Skocz do zawartości

WRX 01 wymiana piasty tylnego koła


blasterpl

Rekomendowane odpowiedzi

Padły mi łożyska w obu tylnych kolach :evil: , jako ze mam podmeczone szpilki kół to postanowiłem załatwić sprawa za jednym zamachem . Chce wymienić cale kpl. piasty jak np tu: http://allegro.pl/piasta-lozysko-tyl-subaru-impreza-1-5-2-0-2-5-00-i5783899595.html . Czy do wymontowania starej piasty muszę zdemontować zwrotnice :question: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceń sam

http://opposedforces.com/parts/impreza/en_g11/type_7/suspension_and_axle/rear_axle/illustration_1/

Co do części z linka na allegro,to byłbym sceptyczny w ocenie ich jakości,sama piasta tylna w oryginale kosztuje powyżej 500zł,dolicz do tego jeszcze koszt łożysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak się nazywa po polsku element z rysunku o nr 3 i 4 ?

Link z allegro to tylko przykład ale pytanie pozostaje czy da się  wymienić kpl piastę z łożyskiem bez odkręcania z auta zwrotnicy czy jak to się tam zwie nr 3,4 na rysunku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uchwyt piasty. Lepiej to wyjąc w całości bo bez prasy cieżko bedzie wymontować ja bym proponował wymienić same łożyska szpilki to inwidualnie sprawa żaden problem zmienić.

A jesteś pewien ze łożyska huczą sprawdzałeś. Luzy są czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groch z kapustą , pomieszanie z poplątaniem ………. 

 

Po pierwsze w wrx01-07 z tyłu występuje osobna piasta i łożysko + 3 uszczelniacze + nakretka półosi !!!!

po drugie piasta jest razem ze szpilkami 

po trzecie jest tam zwrotnica , i wymaga zdemontowania w celu wymiany łożyska na prasie , chyba że ktoś posiada specjalistyczne narzedzia do demontażu i montazu nowego łozyska w zwrotnicy 

po czwarte , łożysko z piastą jest wtłaczane a nie przykrecane i link z allegro jest be sensu bo nie do tego modelu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tylko dziwne ze 3 uszczelniacze zawsze są dwa

 

nie dziwne , tylko tak jest , dwa uszczelnienia i trzeci przeciwkurzowy  


 

 

potem śruba kontrująca

to nie jest śruba kontrująca , tylko śruba zabezpieczejąca :idea:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groch z kapustą , pomieszanie z poplątaniem ………. 

 

 link z allegro jest be sensu bo nie do tego modelu . 

No w opisie do jakich modeli pasuje jest jak byk ze do wrx 01 tez pasuje :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Groch z kapustą , pomieszanie z poplątaniem ………. 

 

 link z allegro jest be sensu bo nie do tego modelu . 

No w opisie do jakich modeli pasuje jest jak byk ze do wrx 01 tez pasuje :unsure:

 

no to sobie kup …..  :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mam czym (prasa) tylko pytam czy da się bez zdejmowania zwrotnicy bo to dodatkowe problemy , jakaś śruba się nie da odkręcić , trzeba grzać to i tuleja gumowa do wymiany a i o ustawianiu zbierznosci nie wspomnę a czas nagli w środę mam wyjazd na sylwestra i trzeba się sprężać. Czyli co kupić same łożyska i szpilki i na prasę ?

Edytowane przez blasterpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwał sam se nie zrobi jednym słowem. Noe dość ze wyprasować to potem poerscien trzeba ściągać środkowy z piasty.

 

Przepraszam ale Twoje nazewnictwo , jest naprawdę niedopuszczalne …… 

 

Tylne koła nie posiadają zwrotnicy

 

 

Może uchwyt piasty.

Panowie , mam czym (prasa) tylko pytam czy da się bez zdejmowania zwrotnicy bo to dodatkowe problemy , jakaś śruba się nie da odkręcić , trzeba grzać to i tuleja gumowa do wymiany a i o ustawianiu zbierznosci nie wspomnę a czas nagli w środę mam wyjazd na sylwestra i trzeba się sprężać.

