Skocz do zawartości

Wżery na panewkach głównych 2.0 STI - jakie pochodzenie?


bartolomeo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Robię remont w swojej Imprezie. Po rozebraniu bloku okazało się, że w panewkach głównych są wżery - skąd mogą pochodzić? O ile te duże ubytki mogły być spowodowane uszkodzeniami przy montażu, to na te wżery nie mam pomysłu. Dodatkowo - panewki na jednej z korb były na wykończeniu i widoczne jest uszkodzenie wału. Będzie to raczej pytanie retoryczne, ale polecacie nie kombinować i wymienić wał na nowy?

19496140_1458864187492823_1663624775_o.jpg

19496257_1458872460825329_996847993_o.jpg

Edytowane przez bartolomeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remont robię ze względu na uszczelkę no i oczywiście nadmierne pobieranie oleju. Na jednej korbie panewki były w stanie agonalnym, cud że się nie zatarł. Jeśli chodzi o panewki główne to ta górna nie była aż tak wybrakowana, była pęknięta, natomiast wżery na tej niżej wyglądały tak jak na zdjęciu. Wał nie blokował się w żadnej pozycji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zrobić dobrze i mieć spokój to wał do wymiany, raczej nie powinno się go naprawiać. U mnie wał jest w dobrym stanie, ale nie mam zamiaru po zrobieniu silnika zastanawiać czy stare części za jakiś czas nie klękną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić szlif o ile wał jest prosty. Ustawiaj się na 0,25 mm na korbowodowe oraz  0,50 mm na główne.

Oddam Ci nówki sztuki panewki ACL RACE które w tych rozmiarach przywlokłem z USA (4B8296H.-25) oraz (5M8309H-.50).

Miały iść pod mój wał ale okazało się że ma bicie, więc czekają.

Szlif + ACL RACE i zmieścisz się w 1 tys PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...