Skocz do zawartości

przełożenie skrzyni biegów z automatu na manual w forester sg


Witalij Tatarcew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam forka MY03 XT w manualu, zostanawiam się na ile łatwo da się  przełożyć w tych samych modelach skrzyni, chodzi mi o to że w moim manualu podwozie jest dość mocno pordzewiałe, a tu gdzie mieszkam są dostępne prawie same w automacie, stąd moje pytanie, czy mając dwa te same modele (oczywiście oba w turbo)o różnych skrzyniach da się bezproblemowo przełożyć z jednego do drugiego skrzynie. Bo nie ukrywam że łatwiej mi będzie znaleźć i kupić drugi zadbany egzemplarz z automacie niż szukać docelowo zadbanego manuala :( A także pytanie odnośnie przeniesienia napędu, bo z tego co słyszałem i czytałem na necie, to w obu skrzyniach różni się przenoszenie napędu, podajże z manualu jest 50% 50% to w automacie było podajże 90% na 10%, tak że moje pytanie też dotyczy przeniesienia napędu przy ewentualnej wymianie skrzyń, czy na mój rozum laika samochodowego po wymianie skrzyni przeniesienie napędu zostanie to samo ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zostanie. rozwiązanie odpowiedzialne za sposób przeniesienia napędu znajduje się w skrzyni (albo jest to wiskoza, albo sprzęgła wielopłytkowe). Co więcej, możliwe, żę musiałbyś też wymienić tylny dyfer (inne przełożenie) i część elektroniki... Ale mając 2 auta dostępne, jest to oczywiście do zrobienia przez kogoś ogarniętego. 

Polecam przeczytać ten wątek:
http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/54791-swap-z-automatu-na-manuala/?hl=%2Bswap+%2Bautomat

Bo stałem przed takim wyborem. Na końcu jest szczęśliwe (dla mnie) rozwiązanie, ale warto przeczytać, może skłoni do jakiś przemyśleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na subaruforester.org przekładał. Poza zmianą mechaniki musisz zostawić komp od automatu ( obsługuje ABS ) i zmienić elektrykę - są różne czujniki prędkości w skrzyni.

A tak to czysta mechanika. Mając dwa auta i robiąc to samemu w ramach ciekawostki może i warto, zlecając komuś imho nie opłacalne. Lepiej faktycznie znaleźć auto takie jak chcesz mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...