Skocz do zawartości

Tłumik końcowy na zamówienie


Mikimikey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ktoś z Was na pewno miał styczność z tłumikami na zamówienie, może jest jakiś kolega na forum który zajmuje się takimi rzeczami. Szukam kogoś kto zrobiłby z kwasówki oczywiście końcowy tłumik do mojej imprezy. Macie jakieś dobre kontakty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U mnie robił kompletny układ. Jestem mega zadowolony.

 

To jest mój dobry znajomy. Zna się na rzeczy z czystym sumieniem mogę polecić.

 

Niestety gość zrobił się tak popularny że pomimo tego że siedzi od rana do nocy to nie wyrabia z czasem....

 

Polecam znaleźć jego profil na FP i zobaczyć jakie fury wpadają na wydeszki :D

 

Pozdrawiam - Krzysztof ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proex i RM motors to badziewie straszne. Wydmuchuje szybko środek, pękają spawy, generalnie tragedia. Ostatnio wymienialiśmy jednemu klientowi środkowy proexa na mtecha bo po pół roku się rozlazł. Minimum to M-Tech, El-tec jak najbardziej ale ceny ma dość wysokie.

Edytowane przez skwaro
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wpisać Proex w google i widać wszystko   :) RM chyba taka tragedia nie jest, gangsterzy z BMW chwalą je na forach, zresztą nie tylko oni, ale nie wiem czy można się tym sugerować   :)

Zazwyczaj Proexami i tym podobnym badziewiem zachwycają się właściciele rozpadających się civiców i E36 z milionem naklejek M, którym nie przeszkadza pierdzący tłumik z wydmuchanym środkiem :-)

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem zlecenie znajomemu z mojego miasta który realizował kilka wydechów pod motosport i w sumie za śmieszne pieniądze ma mi to zrobić. We wtorek mam odbiór jak będzie spoko to zrobie jakiś filmik i wrzuce może będzie w końcu ktoś konkurencyjny ze spoko jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zastanawiam się nad wydech zależy mi  żeby właśnie w środku auta było cicho tym bardziej ze robię trasy po 1450km w jedna stronę .W mojej obecnej formie układ wydechowy wygląda tak ze tuż za turbo jest wycięty pierwszy kat , drugi kat wraz z tłumikiem środkowym jest na miejscu a końcowy mam przelotowy Fkautomotive dźwięk ma przepiękny lecz na dłuższe trasy zdeka dokucza . Mam wiec pytanie czy zmiana samego końcowego wystarczy czy lepiej wymienić też środkowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam MotoWydech (Konstancin-Jeziorna). U mnie w WRX był robiony przelot 3 cale z przejściem na 2.75 i doprężenie na 2.5 cala wszystko na jednym końcowym tłumiku. Dźwięk miazga, nie za głośno i nie za cicho. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam MTech.

Z doświadczenia wiem, że można mieć bardzo cichy 3" przelotowy wydech mając tylko puszkę końcową. Oczywiście odpowiednio sporą.

ile dałeś za wydeszek ? mi zależy tez na przelocie i żeby było cicho:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi gość zrobił końcowy ale bez rury łączącej z środkowym po prostu dospawaliśmy do oryginalnej. Wszystko z kwasówki z robocizną za 250zł :) Kulturalnie zaczął burkać przy przyśpieszaniu z walnych na prawdę ładnie ale z kolei w trasie cisza i spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten co mam kupowałem od BadyCars za jakoś niewiele bo kilka razy mnie ostrzegał i upewniał się czy na pewno chcę, bo wydech jest cichy. Bardzo cichy. I czy na pewno chcę bo jest cichy. I że poprzedni facet go zostawił w rozliczeniu bo był za cichy. I tak leży bo nikt go nie chciał bo jest cichy.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiła się okazja, zresztą tu na forum :) i kupiłem kompletnego używanego el-teca za rozsądne pieniądze i tyle co mogę powiedzieć o wydechu leżącym w bagażniku to że jakośc wykonania i spawów to sztos, perfekcja!!! 

Ale że jestem marudny to nie jest tak idealnie ze wszystkim :)

Połączenie center->końcowy jest zrobione dosłownie jak w Cinquecento 700 :) "rura w rurę i obejma zaciskowa" 

W wydechu który nowy kosztował ok 3 tyś. spodziewałbym sie kryzy na śruby a najlepiej opaski V-Band 

Takie połączenie to praktycznie brak możliwości zdemontowania samego końcowego na aucie, i największe ryzyko nieszczelnośći.

Ale ja nie dałem 3 tyś więc postaram się z tym żyć :)

 

Tyle mojej opini o El-Tec.

Jak wydech trafi do auta to napiszę jak wrażenia akustyczne, jak wystroję to powiem jak auto jeździ :)

Edytowane przez chrzan94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy np: wymianie tuleji wahacza w tylnym wózku czy demontarzu  wału trzeba zrzucać cały wydech ?

Czyli nowa uszczelka DP-Turbo itp ? 

Demontując turbo czy wyciągając silnik to samo :)

Jak ktoś oddaje auto do mechanika to nie ma dla niego tematu :)

Ja robie wszystko sam i nie widzi mi się ściągać całego wydechu, przy byle pracy pod samochodem.

 

Mam zamiar podzielić swój wydech jeszcze na Downpipe i center i mieć 3 części :)

Ale to ktoś ogarnięty musi mi to pospawać żeby nie zniszczyć tego cuda.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...