Skocz do zawartości

Nawigacja - wersja oprogramowania


crimson111

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

chciałem Was zapytać jakie wersje oprogramowania nawigacji macie w swoich Levorgach. 

Moja wersja: 9.12.45.610686

Nov 9 2015

 

Auto zakupione w lipcu ubiegłego roku. Czy jest dostępna jakaś aktualizacja map, którą można dostać?

 

Jeśli nie powinienem zakładać nowego wątku, to przepraszam - przejrzałem wcześniej inne podobne wątki, ale żaden mi w 100% nie spasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja ostatnio aktualizowałem nawigację przez Subaru ToolBoxa - pół dnia ściągało mi mapę. Po włożeniu karty do czytnika i sprawdzeniu wersji, wyświetliła mi się informacja, że mapy są nadal "stare" - 2016/2017.

Pogrzebałem trochę w plikach, no bo jakieś pliki zostały ściągnięte i dostałem komunikat, że mapy są z końca 2017. 

Wygląda na to, że mapy faktycznie są zaktualizowane - w poprzedniej wersji nie miałem jednej obwodnicy, teraz już jest. Ponadto robiłem porównanie plików oryginalnych, oraz takich ściągniętych jesienią i widać było różnice w wielkości i zawartości.
Prawdopodobnie plik, który zawiera dane o wersjach map, z jakiegoś powodu się nie zaktualizował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2018 o 09:44, crimson111 napisał:

Dzięki @Libero, pytanie jaką masz wersję, bo ja mam auto z lipca 2016 - więc może Twoja aktualizacja z kwietnia, dla mnie będzie nowością.

Dzisiaj tj. 8.01.2018 wrzuciłem karte z navi do czytnika i ..."się zrobiła aktualizacja" - ale faktycznie, jak wspomniał kol. Xemir - plik o wersjach map został ten sam. U mnie cały proces zajął z 25 minut.

Jak tylko umieszczę kartę w Levym - sprawdzę jak to wygląda z poziomu systemu IGo w aucie.

Sprawdziłem...obecnie jest 9.12.45.610686...czyli masz aktualną wersję

Pozdrawiam

Edytowane przez libero70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze pytanie jak wykonać aktualizację - muszę zainstalować ToolBox, tak?

 

edit: już chyba wiem,  ściągnąłem toolbox i działam

No to niestety u mnie nie pojawiła się żadna aktualizacja. Coś nie tak robię?

image.png.f0c7da8e2f3e3bf3cd6cdc914569d6cb.png

Edytowane przez crimson111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tesla >> Samochód mam z 2017, nie kupowałem aktualizacji - po prostu się rejestrowałem i aplikacja pobiera informację z karty.
Jest tam zaszyfrowany plik z licencją oraz informacją  o obszarze (kraj/kontynent) z którego pochodzi mapa (samochód). Zgodnie z tym co wyczytałem, to przez 3 lata po zakupie samochodu, masz prawo do corocznej aktualizacji.

crimson >> Masz wersje Toolboxa 4.0.2002068350? (Help->About)? Jeśli tak to są dwie opcje:
a) wygasła Ci opcja bezpłatnej aktualizacji

b)masz najnowszą wersję i Toolbox stwierdza, że nie ma nowszej wersji do wgrania - jest to prosty soft, nie wypisuje komunikatu w stylu: Masz już najnowszą wersję.

 

Edytowane przez xemir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xemir, dzięki za odpowiedź.

Mam taką samą wersję oprogramowania Toolbox.

Nigdy nie aktualizowałem mapy, auto kupione w lipcu 2016. Więc, jeśli przez 3 lata od zakupu, to powinienem się załapać. No chyba, ze faktycznie mam najnowszą wersję, ale skoro auto mam rok starsze niż Twoje, to sądziłem, że jednak będę miał starszy soft. Zapytam przy okazji w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

W legacy MY14 byłem w ciemnej d. Stare mapy i bez opcji Map Care. Czyli jednorazowy zakup i jednorazowa aktualizacja (stan sprzed 18 miesięcy)

W levorgu MY17 mam Map Care. Na dziś, 20 maja 2018, mam mapy 2016Q3 (sierpień, dokładnie). Masakra, ale przynajmniej do 2020 mam aktualizacje...

 

IMG_1588_sm(3).jpg.c3875f0559c2a4030754270c79311c88.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwsze użycie było w maju 2017, wczoraj uruchomiłem Gen2Toolbox i pobrała się aktualizacja.

Został dodany trzeci klucz licencyjny i pliki map są zaktualizowane. Widać to na ekranie licencji:

image.png.e4826c8290421fdd01dc34eec6bbbb63.png

 

 

Edytowane przez rafacon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Sprawdziłem dziś Tollobox i jest aktualizacja map do wersji 2017Q3.

Całość zajmuje ponad 4GB na karcie, czyli przybyło 400MB+.

 

 

Całość porównania wielkości plików dla wersji 2016Q3 i 2017Q3 (nowej). Widać, które regiony zostały potraktowane priorytetowo.

 

2017Q3 vs 2016Q3 Levorg Maps.pdf

I ekran z licencjami, mapami i sygnaturami czasowymi:

 

IMG_0567-1.thumb.jpg.dca8ebdc1bd048b5d8fb5308f22eea26.jpg

 

IMG_0566-1.thumb.jpg.1e8d547dadafae94d12e0c50017f54cf.jpg

 

Edytowane przez rafacon
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...