Skocz do zawartości

Wystawianie faktur itp


Adam.

Rekomendowane odpowiedzi

najbardziej mnei rozbawil tekst o szybkosci AS400 - dzialam na tym od ponad 6ciu lat i szybkosci a tym bardziej stabilnosci nie zauwazylem, czesto sie wiesza, robi dziwne rzeczy itp. przestoje w pracy dzieki AS400 sa przeogromne - srednio 1-2 razy dziennie wisi po ladnych pare/parenascie minut - ekstremalne zwisy byly po 3-6 godzin :roll:

 

tak, mnie też to rozbawiło, ale jak troszkę nad tym pomyślałam to stwierdziłam, że u nas problemem nr jeden jest lipny serwer, nie uważasz? :roll:

zresztą już tak nie narzekaj na te przestoje... to dobra okazja na papieroska albo na meczyk w piłkarzyki :mrgreen:

 

fido2001 nie jestem szeregowym pracownikiem, nie jestem adminem ani nikim takim - generalnie mnei tu nie ma i to jest najlepsze :mrgreen: ale widzac co sie dzieje AS400 plus serwer we Wiedniu i cudni europejscy webproviderszy - to rzygac mi sie chce - system sie wiesza itp. tego nic nei zmieni - pracuje nad nim armia ITowcow z wielkimi glowami i nic nie potrafia wskorac, moze dlatego ze mamy ok 1000 stanowisk w ASie i tego juz nie ogarnia :roll:

 

ale z drugiej strony przerwy w pracy sa fajne - gorzej jak to sie dzieje gdy musze skontrolowac caly miesiac pracy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sięnie znam ale nie wiem za bardzo jak można ocenić jakoś hardware (AS400) z punktu widzenia szeregowegopracownika pracującego na jakiejś aplikacji chodzącej pod jakimś OS na tym komputerze. Przecież problem może być na kilku poziomach i niema nic wspólnego z samym hardware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj nowy laptop jest hardware'owo naprawde dobry. Ale od nowosci sie wiesza i wyskakuja bledy :) O, to tak dla porownania.

 

A Ty, Fido, bys wreszcie opuscil ta Twoja glupia prace i zrobil mi cos z tym lapkiem :mrgreen: Poza tym skoros taki obcykany w tym wszystkim to moze bys u nas tez zainstalowal? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie mam czasu wczytać się w wątek, ale powiem tyle: moja firma pracuje od wielu wielu lat na AS/400 (czy też iSeries) i... to też się psuje :twisted:.

 

A poza tym jest to system typowo schyłkowy - niezależnie od tego, jak jest dobry. I to jest fakt.

 

Co do Scali - nie uwierzycie, ale pod koniec lat '90 ten system miał szansę zostać liderem w dziedzinie ERP. Tylko, że... nie został. Bo słaby był :twisted:. Chociaż miał wszelkie szanse zdobyć rynek, między innymi dlatego, że bardzo ładnie pracował na sofcie Microsoftu (w tym na bazie MS SQL).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, kiedyś jak kupowaliśmy AS-a do firmy, to musieliśmy go rejestrować w MON-ie czy też MSW, już nie pamiętam, i podpisać deklarację, że w przypadku wojny przechodzi na własność wojska czy jakoś tak. Strasznie ważny się poczułem wtedy, taki superhiperniewiadomoco w naszej małej firmie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...