Skocz do zawartości

MY2013, 59kkm, diesel, pad silnika


higgs

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

 

Czytam i czytam i znowu ten dreszcz na plecach i ta niepewność "sprzedawac? a może mi nie padnie - przecież mam już po wymianie!" :)

Samochód niewątpliwie posiada mnóstwo plusów, od napędu przez spalanie do ponadczasowego wyglądu ale niestety perspektywa uszkodzenia silnika mnie przerasta. Chyba jednak pocykam zdjęcia i spróbuję oszczędzić sobie nerwów... a szkoda bo mój model jest 7tys po wymianie silnika, sprzęgła, rozrządu itp. jeżdżone według zasad "forum" i do tego solidnie zadbany achh....

 

Takie refleksje przy poniedziałku!

 

Miłego,

M4R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Też jestem posiadaczem (znaczy się żona jest) SBD MY12 przebieg 78tkm, 50%/50% trasa/miasto, oleju nie sprawdzam między przeglądami, poza "uczącym się silnikiem paliwa" czasami, bez problemów. Mam pytanie, bo o tym nie było nigdzie mowy: na jakim paliwie jeździcie? Ja do około 50 tkm tylko Verva, ale jak w moim samochodzie padły wtryski po Orlenie, teraz tylko BP i Shell, oczywiście te "lepsze" diesle.

Edytowane przez Piachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlenu prawie w ogóle nie stosuję. Shell (ten lepciejszy) i ... Axan - taki litewski wynalazek mam koło siebie. Jak czasem zmuszony wleję właśnie Orlen, niestety różnica jest zauważalnie na minus

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak pocykam zdjęcia i spróbuję oszczędzić sobie nerwów... a szkoda bo mój model jest 7tys po wymianie silnika, sprzęgła, rozrządu itp. jeżdżone według zasad "forum" i do tego solidnie zadbany achh.... Takie refleksje przy poniedziałku!

jezdzij nie martw siem wykup porządne assistance i po kłopocie :) Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jezdzij nie mart sie ale na wszelki wypadek wykup porzadne assistance i po kłopocie

 

No nie wiem, czy porządne assistance rozwiąże problem braku samochodu przez dwa miesiące i rachunek na poziomie 15 - 25 tys. zł za naprawę ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozwiąże ale też nie ma co sie od razu poddawać i sprzedawać świeżo zakupione auto w dodatku już po takiej naprawie. Higgs twój przypadek to pierwszy przypadek na forum padniętego diesla z tego rocznika w ten sposób więc może jest jeszcze jakaś nadzieja dla użytkowników nowszych SBD lub tych po naprawie na czesciach wolnych od wady - tak sobie tylko myśle

P.S jaki olej zalewali Ci w ASO na przeglądach??

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pełna zgoda Karas, ale... mimo, że samochód chodzi jak zegarek to niestety uczucie wiecznego strachu przed "a może dzisiaj padnie?" jest przytłaczające i odbiera całą radość z jazdy :)

Nie ma samochodów niezawodnych, na tym forum śledziłem już wiele wątków w których opisywano dolegliwości innych marek. Silniki padają nie tylko w naszych Forkach - to oczywiste :)

 

No nic, pożyjemy zobaczymy :-)

 

Wiadomo czy ktoś zaliczył podwójną "wpadkę" ?

 

Czy wasze Forestery Dieslowe mają/miały zmienione oprogramowanie? Jak wam się jeździ?

Edytowane przez M4R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Już doszło do zmiany, na outlandera ;)

a naprawa nie będzie kosztowała 30 000 zł tylko co najwyżej ułamek tej kwoty

http://forum.vw-passat.pl/threads/106814-Gdzie-kupi%C4%99-nowy-silnik-2-0TDI-BMR

 

Nie jest tak kolorowo... Fakt jest taki że w ASO naprawa zatartego 2.0 tdi lub wybuchniętego 1.9 kosztuje nic mniej jak nowy sbd w aso Subaru...

Chyba, że mówisz o kupnie silnika na szrocie to zgoda, będzie dużo taniej. SBD na szrotach nie uświadczy i to zamyka tą tańszą drogę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem samochód. Cały samochód jest w drobnym piasku, bo dealer akurat ma budowę... Ciekawe czy w środku silnik też... Poza blokiem silnika wymieniono także pompę oleju, a także cztery świece żarowe. Ponoć zostały mechanicznie uszkodzone. W sumie to zastanawiam się w jaki sposób mogły zostać uszkodzone świece żarowe, a jednocześnie np. głowice zostały całe (ale może czegoś nie rozumiem do końca). Silnik zalali olejem Lotos 5W30. Poza tym dużo silikonu w różnych kolorach (czarny i biały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem samochód. Cały samochód jest w drobnym piasku, bo dealer akurat ma budowę... Ciekawe czy w środku silnik też... Poza blokiem silnika wymieniono także pompę oleju, a także cztery świece żarowe. Ponoć zostały mechanicznie uszkodzone. W sumie to zastanawiam się w jaki sposób mogły zostać uszkodzone świece żarowe, a jednocześnie np. głowice zostały całe (ale może czegoś nie rozumiem do końca). Silnik zalali olejem Lotos 5W30. Poza tym dużo silikonu w różnych kolorach (czarny i biały).

Nie wiem... Wypowiem się i tak. Jedź do prawnika i poradź się czy to jest normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzenie po prawnikach nic  Ci nie da. Takie sa procedury w ASO ze uszkodzonego sbd sie naprawia a nie wymienia na nowy. quazar 5w30 bardzo dobry olej, oprócz uszczelek uzywa sie silikonu - normalna sprawa podczas takich napraw. raczej bym sie nie martwil o jakosc naprawy bo ASO maja naprawde duze doswiadczenie w naprawie bubla sbd. tak czy siak gwaracnje na naprawe masz i jak cos bedzie nie ok to mozesz smialo reklamowac. Smigaj i ciesz sie sprawnym autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem... Wypowiem się i tak. Jedź do prawnika i poradź się czy to jest normalne.

O co mam zapytać prawnika? Czy świece żarowe się wymienia? :) A dentysty o rodzaj oleju do silnika? ;)

 

 

 

tak czy siak gwaracnje na naprawe masz i jak cos bedzie nie ok to mozesz smialo reklamowac.

Szczerze mówiąc zgodnie ze stanowiskiem SIP na naprawę gwarancyjną nie mam żadnej gwarancji. Dodatkowo gwarancja nie jest wydłużana nawet na o czas kiedy samochód stał w naprawie. Oczywiście kodeks cywilny ma inny pogląda na ten temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...