Skocz do zawartości

Przeguby ?


Pioo

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie raczej przeguby bym wykluczył.

Dziwna sprawa i straszenie mnie to denerwuje. Dźwięki wydobywają się z przednich kół, obstawiam coś z układem kierowniczym lub zawieszeniem. Nie wiem czy układ przeniesienia napędu może mieć coś wspólnego - skrzynia AT.

Stuki niekiedy pojawiają się podczas hamowania, czasem też podczas skręcania (wydaje mi się, że podczas samego skręcania kierownicy też to występuje ale częściej przy jeździe po wąskim łuku - zawracanie itp.). Gumy, drążek kierowniczy, łączniki stabilizatora były wymieniane. Sam dźwięk przypomina delikatne stukanie/skrzypienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam coś podobnego, wydaje mi się że tylko jak kręcę w prawo do oporu. Na razie zostawiłem, bo też uważam że to nie przeguby. Ciekawe tylko co. Występuję w momencie skrętu, wydaje mi się, że częściej na zimnym niż ciepłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mechanik obstawia łożysko w kolumnie mc persona. Na razie występuje bardzo nieregularnie. Zasugerował, żeby pokręcić kierownicą i w tym samym czasie trzymać za sprężynę, będą wyczuwalne skoki/stuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja rok męczyłem się z takim pukaniem. U mnie okazało się że to przegub prawy wewnętrzny miał fragment bieżni mocno wytarty. Jeżeli pukanie słuchać przy wychylaniu się auta w zakręcie to pewnie któryś przegub. Najgorsze było to że mamy do wyboru aż 4 przeguby. Ja trafiłem na farta bo widziałem że osłona przegubu to jakiś dziwny zamiennik więc podejrzewałem go od pierwszego wejrzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...