Skocz do zawartości

Sprzęgło LuK a exedy


Kubexx

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Polak821 napisał:

W 25 minucie mówię o sprzęgle, może się komuś przyda...

 

 

Ha ha ha , szkoda że nie pokazali jak montuje to sprzegło ......... ale już wiem dlaczego;) . Gość pokazał tarcze o numerze 30100AA883 a to tarcza do WRX/FXT 230mm więc nie pasuje ani tarcza ani docisk . Sprzęgło do STI ma numer 30100AA910 i kosztuje sporo wiecej w ASO :biglol:

 

A sorry zwracam honor , kolor kolektora mnie zmylił i myślałem że to silnik STI :)

 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2017 o 01:36, carfit napisał:

kocham te forumowe rady techniczne........ :biglol:;)

W sumie to mógłbym śmiało wystawiać na sprzedaż olej używany po 5k eksploatacji , w końcu jeszcze może zrobić 10k do wymiany :biglol::blink:......

 

nie no racja, lepiej namówić klienta, który ledwo wiąże koniec z końcem na 500zł droższe nowe w dodatku jeszcze miał się zapożyczyć :/ 

Bardzo dobra rada..., choć jak widzę kupujący zadowolony :-)

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2017 o 17:32, Polak821 napisał:

Jak już coś to nie pokazałem... Przy swoim aucie robię wszystko sam i sam też to filmuje. 

P.S. Wiedziałem że ktoś się da wkręcić z tym kolektorem .

 

I chwała Ci za to , bo mówisz sensownie ! choć oglądałem film od 25.min. 

Z kolektorem rzeczywiście mnie wkręciłeś ! :) 

Pozdrówki :) 

Dnia 14.03.2017 o 17:45, Bartosz Drabczyński napisał:

 

nie no racja, lepiej namówić klienta, który ledwo wiąże koniec z końcem na 500zł droższe nowe w dodatku jeszcze miał się zapożyczyć :/ 

Bardzo dobra rada..., choć jak widzę kupujący zadowolony :-)

Nowe oryginalne sprzegło kosztuje 1200 zł , Ty koledze proponujesz szukanie używanego za 850-950 zł , Ty to uważasz za sensowne rozwiązanie ? A jak sie okaże że uzywane sprzegło , jest nie równe , krzywy docisk , tarcza komuś spadła , i będą drgania podczas ruszania to co wtedy ? Bierzesz pod uwagę koszt ponownego demontażu i montażu skrzyni ? chyba nie bardzo...... Ale oczywiście każdy jest kowalem swojego losu :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Właśnie dzisiaj dotarły klocki Hawk HP+ od Ciebie (z twojego sklepu), które przetestuje a najbliższej wycieczce na tor. Wysyłka ekspresowa i rzetelna informacja przez telefon spowodowały to, że pozyskałeś nowego klienta.  

Pozdrawiam.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić, dogadani byliśmy w wt wieczorem dziś o 9 paczka w domu :D

 

 

Wczoraj zauważyłem tylko jedną rzecz, łożysko docisku sprzęgła nie jest osiowe, jak trzyma się talerzyk, a resztą kręci, to czuć, że dotyka co obrót palec. 

Nie wiem, czy pędzić to reklamować czy nie ma z tym problemu i można montować ?

IMG_20170315_212508.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kubexx napisał:

Nie wiem, czy pędzić to reklamować czy nie ma z tym problemu i można montować ?

Zadzwoń jutro do nas , dam Ci mechanika do telefonu to Ci powie , bo ja nie wiem , nie montuje tego :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pokonał mnie nit trzymający krzyżak wybieraka skrzyni biegów. Ktoś może mi powiedzieć, jaki to ma być konkretnie nit, albo jak to zamontować bez tego cholerstwa ? na śruby ? a może zrobić pare kleksów spawarką i mieć święty spokój ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 14.03.2017 o 10:31, Polak821 napisał:

W 25 minucie mówię o sprzęgle, może się komuś przyda...

Objawieniem jesteś moim idolem,też bym chciał mieć takie pojęcie żeby sobie silnik wyjąć i naprawić wszystko,zadaje sobie pytanie czego ja Cię jeszcze na YT nie znalazłem ,świetny filmik,bardzo mi rozjaśniłeś niektóre kwestie dzięki pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adaśko napisał:

Objawieniem jesteś moim idolem,też bym chciał mieć takie pojęcie żeby sobie silnik wyjąć i naprawić wszystko,zadaje sobie pytanie czego ja Cię jeszcze na YT nie znalazłem ,świetny filmik,bardzo mi rozjaśniłeś niektóre kwestie dzięki pozdrawiam :D

Dzięki za miłe słowa, ale troszkę mnie przeceniasz. Najnormalniej w świecie motoryzacja jest moim bzikiem, pasją życiową oraz zawodem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 3.03.2017 o 08:40, carfit napisał:

Jeśli exedy kosztuje 1000 to dołóż dwie stówki i kup oryginał !!!

 

Nie chce zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj.

Jak to jest z tym sprzęgłem bo nie rozumiem. Szykuje się do wymiany i chcę zakupić oryginał. Problem polega na tym że gdzie nie znajdę oferty z oryginalnym sprzęgłem za ok. 1200 zł na zdjęciach na tarczy zawsze jest napis Exedy. 

Tymczasem na alledrogo można znaleźć sprzęgła Exedy za 700 zł. 

Czym się różni Exedy od Exedy? :) Niech mnie ktoś oświeci proszę. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...