Skocz do zawartości

Huczenie, wycie, tarcie ze skrzyni po wymianie sprzegła


Mateusz Piotrowski

Rekomendowane odpowiedzi

Mam subaru GT MY98, ostatnio była robiona panewka i wymieniane sprzęgło na nowe.

 

Po odbiorze od mechanika podczas jazdy po odpuszczeniu gazu ze skrzyni lub dyfra wydobywa się dźwięk jakby zuzytego łożyska. Po wciśnięciu sprzęgła lub dodaniu gazu dźwięk znika.

 

Przed panewką coś tam lekko z tyłu wyło, ale 10x mniej niż teraz.

 

Czy możliwe, że nowe sprzęgło może takie dźwięki wydawać [OEM]?

 

Czy mogę z tym chwile jeździć? [Teraz taki termin, że i tak mi nikt tego nie zrobi przed świętami i po świętach więc styczeń najwczesniej]

Czy lepiej odstawić auto i broń boże nie ruszać.

 

Wycie nie jest jakieś MEGA głośne, coś jak łożysko koła. Po prostu coś trze

 

a może to co innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem oczywiście jakie to dźwięki, ale u mnie po wymianie sprzęgła po kilkuset kilometrach pojawiło się także szorowanie w skrzyni przy hamowaniu silnikiem w okolicach 2500-2000 tyś obrotów. Wymieniono najpierw łozyska i tuleje w tylnej części skrzyni, to nie było to. Potem rewizja skrzyni w 4M, kilka łożysk i tulei wymienili, szukali przyczyny przez 2 tygodnie ze 3 razy składając i rozkładając skrzynię. Mówili że skrzynia w stanie bardzo dobrym. Nic nie zdziałali. Potem wymieniłem sprzęgło i docisk na OEM serię (wcześniej miałem zamiennik). Znowu cisza przez kilkaset kilometrów i potem skrzynia się ponownie odezwała. Moim zdaniem u mnie to przednia część skrzyni. Od czasu zidentyfikowania tego szorowania w skrzyni przejechałem już 60 tyś km i na razie jeżdżę. Wielu użytkowników ma podobnie i wszyscy jeżdżą, jak się skrzynia sypnie, to wtedy oddam ją do specjalisty na południu Polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Możliwe,że dopadła nas ta sama rzecz u mnie oprócz wycia po odpuszczeniu gazu ten sam dźwięk pojawia się też na 4 i 5 biegu przy minimalnie dodanym gazie...No i niestety na 99% skrzynia :rolleyes:

 

 

Tu bym obstawiał łożyska przedniego dyfra. Denerwujące ale nie groźne :P

Może sobie hałasować latami hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tu bym obstawiał łożyska przedniego dyfra. Denerwujące ale nie groźne Może sobie hałasować latami hehe

 

Może i tak jest natomiast w oleju od skrzyni pojawiły sie opiłki metalu więc i tak idzie do rozebrania bo mimo iż chodzi idelanie to coś się z nia zaczyna dziać.Na szczęście mam druga wiec coś sie z tego złoży :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOpEL

Bardzo podobny dźwięk u mnie, tylko mniej "tłuczący" a bardziej "trący"

 

Jeździłem dziś z kumplem i troche pomyszkował po aucie i stwierdził, że to raczej z tylnego dyfra.

 

Oby.

 

Czy razem ze sprzęgłem było wymienione łożysko pilotujące wałek sprzęgłowy w kole zamachowym? 

 

Mówiąc szczerze nie wiem, ale dźwięk dochodzi z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...