Skocz do zawartości

Sonda lambda wymieniona - P1137


raph

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Padła mi lambda w moim Legacy (IV przed lifem), został wymieniona (Bosch - serwis i marka lambdy ;)) - jednak pojawił się błąd P1137. Mechanik mówi, że ten błąd oznacza "ubogą mieszankę". Pojeździłem trochę - błąd się pojawia po paru kilometrach. 

 

Trochę szukałem po forum za tym błędem, ale poza informacją, że to może być lambda, nic nie znalazłem.

 

Czy może złą sondę mi dobrali?

 

Auto idzie do dalszej diagnostyki w poniedziałek, ale może Wy podpowiecie czego się jeszcze spodziewać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest bez LPG.  

 

Od wyjazdu w piątek od mechanika, zrobiłem 120 km, ale zawsze jest to samo. Kasuję błąd, jadę parę km i błąd wraca. Poza tym auto zachowuje się normalnie. Spalanie takie jak zwykle. Może jakieś delikatne dziury w obrotach, ale nie jestem  nawet pewien czy tak nie było "zawsze".

Edytowane przez raph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2017 o 13:08, raph napisał:

Cześć,

 

Padła mi lambda w moim Legacy (IV przed lifem), został wymieniona (Bosch - serwis i marka lambdy ;)) - jednak pojawił się błąd P1137. Mechanik mówi, że ten błąd oznacza "ubogą mieszankę". Pojeździłem trochę - błąd się pojawia po paru kilometrach. 

 

Trochę szukałem po forum za tym błędem, ale poza informacją, że to może być lambda, nic nie znalazłem.

 

Czy może złą sondę mi dobrali?

 

Auto idzie do dalszej diagnostyki w poniedziałek, ale może Wy podpowiecie czego się jeszcze spodziewać? 

Dociśnij kostki lambdy (ewentualnie sprawdź styki w kostce). Miałem to samo po jakiejś operacji rozłączania lambdy. Po złapaniu "trytytką" problem P1137 nigdy więcej mnie nie nawiedził. U mnie ten problem dotyczył pierwszej sondy.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że to był jakiś problem z instalacją elektryczną - przez to Lambda nie działała jak trzeba (nie wnikałem, bo się za bardzo cieszyłem, że się udało rozwiązać). Teraz wszystko gra.

 

Dzięki Wszystkim, którzy próbowali pomóc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mi padła w sumie nie dawno przez instalacje gazowa i kupiłem ,,sonda lambda denso dox-0362,, za 450 zl. Może komuś się przyda ta informacja w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...