Skocz do zawartości

Labelflash vs Lightscribe


Kojin

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam wymianę nagrywarki DVD. Moja obecna (lite-on) była jednym z najgorszych zakupów jakich udało mi się dokonać. Trzy wizyty w serwisie w tym wymiana na nową i nadal nie jestem z niej zadowolony. W firmach co prawda jestem w miarę zorientowany, pod uwagę biorę przedewszystkim NECa i LG. Zainteresowała mnie jednak możliwość wypalania grafiki na specjalnie przeznaczonych do tego płytach. Sęk w tym że na rynku są dwie konkurencyjne technologie i teraz nie wiem na którą z nich się zdecydować. Co prawda Labelflash wiem jak wygląda w praktyce, ale o lightscribie niestety wiem nie wiele. Stąd moje pytanie - która z tych technologii wypada lepiej? Chodzi mi oczywiście o jakość grafiki wypalonej na płycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojin, dziwne, ze Lite-on się kiepsko spisywał, zazwyczaj są całkiem przyzwoite. Co ciekawe ostatnio nas serwis donosi, ze nowa seria samsungów jest całkiem OK, w przeciwieństwie do starszych, za to LG nieco się opuściło.

O technologi możesz poczytać tutaj, ale ja mam doświadczenie tylko z Lightscribe.

http://www.cdrlab.pl/article_strona_2874_1.html

http://www.proline.pl/index.php?id=news ... 1136206701

http://www.micheldeboer.nl/flash-light/

Labelflash wygląda na całkiem ciekawy pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem czytałem, szukałem i czekałem az wypuszczą "nagrywarkę idealną", co jeszcze nie nastąpiło. Kupiłem Asusa DRW-1608P3S bez LightScribe/Labelflash i jestem bardzo zadowolony, bo pewnie i tak bym nie korzystał z wypalania napisów.

 

Proponuję to olać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne, ze Lite-on się kiepsko spisywał, zazwyczaj są całkiem przyzwoite.

 

nigdy nie mialem klopotow z lajtonami, a sporo przez moje lapy przeszlo...

 

Po co jakieś fanaberie... Mnie tam czarny marker wystarczy

 

czasami trzeba zrobic dobre wrazenie:)

 

i czasami nie wypada dac plyty zabazgranej flamastrem:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy fanaberie. Wsumie fajna sprawa i napewno lepiej to wygląda niż czarny marker ;) Tym bardziej że płytek dvd nie nagrywam na codzień a raczej od święta, więc niech już jakoś wyglądają. Pozatym różnica cenowa między zwykłą nagrywarką a taką z opcją labelflash/lightsribe to jakieś 30zł. A że nagrywarkę kupuje się przeważnie raz na kilka lat (o ile ktoś nie ma pecha tak jak ja) to podejrzewam że nastęnym napędem jaki będe kupował do peceta będzie już blu-ray.

 

Tak czy inaczej dziękuje za linki od aflinty. Przydały się. Po przeczytaniu artykułów zdecydowanie wezmę nagrywarkę z labelflashem. Od lightscribe'a przedewszystkim odstrasza mnie możliwość łatwego starcia nadruku.

 

A co do samego lite-on'a sam równierz słyszałem dużo dobrego o ich nagrywarkach, dlatego zdecydowałem się na produkt tej firmy. Niestety trafiłem chyba na najgorszą serię. Podczas drugiej mojej wizyty w serwisie, serwisant powiedział mi wprost że źle trafiłem, bo mam akurat ten model który najczęściej do nich trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam Liteona z Lightscribe już prawie rok, ... zapisuje i czyta wszystko co mu dam ....

A etykietki, wcale się tak długo nie rysują, wszystko zależy od wielkości i kontrastu napisu.

Co do trwałości takich etykietek, to jeszcze żadna mi nie wyblakła (większość "narysowałem" na nośnikach TDK)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...