Skocz do zawartości

Zapowietrzające się sprzęgło tylko w lato


wojtek8830

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Może ktoś z was miał podobny problem a jak nie to chociaż będzie miał pomysł co to może być bo ja zbaraniałem...

Mama forestera s-turbo z 2000 roku i problem ze sprzęgłem. Mianowicie w zeszłym roku dokładniej pod koniec lata jeszcze jak było w miarę ciepło w momencie stania w korku albo dość częstego wciskania sprzęgła zapowietrzało się i hamulec "górski często się często jak by zacinał i blokowało tylne koła. Zaś jak przyszła zima problem zniknął więc sobie nie zawracałem z tym głowy. Auto jeździło jak trzeba bez względu jak długi by to nie był korek a w warszawie mamy gdzie się korkować :/ Teraz przyszło lato cieplejsze dni i od nowa zabawa z zapietrzającym się sprzęgłem. Sprzęgło na tyle mocno wpada ze nieraz nie chce odbić do końca ale szybkie pod pompowanie i wraca dosłownie na chwile do normy po czym znowu się zapowietrza :/

Nie mam zielonego pojęcia od czego to może być bo jak by było coś nieszczelne przy wyprzęgniku albo pompie nie było by różnicy jaka jest pogoda tylko by się po prostu zapowietrzało.

A jeszcze jedno jak się zapowietrzy i korek się skończy jak przejadę jakiś dłuższy kawałek bez korku spokojnie jadąc też wraca do normy... Jak by gdzieś jakiś płyn był stary i wariował a wymieniałem cały płyn hamulcowy.

Bardzo proszę o pomoc bo jest to dość męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiera  wysprzeglik lub pompa  sprzęgła,  jeśli  płyn zmieniłeś na nowy ( do sprzęgła jest osobny zbiornik na pompie) , odpowietrzyłeś  i  jest  jak wcześniej czeka Cię zmiana  tych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem za używkę z wymianą 150 zł. Śmigała bez problemu 4 lata aż sprzedałem forka. Problem pojawiał się wyłącznie w gorące dni, w korku.

 

Wymień i daj znać czy pomogło.

Edytowane przez RadziejS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Heh wysprzęglik wymieniony, ale że zrobiłem to na szybko a nowy był nie dostępny zakupiłem używany... niby pomogło ale jak dłużej pojeżdżę pomęczę to sprzęgło to też się zapowietrza... nie ma aż takiej tragedii ale jednak gdzieś coś jest nie tak... jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem nową pomp[e sprzęgła która okazała się że jest z imprezy gt i nie pasuje a że był weekend popatrzyłem sobie na spokojnie jak to tam jest ulepione wymieniłem wszystkie podkładki miedziane i okazało się że poci się przy pompie przy takim jakby ciężarku pod odpowietrznikiem. Szybkie uszczelnienie tego nową podkładką poskręcanie, odpowietrzenie... leci dalej więc z niepotrzebnej mi pompy wymontowałem tamten ciężarek z tamtą uszczelka poskładałem nie poci się sucho jak pieprz dwa raz odpowietrzone na fest i... zapowietrza się dalej.. ze starej pompy została tylko obudowa i zbiorniczek więc no nie mam zielonego pojęcia dlaczego się zapowietrza ale jak odpowietrzam to ewidentnie widać w powietrzu pęcherzyki powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie udało sie naprawić. po wymianie Całego środka w pompie tłoczka gumek sprężynki itd nawet gumki przy zbiorniczku i odpowietrzeniu miałem jeszcze ze dwa razy zaraz po naprawie mięknący pedał ale odrazu sie "sam odpowietrzył" I do tej pory wszystko jest ok a i szybciej jechałem i w korku stałem i nic sie nie dzieje... co nie zmienia faktu że nadal nie wiem co to mogło być i zastanawiam sie czy problem nie powróci ale czas pokaże. Mam nadzieje że komuś kiedyś mój temat pomoże 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co prawda po ogarnięciu tematu baardzo się poprawiła nie została wyeliminowana w 100% i już wiem gdzie go prawdopodobnie boli. Problem jest w "hill holderze"

Wpadłem na to po tym jak cały dzień jeździłem autem i nie było najmniejszych problemów aż do momentu gdzie nie wrzuciłem wstecznego i nie przejechałem się kawałek na pół sprzęgle i lekko przyhamowałem (auto miało wrażenie jak by zjeżdżało z górki).

Przy pierwszej okazji jak będę miał wolne mam zamiar to wyregulować tzn lekko poluzować i zobaczymy czy coś to da jak nie to wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...