Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Klawiatura to jednak klawiatura i coś wystawać musi

I zapewniam Cię, że wystaje 8)

IMHO kciukowa klawiatura w Treo 650 to był idał, ale są tacy co twierdzą, że w Treo 680 było jeszcze lepiej:

http://www.hpwebos.com/ph/products/smar ... llery.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie narzekam na WP (mam lumie 800). Jest skydrive, mnostwo aplikacji, telefon chodzi plynnie i od momentu zakupu jeszcze ani razu sie nie zawiesil... a tego sie obawialem po ostatnich modelach nokii...

iPhone mi nie lezy.. poza tym jest jak vw w tedeiku... kazdy to ma... i sie podnieca jaki zajebisty :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby iść tą drogą to pewnie wszyscy zżynali z Nokii 9000, a może i było coś jeszcze wcześniej :?: :mrgreen:

 

Nokia 9000 to całkiem inna idea a już na pewno BB się na tym nie wzorował :idea:

 

BlackBerry wypuścił model 6210 jako jedyny w swoim rodzaju i osiągnął niesamowity sukces także dzięki sprawnym i niezawodnym serwerom oraz generalnie całemu systemowi obsługi e- mail. Nokia pozazdrościła i pracowała nad podobnym systemem ale w końcu odpuściła :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BlackBerry wypuścił model 6210 jako jedyny w swoim rodzaju

O ile mnie pamięć wujka Google nie myli to ten model został wypuszczony w 2003 roku:

http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=1 ... _rim_quark

 

a wtedy już dawno szalał Treo 180:

http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=1 ... g_treo_180

 

dzięki sprawnym i niezawodnym serwerom

Z tą niezawodnością to bym polemizował... ale przypominam, że spieramy :wink: się o klawiaturę, a nie całokształt :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą niezawodnością to bym polemizował... ale przypominam, że spieramy :wink: się o klawiaturę, a nie całokształt :mrgreen:

 

 

Dla użytkownika korzystającego z maili i podróżującego po świecie nie ma lepszego systemu niż oferuje RIM. Chociażby ze względu na kompresję danych :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą niezawodnością to bym polemizował... ale przypominam, że spieramy :wink: się o klawiaturę, a nie całokształt :mrgreen:

 

 

Dla użytkownika korzystającego z maili i podróżującego po świecie nie ma lepszego systemu niż oferuje RIM. Chociażby ze względu na kompresję danych :idea:

w czasach wszechobecnego wifi, czy starterów prepaid za parę groszy w krajach do których jedziemy nie jest to chyba aż tak wielki problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla użytkownika korzystającego z maili i podróżującego po świecie nie ma lepszego systemu niż oferuje RIM.

Z tym światem to nie przesadzaj, w kilku krajach wyłączyli im tą usługę :mrgreen:

 

Możesz podać konkretnie te państwa :?:

 

Spośród moich znajomych użytkujących i podróżujacych po nawet bardzo egzotycznych krajach nikt nie miał żadnego problemu z usługą RIM. W zeszłym roku zdarzyło się pierwszy raz że była przerwa w usłudze na wskutek awarii . Biorąc jednak pod uwagę ilość użytkowników tego systemu to trzeba przyznać że jest niesamowicie stabilny :idea:

 

-- Śr wrz 05, 2012 3:53 pm --

 

w czasach wszechobecnego wifi, czy starterów prepaid za parę groszy w krajach do których jedziemy nie jest to chyba aż tak wielki problem...

 

Często z tym dostępem jest jednak problem :wink: Mówię tu jednak o ludziach którzy bardzo dużo podróżują i muszą mieć dostęp do maila na bieżąco :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byly to jakies przepychanki zwiazane z zagrozeniem atakami terrorystycznymi. RIM nie chcial wyjawic swojej tajemnicy czyli szyfrowania emaili i moglo byc podejrzenie o kierowanie tego typu zamachami za pomoca min.blackberry :idea:

Dzieki temu systemowi jestes pewien ze ktos niepowolany nie pozyska cennych informacji.Dlatego tez terminale i caly system RIM przyjal sie z olbrzymim uznaniem wsrod politykow i businessu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk77, używasz BBM?

