Jump to content

Wżery na panewkach głównych 2.0 STI - jakie pochodzenie?

bartolomeo

Recommended Posts

Cześć! Robię remont w swojej Imprezie. Po rozebraniu bloku okazało się, że w panewkach głównych są wżery - skąd mogą pochodzić? O ile te duże ubytki mogły być spowodowane uszkodzeniami przy montażu, to na te wżery nie mam pomysłu. Dodatkowo - panewki na jednej z korb były na wykończeniu i widoczne jest uszkodzenie wału. Będzie to raczej pytanie retoryczne, ale polecacie nie kombinować i wymienić wał na nowy?

19496140_1458864187492823_1663624775_o.jpg

19496257_1458872460825329_996847993_o.jpg

Edited by bartolomeo

Remont robię ze względu na uszczelkę no i oczywiście nadmierne pobieranie oleju. Na jednej korbie panewki były w stanie agonalnym, cud że się nie zatarł. Jeśli chodzi o panewki główne to ta górna nie była aż tak wybrakowana, była pęknięta, natomiast wżery na tej niżej wyglądały tak jak na zdjęciu. Wał nie blokował się w żadnej pozycji. 

Jak chcesz zrobić dobrze i mieć spokój to wał do wymiany, raczej nie powinno się go naprawiać. U mnie wał jest w dobrym stanie, ale nie mam zamiaru po zrobieniu silnika zastanawiać czy stare części za jakiś czas nie klękną. 

Możesz zrobić szlif o ile wał jest prosty. Ustawiaj się na 0,25 mm na korbowodowe oraz  0,50 mm na główne.

Oddam Ci nówki sztuki panewki ACL RACE które w tych rozmiarach przywlokłem z USA (4B8296H.-25) oraz (5M8309H-.50).

Miały iść pod mój wał ale okazało się że ma bicie, więc czekają.

Szlif + ACL RACE i zmieścisz się w 1 tys PLN.

Dnia 2.07.2017 o 12:59, bartolomeo napisał:

Kupuję na pewno nowy wał. Okazało się że jeden cylinder jest zatarty więc koszt tego wału będzie niczym w porównaniu do remontu bloku :)

I bardzo słusznie.