Skocz do zawartości

SLS forester


Kościk

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas ostatniej przeporwadzki, zauważyłem ze po załądowaniu kilku kartonów do bagażnika, tył siada ale się nie podnosi. Autko rozładowane stoi już normalnie wysoko jak przystało na FOrestera. Czy mogą to być pierwsze objawy padania SLS-ów? P.S. uprzedzam pytanie czy napewno mam SLS-Y, odp: tak, siedzą orginalne SLSy, wygladaja przyzwoicie schludnie i sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj przepraszam, faktycznie nie dopatrzylem ale pytanie nie jest pozbawione sensu bo moze i amorki wygladaja czysto i schludnie ale czy to na pewno SLSy :)

 

Po wakacjach sam pozbylem sie SLSow i u mnie padanie objawialo sie zupelnie inaczej - na postoju tylek opadal z jednej strony, po przejechaniu nawet krotkiego odcinka (najlepiej takiego, gdzie zawieszenie troche popracuje - np. kilka "spiacych policjantow") tyl sie unosil do standardowej pozycji ale po kilki h znowu opadal. Przy wymianie okazalo sie, ze jeden z nich moglem wcisnac reka, wylal.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank SLS, :) tymbardziej ze wczesniej wszystko było ok. Mocno ci opadał jedna strona? Z moich obserwacji wynika ze linia progów jest mniej wiecej w osi koła, I to jest chyba standard,  jaka jest wogóle standardowa odległóśc od podłogi do krewedzi nadkola? pomierze czy jest symetrycznie I czy miesci sie w normie ;) Leiej jest wrzucić miejsce SLS zestaw kayaby, czy zaszalec i zakupić gwinty? W razie potrzeby mozna nawet zwiekszyc przeswit :D albo zredukować do minimum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lewa storna byla oklapnieta o dobre 2-3cm. Poszukaj watku o SLSach, tam opisywalismy wysokosc zawieszenia przed i po. Najbezpieczniej liczyc odleglosc od gornej granicy nadkola do osi piasty, wowczas nie martwisz sie rozmiarem kola. Ja jestem z zestawu KYB bardzo zadowolony, na gwincie nie jezdzilem a i tak gwint-gwintowi nierowny wiec wszystko zalezy czego oczekujesz od auta.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......Lepiej jest wrzucić miejsce SLS zestaw kayaby, czy zaszalec i zakupić gwinty? W razie potrzeby mozna nawet zwiekszyc przeswit :D albo zredukować do minimum :)

 

Ja zalozylem komplet KYB na tył zamiast padnietych SLSow i jestem bardzo zadowolony. Auto zachowuje sie bardzo poprawnie. Jak chcesz podniesc lekko auto to zamiast gwintu mozesz zalozyc podkladki na zawieszenie, 2cm jest bezpieczne i bezproblemowe.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...