Skocz do zawartości

Wybór Y-pipe do Wrxa który lepszy.


Kamciooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie potrzebuje w pomocy doboru ypipe do mojego wrxa. Planuje zmienić tą plastikową rurę pod ic i zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami, może podpowiecie które z nich będzie najkorzystniejsze .

 

Poza tematem związanym z wyborem chętnie kupię Ypipe Prodrive do Wrxa :)

Nr1 :IntercoolerPipeSTi.jpg

 

Nr 2 : 2383_PRW_PWTMIC05.jpg

Edytowane przez Kamciooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie po co zmieniać? Chyba, że jest uszkodzona. 

Najważniejsze w tym elemencie jest żeby był szczelny i wytrzymał ciśnienie. Obydwa rozwiązania są OK, w tym dolnym unikałbym chinoli ;).

 

P.S. Zauważ, że elementy różnią się od siebie i zastosowanie jest zależne od budowy IC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam takie plastikowe coś i chciałem trochę poprawić fabryke ;)

A coś takiego? http://amsklep.pl/pro,25720,orurowanie-intercoolera-dolot-subaru-impreza-wrx.html

 

Czy takie?

http://allegro.pl/przewody-silikonowe-subaru-impreza-wrx-gdb-2000-07-i6480457303.html

Edytowane przez Kamciooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak jak już wspominałem na priv. myślę, że super przepływu nie zmieni i bardziej bym myślał nad zmianą samego ICka na STIajowego. Do jazdy na codzień wymiana niezauważalna.

jak nie zmieni? pierwsza rzecz do wymiany w wrx, przy podnoszeniu mocy, natomiast intercooler powinien wystarczyć do nieco ponad 300km

 

Nawet w sławetnym PPP zestawie, oprócz ECU i części wydechu był dodawany Y-pipe silikonowy a tam podawana moc była na poziomie 240km 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się... Jeszcze ptaszki nie ćwierkały o wrx new age, a w klasykach STI kicajce już dawali Y-pipe aluminiowy identyczny jaki jest np. w Lanosie STI... Nie bez powodu ;)

 

Sam rdzeń WRX 01-05 spokojnie wystarcza na 300 koni, bo jest nawet nieco pojemniejszy od tych oem klasykowych sti, tak na oko o jakieś 10-20%.

A kupić wrx-owy w dobrym stanie - z dobrym przelotem, proste jak drut. Zdobyć taki klasykowy nie pogięty, to już misja...

Edytowane przez Gaceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...