Skocz do zawartości

Problem z płynem chłodniczym


lelenbp

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Od nie dawna mam problem ze swoim GF8. Gdy jeżdżę spokojnie wszystko jest w porządku gdy tylko trochę pocisne autem i się zatrzymuje spod maski wydobywa się para ma słodki zapach. przy spokojnej jeździe tego nie ma. Znajomy podpowiedział mi że to płyn chłodniczy, Czasem pod autem zostaje plama jak na noc zostawie w garażu. Auto nie grzeje mi się jakoś za bardzo ani nic z tych rzeczy. Co to może być? gdzieś płyn ucieka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś Ci płyn ucieka albo z chłodnicy albo któryś wąż pękł lub został ugryziony. Płynu musi Ci ubywać, nie dolewasz? Lepiej kontroluj stan płynu bo po wskaźniku na liczniku się nie dowiesz, kiedy silnik się przegrzeje to wtedy będzie już za późno. Dolej płynu do zbiorniczka metalowego pod korek na zimnym silniku a przy chłodnicy ma być między min a max i jedz do mechanika na podnośnik i szukajcie wycieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz że płyn to trzeba szukać skąd leci, przejrzeć z wierzchu cały układ. Grzać Ci się delikatnie może tylko co chwile będzie się przegrzewał po chwili odpowietrzał i wskazówka będzie spadać do normy i tak co jakiś czas, jeśli to płyn Ci wycieka. Tylko według mnie lepiej chwile pojeździj zanim będziesz szukać wycieku bo po postoju może wyparować od temperatury silnika no i dolej płynu jeśli brakuje przed jazdą i uważaj żeby się nie przegrzał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz maskę i przegazuj go patrząc cały czas na chłodnice. Powinno na wysokich obrotach przeciskac płyn górnym plastkiem chłodnicy- bardzo często właśnie tam chłodnica pęka i przy wysokich obrotach wywala płyn tamtędy. Jeśli nic nie widać to sprawdź węże wszystkie i obudowę termostatu i pompę wody czy ona nie cieknie.

 

Ewentualnie możesz mieć też pęknięty zbiorniczek wyrównawczy lub po prostu któraś obejma jest nie dokrecona.

 

 

radzę Ci jak najszybciej rozwiązać  problem bo gdy przegrzejesz silnik będzie bardzo drogo w naprawie. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też korek chłodnicy. Mi po ostrzejszej jeździe wypluwalo przez zbiorniczek wyrownawczy.
A już podejrzewałem że to UPG.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wycieka po nocy to warto bezpiecznie zacząć szukanie na zimnej jednostce = łatwiej i bezpieczniej !!!

a opary i zapach bo płyn rozgrzany i chlapie na rozgrzane elementy silnika i tym bardziej paruje.

Edytowane przez 4444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...