Skocz do zawartości

Zmiana układu wydechowego a gwarancja


grzes124

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Bardzo lubię swojego forka, ale.... dźwięk jaki wydaje jest jakiś taki... nijaki,  daleki od tego co było np w 2.5XT 

O ile przy wyższych obrotach jest jeszcze ok, to dół jest słaby.

Znalazłem coś takiego https://shop.namelessperformance.com/2014-forester-xt-axleback-exhaust

Typowo dla FXT, instalacja plug&play, bez rzeźby, cena nie zabija.

 

Pytania:

Jak taka zamiana ma się do ewentualnej utraty gwarancji, lub problemów z jej respektowaniem w razie W?

Czy ASO zrobi taką podmiankę?

Edytowane przez grzse124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, grzse124 napisał:

W moim przypadku pytanie jest bardziej precyzyjne

 

Nie chciałbym przesądzać sprawy... ale ogólność odpowiedzi wydaje się obejmować również precyzję tego pytania ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ale gdy okaże się, że zmiana wydechu mogła mieć wpływ na pracę silnika ( np. za duże ciśnienie w układzie ), katalizatora itp. to może się zdarzyć, że przy istniejących powiązaniach przyczynowo - skutkowych za ew naprawę trzeba będzie niestety zapłacić."

 

Wydaje mi się, że to jest dość jasno opisane. Jeśli instalacja wydechu będzie wadliwa i powodująca jakieś nieprawidłowości, wtedy mogą nie uznać gwarancji. Myślę jednak, że jeśli zamontujesz dobry wydech w zaufanym miejscu to nie powinno być takich problemów ;) 

Nie wiem, czy ASO coś takiego Ci zamontuje, ale w takiej cenie z powodzeniem możesz poszukać czegoś na naszym rynku i spokojnie znajdziesz coś fajnego.

Moja wolnossąca Impreza praktycznie od nowości ma tłumik końcowy Sebringa i nigdy nie było z tym kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytałem o homologacje, oto odpowiedź:

"It has no homologation and is not approved by them because here in states we dont have or need to do anything like that luckily."

Czy u nas wszystko musi być tak bardzo skomplikowane? :D

 

Edytowane przez grzse124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w STi zmieniony wydech na Magnaflow dedykowany do modelu który nie wymagał modyfikacji fabrycznego układu. Dyrekcja w sposób  jednoznaczny odpowiedziała, że nie ma się co obawiac o gwarancję w takim wypadku. Inna sprawa to jego głośność czy homologacja, to nie problem SIP.

Kup dedykowany do danego modelu lub zrób na zamówienie. BTW ten Nameless "mufflere delete" urwie Ci głowę i szybko zapragniesz seryjnego, zobacz jak jest skonstruowany. Jeśli weźmiesz z tłumikami o średnicy 5" może być to jakaś alternatywa. Miałem podobnie skonstruowany wydech w Evo i było jednak głośno.

Edytowane przez Ayu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...