 

Nie używam. Kilka razy może użyłem :)

 

Korzystam za to na bieżąco z poczty i z przyjemnością mi się na nim pisze :idea:

Cała również ergonomia terminali i softu RIM jest dla mnie rewelacyjna :D

 

Jest to wg mnie jeszcze prawdziwy telefon z komunikatorem w przeciwieństwie do wielkich Touch-y ( iPhone, samsung,htc itd) które służą przede wszystkim zabawie :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili użytkuje dwa telefony:

Sony Xperia S - to kolejna zabawka i już wiem, że przy najbliżej okazji wymienię go na kolejny gadżet,

BB 9780 Bold - używam go prawie 2 lata i nie mogę złego słowa powiedzieć na temat tego telefonu. Jeden z ostatnich prawdziwych telefonów. To urządzenie na którym się szybko i wygodnie pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BB 9780 Bold - używam go prawie 2 lata i nie mogę złego słowa powiedzieć na temat tego telefonu. Jeden z ostatnich prawdziwych telefonów. To urządzenie na którym się szybko i wygodnie pracuje.

 

Miałem go wcześniej i jest to świetny model :idea: Teraż używam 9990 BOLD z jeszcze lepszą , większą tradycyjną klawiaturą i ekranem dotykowym. Jest dla mnie rewelacyjny ale też dosyć już duży co mnie nie przeszkadza. Znajomy też chciał wymienić sobie BB ale ze względu na gabaryty 9990 pozostał przy 9780 :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model im niestety nie bardzo wyszedł :roll: Ile już razy Ci w kieszeni sam zadzwonił :?: :wink:

 

Kilka razy zrobił (i nadal robi), różne rzeczy. :shock: A to łączy się z serwerem BB, a to dzwoni, a to kasuje sms-y, a to łączy się z FB, a to..... :shock: :evil:

 

Ale generalnie ten telefon jest do bani. :( Też słyszałem opinie, że akurat ten model im się nie udał. Być może tak jest i inne są OK. Ale to był mój pierwszy telefon BB, a w związku z tym chyba ostatni....

 

Poza tym, są trzy rzeczy, których u nich ogólnie nie lubię:

 

- nie ma dobrych telefonów z dużym wyświetlaczem

- jest mało aplikacji, a te które są, są słabsze niż na inne platformy (ta sama aplikacja tej samej firmy na BB ma czasami 70% funkcjonalności niż te na iOS czy Androida)

- aplikacje biznesowe, poczta itp. - wszystko jest OK dopóki używa się rozwiązań BB. Jak chcesz wprowadzić coś innego, mogą pojawić się kłopoty.

 

Dla porównania, żona ma iPhone 4 i nie ma większości problemów, które mam w swoim BB. :? Podobno Android też działa bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jest mało aplikacji, a te które są, są słabsze niż na inne platformy (ta sama aplikacja tej samej firmy na BB ma czasami 70% funkcjonalności niż te na iOS czy Androida)

 

BB nie nadaje się za bardzo do zabawy i przed kupnem trzeba być tego świadomym :wink:

 

Ja używam ten ergonomiczny 9990 BOLD przede wszystkim do dzwonienia a także muszę mieć natychmiastowy dostęp na każdej szerokości geograficznej do poczty...BB nadaje się do tego wyśmienicie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jest mało aplikacji, a te które są, są słabsze niż na inne platformy (ta sama aplikacja tej samej firmy na BB ma czasami 70% funkcjonalności niż te na iOS czy Androida)

 

BB nie nadaje się za bardzo do zabawy i przed kupnem trzeba być tego świadomym :wink:

Wiesz, nie chodzi tylko o zabawę. Podam przykład - płatna aplikacja pogodowa, na BB nie ma części funkcjonalności którą ma na iOS i Android. Niby drobiazg i da się bez tej części funkcjonalności żyć. Ale jednak....

 

Są też problemy biznesowe, a do tego już BB jest przeznaczony i takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. :!: Mamy teraz w firmie problem z mobilną konsolidacją produktu IBM z BB. Oczywiście z telefonami iOS i Android problemu nie ma.

 

Także słabo widzę dalsze użytkowanie BB.... :?

 

Ps. Reklamowa wpadka Nokii.

 

http://conversations.nokia.com/2012/09/ ... gy-is-due/

 

-- 6 wrz 2012, o 21:47 --

 

Ja używam ten ergonomiczny 9990 BOLD przede wszystkim do dzwonienia a także muszę mieć natychmiastowy dostęp na każdej szerokości geograficznej do poczty...BB nadaje się do tego wyśmienicie :D

 

O ile nie używasz niczego innego poza dzwonieniem i pocztą w formacie i technologii BB. Ja mam problemy i to bynajmniej nie "zabawowe" a biznesowe. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobilem juz rozne fony ...mam w dalszym ciagu (choc teraz tylko top up) BB 8900... Calkiem fajny ale net wolno chodzi. Obecnie uzywam Galaxy ACE - troszke procesor niewyrabia i zbyt malo miejsca w pamieci wewnetrznej ale wsciekle ptaszki chodza :mrgreen:

 

Moj nastepny bedzie galaxy note :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...