 

czytałeś co napisałem ? chyba nie …… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim mniemaniu zwrotnica to to koło które skręca a tylne nie skręcają ale ty pewnie z Aso to wiesz jak robić ludzi w butelkę w końcu musicie z czegoś żyć. I biednym ludziom wciskać kit. Dziś obejdzie sie bez pawianów wesołych świat. Więcej luzu mniej neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim mniemaniu zwrotnica to to koło które skręca a tylne nie skręcają ale ty pewnie z Aso to wiesz jak robić ludzi w butelkę w końcu musicie z czegoś żyć. I biednym ludziom wciskać kit. Dziś obejdzie sie bez pawianów wesołych świat. Więcej luzu mniej neta.

 

Brawo ! gratuluje ! wygrałeś ! zostaję Twoim Fun-em  :yahoo:

carfit czyli to z linka nie pasuje do WRX 01r ?

 

zapytaj kolegi 

 

dareckiislandia
on wie lepiej …. ;) 

Ja już serio , nie mam sił do tego forum i technicznego ….. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę was bez wycieczek osobistych. Temat pilny wiec proszę o konkrety.

Konkrety zostały podane na talerzu , i teraz musisz zadecydować który talerz wybierzesz , prościej nie umię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh czyli jak zwykle trzeba rozebrać i samemu wszystko obadać. Od dość dawna internet zaczyna przypominać ściek w którym coraz więcej odpadków niż  konkretnych odpowiedzi na pytania , bez urazy panowie ale mam link z allegro i odpowiedz kolegi carfit diametralnie rożne i komu wierzyć :unsure: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh czyli jak zwykle trzeba rozebrać i samemu wszystko obadać. Od dość dawna internet zaczyna przypominać ściek w którym coraz więcej odpadków niż konkretnych odpowiedzi na pytania , bez urazy panowie ale mam link z allegro i odpowiedz kolegi carfit diametralnie rożne i komu wierzyć :unsure: .

Carfitowi wierzyć. Jest to jedna z osób które subaru znają na pamięć. Potwierdzi Ci to jak sądzę 70-80% forum. Myślisz dlaczego jak ktos chce cos dłubać czy remontować w to w pierwszej kolejności po za ASO poleca Carfita lub Dzierżoniów ? To z niczego sie nie wzięło.

 

Rób tak jak radzi Ci Edwin a dobrze na tym wyjdziesz :) pozdro

Edytowane przez niebieskiultras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh czyli jak zwykle trzeba rozebrać i samemu wszystko obadać. Od dość dawna internet zaczyna przypominać ściek w którym coraz więcej odpadków niż  konkretnych odpowiedzi na pytania , bez urazy panowie ale mam link z allegro i odpowiedz kolegi carfit diametralnie rożne i komu wierzyć :unsure: .

 

nie jest jak zwykle bo udzieliłem konkretnej odpowiedzi ,jak widać masz wątpliwości , ok , więc napisałem kup sobie to łozysko z allegro i nie zawracaj wiecej gitary na forum !!!! bo szkoda mojego czasu , i innych jeśli jestes mądrzejszy . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze zrobię tak jak mi radzi moja intuicja czyli rozbiorę a potem zakupy . Bo niestety 100% odpowiedzi nie dostałem . Jak operacje zakończę nie omieszkam poinformować , dla potomnych oczywiście. A ze carfit wiedze ma to oczywista oczywistość ;) ale czemu mam odrazu sprzedawce z linka brać za oszusta ? klasyczne słowo przeciw słowu wiec patrz moja intuicja - amen.

Edytowane przez blasterpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim mniemaniu zwrotnica to to koło które skręca a tylne nie skręcają ale ty pewnie z Aso to wiesz jak robić ludzi w butelkę w końcu musicie z czegoś żyć. I biednym ludziom wciskać kit. Dziś obejdzie sie bez pawianów wesołych świat. Więcej luzu mniej neta.

to jak się nazywa zwrotnice z tylu heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...