrudziłem ubrania od tego smarowania ;-).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piotruś napisał:

Ja używam silikonu w sprayu do uszczelek (wcześniej gliceryny technicznej). Psiknąć obficie na szmatkę i delikatnie wcierać w uszczelki ;-). Po 10 latach uszczelki są w bardzo dobrym stanie. Nigdy nie przymarzły a ja nigdy nie pobrudziłem ubrania od tego smarowania ;-).

 

 

A jak szyba wygląda po tym zabiegu. U siebie dla odżywienia gumy użyłem środka z Nielsena (długo schnie), ale i tak ślady na szybie po użyciu były widoczne. Na zimę właśnie planuję użyć czegoś "tłustego" - silikonowego, ale jakoś średnio to sobie wyobrażam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamul napisał:

 

A jak szyba wygląda po tym zabiegu. U siebie dla odżywienia gumy użyłem środka z Nielsena (długo schnie), ale i tak ślady na szybie po użyciu były widoczne. Na zimę właśnie planuję użyć czegoś "tłustego" - silikonowego, ale jakoś średnio to sobie wyobrażam ;)

 

Silikon nie odkłada się na szybie (albo tego nie zauważyłem). Czasem, gdy jest wilgotno, deszczowo, w miejscu styku uszczelki z szybą na słupku B, gromadzi się para.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stosuję silikon w sprayu i nie zauważyłem aby brudził szyby. Zalecam jednak ostrożność przy bezramkowych szybach przyciemnianych folią - mam podejrzenie (graniczące z pewnością ;)), że po silikonowaniu uszczelek w dwóch szybach zaczęły się odwarstwiać brzegi folii.

Folie już poprawione i przed zimą znów będę smarował, ale zalecam przetarcie uszczelek szmatką i odczekanie z otwartymi drzwiami aż preparat porządnie odparuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...