Skocz do zawartości

Legacy 2005 bez Nawigacji i z Nawigacją


subaru1997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów.

 

Mam pytanie dotyczące Nawigacji do modelu bez nawigacji

Posiadam Legacy 2005 r. 2.0 Kombi w którym nie ma nawigacji gdyż jest tylko zegar który pokazuje termometr, i inne parametry a w miejscu gdzie w innych jest nawigacja ja mam schowek np. na Okulary.

 

Ale udało mi się zdobyć całą nawigację z takiego samego modelu i moje pytanie jest takie czy zamontowanie tej Nawigacji wymaga dużego wkładu finansowego czy musi być do niej specjalny panel ? 

Kiedy wyciągam cały obecny zegar w ze schowkiem to mam jakieś kostki do podłączenia, i zastanawiam się czy może to nie jest przygotowane pod Nawigację , bo nie wydaje mi się że auta z nawigacja mogły mieć coś innego w desce rozdzielczej więcej niż auta bez Nawigacji.

 

Czy może wystarczy tylko zamienić schowek z nawigacją i podłączyć pod te kostki i wszystko będzie chodzić ??  

Nie mam jeszcze u siebie nawigacji stąd moje pytanie gdyż bardziej kieruje pytanie do tych co mają nawigację w takim roczniku lub tych co taką nawigację w podobnych modelach montowali u siebie. 

 

Dzięki za pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie Kupiłem ja dostałem tą Nawigację i zastanawiam się czy gra jest warta świeczki aby ją montować czy to bardzo skomplikowane jest . Mam Nawigację w Telefonie i działa dobrze ale jeśli mogę mieć oryginalną nawigację to czemu nie skorzystać skoro mnie to nie kosztuje.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz ramki na nawigację i radia z DVD do aktualizowania nawigacji. Legacy IV przestali produkować ładnych kilka lat temu, nie spodziewaj się że nawigacja będzie aktualna do obecnego stanu nowych dróg w Polsce

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie jest to bardzo trudne, jeśli masz wiązkę do otrzymanej nawigacji, albo chociaż oryginalne wtyczki. Część wtyk podejdzie z instalacji auta, problemem może być podebranie sygnału do navi, vss, can itp. Nieodzowne staje się posiadanie schematów instalacji. Sporo osób tu przeszczepiało oryginalne navi, między innymi i ja. Dla mnie powodem był, nazwijmy to nowocześniejszy wygląd, bardziej rozbudowany komp pokładowy, wbudowany bluetooth czy możliwość podpięcia kamery cofania. Nawigacja niestety ze względu na mapy jest bardzo kiepska i tylko dla niej przekładka nie ma sensu, mimo że na mojej nowszej wersji działają mapy volvo z 2014, to i tak pokrycie jest mocno nieaktualne. Oczywiście aby działała dobrze musisz mieć też oryginalna antenę gps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze podpowiedzi , mam wszystkie kostki fabrycznie przygotowane do podłączenia więc myślę że nie będzie z tym większego kłopotu. Kto nie spróbuje ten się nie przekona sam ;) 

Oczywiście jako Nawigacji nie chce tego używać gdyż w Erze smart fonów są dużo lepsze nawigacje i dokładniejsze więc nie spodziewałem się że mapa będzie aktualna. Ale jak koledzy wspominacie Ekran będzie lepiej wyglądał jako Komputer pokładowy. Dzięki za pomoc pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2005 roku było chyba montowane tylko gx201 (srebrne) i ono nie jest w ogóle przystosowane do navi (brak napędu do navi) dopiero gx 204 (z numerkiem modelu tutaj mogę się mylic- czarne z dwoma napędami CD montowane w poliftach i chyba h6 przedlift) ma miejsce na płytkę navijki. Także tu będzie problem. Co do instalacji to chyba będziesz miał prawie wszystko na miejscu (nie powinieneś mieć tylko kabla między radiem a wyswietlaczem).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2005 roku było chyba montowane tylko gx201 (srebrne) i ono nie jest w ogóle przystosowane do navi (brak napędu do navi) dopiero gx 204 (z numerkiem modelu tutaj mogę się mylic- czarne z dwoma napędami CD montowane w poliftach i chyba h6 przedlift) ma miejsce na płytkę navijki. Także tu będzie problem. Co do instalacji to chyba będziesz miał prawie wszystko na miejscu (nie powinieneś mieć tylko kabla między radiem a wyswietlaczem).

W 2.0 nie ma niczego z wiązki do navi montowanej w 3.0. Trzeba sobie zrobić samodzielnie.

Radio nie ma tutaj znaczenia.

Reszta do znalezienia na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...