Skocz do zawartości

Forester SG - Pompa paliwa


PrezesKrecina

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i koleżanki szybkie pytanie. Pacjent Forester SG 2.0 158 km. Prawdopodobnie mam do wymiany pompę paliwa, dziś jeszcze mechanik sprawdzi i potwierdzi moje ewentualne podejrzenia. Zrobiłem rozeznanie na rynku i w sprzedaży podobno dobrymi zamiennikami są pompy WALBRO oraz DEATSCH WERKS DW 200. Obie pompy  w podobnej cenie. Czy macie jakieś doświadczenia z tymi producentami? Które są lepsze, a może tylko oryginał

Z góry dziękuję za pomoc. 

Edytowane przez PrezesKrecina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - jak objawił się pad pompy paliwa i przy jakim przebiegu? 

 

Przebieg 160 tys km, nie było wcześniej żadnych objawów, samochód po prostu nagle zgasł na postoju, potem po zapaleniu silnika chodzi kilka sekund i znów gasł i tak w kółko, tak jak by nie dostawał paliwa stąd moje podejrzenia.  Ale tak jak wspominałem nie jestem pewien czy to pompa czy jeszcze coś innego, niestety dopiero jutro mechanik sprawdzi to napisze co było przyczyną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% zmieniali z racji modowania samochodu, bo OEM pompa Forestra jest mało wydajna, jeżeli chcesz wykrzesać więcej kucyków z Forczysława.

EDYTA :

@@KamilP, już sam się wypowiedział...
 

Edytowane przez muzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź filtr paliwa. Ja też walczyłem z pompami, a winowajcą był filtr. Po dwóch Walbro i wymianie filtra mam DW200 i żadnych problemów. Ktoś mi podpowiedział tańszą pompę do Forda RS ale mialem juz DW i nie skorzystałem.

Edytowane przez Subary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź filtr paliwa. Ja też walczyłem z pompami, a winowajcą był filtr. Po dwóch Walbro i wymianie filtra mam DW200 i żadnych problemów. Ktoś mi podpowiedział tańszą pompę do Forda RS ale mialem juz DW i nie skorzystałem.

 

mówisz o filtrze zabudowanym przy pompie w baku? wyczytałem gdzieś, że taki jest. Wymieniałeś razem z pompą? jeśli tak to znów pytanie jaki jest dobry? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego zamiennika filtra, tylko OEM. Filtr można rozebrać i ocenić stan wkładu, mój był cały czarny w środku.

 

Najprawdopodobniej to wina dziwnego paliwa, miałem duże problemy na Subariadzie w Bułgarii.

Edytowane przez Subary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...