Skocz do zawartości

różnice w lusterkach


geos

Rekomendowane odpowiedzi

zwracam się z prośbą o wyjaśnienie kwestii lusterek. pacjent ot Forester 2.0X MY03. tak się złożyło, że uszkodziłem mu lusterko od strony kierowcy. lusterko działa, ale mocowanie już nie bardzo. lusterko, które jest zamontowane, chyba posiada grzanie (ale jeszcze nie sprawdzałem), nie składa się automatycznie i wygląda tak jak na pierwszym zdjęciu poniżej.

dałem ogłoszenie, że kupię lusterko. odezwał się do mnie forumowicz z informacją, że ma lusterko oryginalne elektryczne z podgrzewaniem, które wygląda tak jak na drugim zdjęciu poniżej.

na moje niefachowe oko lusterka się trochę różnią obudową ale nie wiem czy innymi istotnymi cechami również (elektrycznie, montażowo, wymiarowo itp.). w związku z tym mam pytania. czy były produkowane różne wzory lusterek do modeli SG 2003-2005? czy lusterko kolegi z forum pasowałoby elektrycznie i montażowo zamiast tego co mam gdyby nie udało mi się znaleźć lusterka o kształcie jak moje? ewentualnie jeśli są jakieś niuanse w doborze lusterek na które powinienem zwrócić uwagę to uprzejmie proszę o informację.

pozdrawiam,
geos

post-25267-0-91589500-1478376477_thumb.jpg

post-25267-0-80396900-1478376546_thumb.jpg

Edytowane przez geos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust Twoje lusterko jest z I generacji Forestera. W tej budzie moim zdaniem były tylko takie lusterka jak te, które zaoferował Ci forumowicz.

Takie lusterko powinno pasować bez najmniejszych problemów, zarówno mocowanie jak i wtyczka.

 

Oba lusterka masz u siebie w takim samym kształcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa że w swoim mam oba typy luster. To pierwsze było montowane w rocznikach 2002, 2003. Drugi typ to 2004, 2005. Kostka, sterowanie wszystko działa i pasuje. Uważaj tylko żebyś nie kupił od anglika lub z obudową polakierowana bo wtedy będzie sie rzucać w oczy.

Edytowane przez maciuo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedzi. próbuję ustalić numer części dla lusterka, o ile taki istnieje. znalazłem tę stronę:

 

http://opposedforces.com/parts/forester/en_s11/type_1/body_equipment_exterior/rear_view_mirror/illustration_1/

 

patrząc na rysunek wydaje mi się, że chodzi o część oznaczoną numerem 4: "Mirror assembly-door, left", ale kryje się tam wiele pozycji. jak rozpoznać, który numer jest właściwy dla lusterka, które posiadam? mam też wrażenie, że ta część to nie jest całe lusterko tylko plastikowa obudowa, ale nie jestem pewien bo nie mam doświadczenia. i drugie pytanie: czy może taki wzór lusterek był używany w innych modelach subaru z tego okresu przez co można by ich również użyć? poszerzyłoby to zakres poszukiwań bo na razie zawęziłem go do Forestera SG.

 

pozdrawiam

geos

Edytowane przez geos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru sprzedaje lusterka w całości. Oczywiście lusterko składa się z kilku elementów, ale w ASO zamawiasz całość.

Z używkami niestety jest ciężko. Jak szukałem do swojego Forka SG to przez 1,5 roku nie dałem rady dorwać. Albo nie pasowała strona, albo były z anglika albo w kiepskim stanie. Ostatecznie udało mi się po prostu naprawić swoje.

 

Co do lusterek z innych modeli to obawiam się, że do SG nic nie podpasuje. Ew. możesz kupić lusterko "dawcę" czyli uszkodzone lusterko, z którego przełożysz potrzebne elementy. Ale to sam musisz ocenić co masz uszkodzone i czy uda się poprzekładać części. Generalnie w tym temacie nie jest łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja potrzebowalem na szybko bo musialem zrobić przegląd to bralem co popadnie koszt nowego w serwisie był w zeszlym roku ponad 1000 pln. Kolejna rzecz to wydaje mi sie że samo lustro z forka sf jest takie samo jak sg pierwsza wersja z tym że podstawa mocująca do trójkąta drzwi sie różni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No wlasnie ja potrzebowalem na szybko bo musialem zrobić przegląd to bralem co popadnie koszt nowego w serwisie był w zeszlym roku ponad 1000 pln. Kolejna rzecz to wydaje mi sie że samo lustro z forka sf jest takie samo jak sg pierwsza wersja z tym że podstawa mocująca do trójkąta drzwi sie różni

 

nie wiesz może, czy lusterka do modelu 2.0X MY03 są na 5 pinów czy na więcej? od czego zależy liczba pinów i czy można robić w razie czegoś jakieś przelotki z mniej na więcej pinów?

Edytowane przez geos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...

Witam grupo.

Mam z kolei taki dylemat. U mnie w Sg przedlift (2005) jest standardowe lusterko (wersja eu z nazywanym płatnikiem). Widziałem jednak inne forki (też przedlifty) z większymi lusterkami. I teraz tak, albo ja źle szukam, albo po prostu nie wiem skąd takie można mieć. Domyślam się, że mogą to być z wersji polift, tylko bez kierunkowskazów, ale co szukam poliftowych lusterek to wszystkie są z kierunkami, a takie do przedlifta to chyba nie bardzo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...