Skocz do zawartości

Inna felga z innym et a wisko, czy cos sie moze stac?


Hiszpanu

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli zamontuje inna 1 felge stalowa z innym et niz pozostale 3 felgi to z wisko nic się nie stanie? Bo z tego co wiem nawet różne ciśnienie w oponach uszkadza wiskoze. A chwilowo na max. 2 tygodnie potrzebuje zamontować inna felge stalową niż mam teraz, a 15 cali się zgadza, 6J tez ale na żadnej nie znalazłem nic o et.

 

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

et to głębokość osadzenia koła , czyli na szybko mówi nam mniej wiecej o tym jak koło będzie siedziało na piascie, obrazowo czy bedzie wystawac z nadkola czy tez nie.Do średnicy niema tu  żadnego zwiazku , choć jak sie et bedzie bardzo róznic to przedstawiciel prawa moze sie przywalić acz kolwiek sadze ze jak roznica niebedzie duza to nikt niezauwazy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli spokojnie moge montować tą inna felge? Et nie wpływa na wiskoze?

 

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka

 

Ściślej rzecz ujmując -  zewnętrzne obwody 4 kół z takimi samymi oponami muszą być takie same.

(możesz mieć te same felgi ale np na osiach nieco inne opony, które będą miały inne obwody).

Zdaje się, że różnica może wynosić +/- 2%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam komplet niepotrzebnych kol, to moge Ci pozyczyc, albo odsprzedac za grosze ;)

Spoko, tak awaryjnie potrzebowałem jakieś koło bo z forestera niestety sie poniszczyła, nie jest prosta (nie dało sie jechać więcej jak 80) A w sobote auto idzie do mechanika to wolałem zmienić żeby mi nie wmawiali potem że połowa auta do wymiany :D

 

Dzięki za odpowiedzi, koło założone.

 

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hiszpanu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...