Skocz do zawartości

Forester S-turbo + felgi WRX 17" - jaki dystans


555marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem do Forka S-turbo felgi 17" z WRX GD, opony 215/55/17. Tył ociera o amortyzatory. Ktoś ma taki setup? Jakie dystanse kupić? Powszechnie dostępne na znanym portalu aukcyjnym mają 20mm+, a sytuacja rozchodzi się o milimetry.

Ktoś jeździ na takim setupie?

Jakiś link do dystansów?

I czy trzeba zmieniać szpilki na dłuższe?

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2017 o 09:47, loony napisał:

Na znanym portalu aukcyjnym są też dostępne dystanse 5mm ;)
Wtedy powinno się udać bez zmiany szpilek.

 

Jakiś link? Bo na 5x100 to są do VAG ale z otworem 57,1, a żeby go wycentrować na piaście, nie dokupię tak cienkiego pierścienia centrującego 57,1 -> 56,1...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz założyć takie z,VAGa, koło jak i dystanswycentruje się na szpilkach.
Jest też firma z Kartuz która robi dystanse na zamówienie i w przystepnej cenie. Wpisz w wyszukiwarce Facebooka dystanse Kartuzy i znajdziesz.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2017 o 09:22, 555marcin napisał:

Jakie dystanse kupić?

 

Na początek powinieneś podać jaka jest szerokość felgi J i odsadzenie ET. Mając te informacje i porównując/obliczając można dobrać dokładnie dystanse.

 

Dnia 16.06.2017 o 22:53, dr.elich napisał:

Mozesz założyć takie z,VAGa, koło jak i dystanswycentruje się na szpilkach.

 

Koła przede wszystkim centrują się na kołnierzach piast i dlatego jest tak ważne zakładanie pierścieni centrujących na niefirmowych felgach. Znam wiele przykładów ludzi którzy walczyli z "bijącymi kołami" po zakupie bajeranckich felg, wyważając je po kilka razy bez rezultatu, a wystarczyło założyć wkładkę centrującą na parę złotych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, pavca napisał:
Dnia 15.06.2017 o 09:22, 555marcin napisał:

Jakie dystanse kupić?

 

Na początek powinieneś podać jaka jest szerokość felgi J i odsadzenie ET. Mając te informacje i porównując/obliczając można dobrać dokładnie dystanse.

 

Trochę wyrwałeś moją wypowiedź z kontekstu. Pytanie kierowałem głównie do osób używających takiego setupu. Dla formalności, 17x7, ET55.

Rzecz również w tym, że z tego co się zdążyłem zorientować, opona oponie nierówna, jednym obciera bez dystansu, innym nie.

 

31 minut temu, pavca napisał:

Koła przede wszystkim centrują się na kołnierzach piast i dlatego jest tak ważne zakładanie pierścieni centrujących na niefirmowych felgach. Znam wiele przykładów ludzi którzy walczyli z "bijącymi kołami" po zakupie bajeranckich felg, wyważając je po kilka razy bez rezultatu, a wystarczyło założyć wkładkę centrującą na parę złotych :)

 

A gdyby tak dystans z VAG 5x100 i pierścień 57,1 -> 56,1? Bo widziałem taki na znanym portalu aukcyjnym. Ale strasznie delikatny taki dystans musi być, ścianka 0,5mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...