Skocz do zawartości

Końcówka wydechu Prodrive


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Czy prawdą jest że na takiej końcówce nie da się wykrzesać dobrych dźwięków boxera? znaczy głośny ba nawet bardzo. Słyszałem że ma ograniczone zasoby akustyczne?

Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... niedługo przyjadę to posłuchasz mojego Prodrive na żywo ;) Poza tym to pod nazwą Prodrive kryje się całkiem sporo zupełnie różnych tłumików końcowych oraz niezliczonych kombinacji z DP, CP, itp. Ogólnie - nie brzmi jak Vortex, ale przechodzi badanie techniczne i nadaje się na autostrady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest męczący, fakt. Zależy czego oczekujesz? Jak szukasz głośnego wydechu to raczej z Prodrive nie będziesz zadowolony. Moim zdaniem to fajny wydech który dobrze podkreśla boxera.

Edytowane przez abecer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest męczący, fakt. Zależy czego oczekujesz? Jak szukasz głośnego wydechu to raczej z Prodrive nie będziesz zadowolony. Moim zdaniem to fajny wydech który dobrze podkreśla boxera.

Właśnie tego oczekiwałem też tak słyszałem mam pięknego Prodrive ale chłopaki z MTS oznajmili nie spełni moich oczekiwań, i mają coś innego dla mnie... :) na pewno nowego i głośnego :)

 

 

Hmm... niedługo przyjadę to posłuchasz mojego Prodrive na żywo
 

No ale słyszałem i nie było szału :) chyba że masz coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale słyszałem i nie było szału :) chyba że masz coś innego ?

Hmm... pamięć Cię musi zawodzić ;) Ostatni raz swoim Sti na spocie byłem zimą pod Azot-areną i jeszcze wtedy był Vortex... Jak to słabo dla Ciebie brzmi to może być ciężko... a może prosta 3" rura od turbo do końca, na pewno odda w pełni dźwięk silnika? ;) Potem u mnie zagościł Prodrive, ale pojawiałem się innymi autami, np. wolnossącym hawkiem z seryjnym wydechem :)

 

Edit:

Sporą zmianę brzmienia uzyskasz zamieniając Center Pipe "z tłumikiem" na CP "prosta rura" :)

Edytowane przez PR7EMEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"końcówka wydechu" to nie jest to samo co wydech końcowy. Zmień to może bo jest trochę mylące. 

Cały czas myślałem, że piszesz o końcówce, którą spawa się do puchy końcowej.

Poza tym mógłbyś używać znaków interpunkcyjnych i nie pisać tak chaotycznie, bo ciężko Cię zrozumieć :)

Edytowane przez mRoZiOo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporą zmianę brzmienia uzyskasz zamieniając Center Pipe "z tłumikiem" na CP "prosta rura"

Z Prodrivem podobno nie będzie efektu, zdaje się na wiedzę fachowców w tym temacie.Szkoda bo pucha jest naprawdę ładna.

Co do wydechu może faktycznie tak było jak napisałeś , ale ja wtedy przyjechałem niebieską imprezą i ona naprawdę ryczała, z tąd mogłem nie słyszeć Twojego   :)

"końcówka wydechu" to nie jest to samo co wydech końcowy. Zmień to może bo jest trochę mylące. 

Cały czas myślałem, że piszesz o końcówce, którą spawa się do puchy końcowej.

Poza tym mógłbyś używać znaków interpunkcyjnych i nie pisać tak chaotycznie, bo ciężko Cię zrozumieć :)

Napisałem końcówka , bo to będzie podstawa do całego wydechu, nie musisz mi mówić że samą końcówką nic nie zdziałam . To nie moje pierwsze subaru. Wiadomo że za tym idzie cały wydech. Końcówka jest podstawą do uzyskania efektów dźwiękowych. Dlatego moje pytanie.

Przykro mi :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrx-a z pakietem prodrive i jak dla mnie tłumik chodzi pięknie brzmienie bajka jest nie za głośny w trasie nie meczy ucha jak sie ciśnie to fajnie "mruczy" ja napewno nie zmieniam mojego prodrive zakupiłem 2 sztukę będę miał na wymianę w razie czegoś. Mam filmik nagrany mogę wrzucić na YT to mozna posłuchać jak chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy prawdą jest że na takiej końcówce nie da się wykrzesać dobrych dźwięków boxera? znaczy głośny ba nawet bardzo. Słyszałem że ma ograniczone zasoby akustyczne?

Jak to jest?

Chcesz sam końcowy wymienić na Prodrive, a cała reszta stock? Jezeli tak to nie usłyszysz ryku.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam filmik nagrany mogę wrzucić na YT to mozna posłuchać jak chodzi

Poproszę :) 


W S-turbo też mam cały przelot Prodrive włącznie z końcówką. Efekt jest taki że przyjemnie mruczy, ale nie ma szału :) Czyli niemęczący , tutaj nic nie zmieniam bo auto użytkuje na co dzień. Natomiast w Sti ma być głośno bo ten samochód będzie eksploatowany sporadycznie. 


 

Czy prawdą jest że na takiej końcówce nie da się wykrzesać dobrych dźwięków boxera? znaczy głośny ba nawet bardzo. Słyszałem że ma ograniczone zasoby akustyczne?
Jak to jest?


Chcesz sam końcowy wymienić na Prodrive, a cała reszta stock? Jezeli tak to nie usłyszysz ryku.

 

Dalej się nie rozumiemy, Napisałem że sama końcówka ma DUŻY wpływ na efekt końcowy, nie będę opisywał że cały układ wydechowy będzie zmodyfikowany. Mają to zrobić ludzie którzy zajmują się tym na co dzień.  Po prostu powiadomili mnie że co by nie robili to i tak nie będzie takiego efektu jaki bym sobie życzył. Dlatego moje zdziwienie. Skoro tak jest to nie potrzebnie kupiłem Prodrive końcówkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dalej się nie rozumiemy, Napisałem że sama końcówka ma DUŻY wpływ na efekt końcowy, nie będę opisywał że cały układ wydechowy będzie zmodyfikowany.

no nie rozumiemy sie, bo w 1wszym poscie zadales jasno pytanie:

 

 

 

Czy prawdą jest że na takiej końcówce nie da się wykrzesać dobrych dźwięków boxera? znaczy głośny ba nawet bardzo. Słyszałem że ma ograniczone zasoby akustyczne? Jak to jest?

 

To Ci odpowiedzielismy zogdnie z zadanym pytaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę :)

 

A proszę oto filmik nie za długi ale jest i nawet jakieś strzały słychać :) proszę się nie sugerować parą jaka leci z wydechu że coś nie tak po prostu auto jeszcze wtedy było w UK i nie było wcale jeżdzone tylko odpalane było i stało.

 

p.s. najlepiej odtwarzać na jakiś lepszych głośnikach niż np z laptopa

 

Wydech Prodrive (nagrany IPhonem 6) :

 

https://www.youtube.com/watch?v=yAK4oM6MMXw

Edytowane przez Luki_wrx_prodrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poproszę :)

 

A proszę oto filmik nie za długi ale jest i nawet jakieś strzały słychać :) proszę się nie sugerować parą jaka leci z wydechu że coś nie tak po prostu auto jeszcze wtedy było w UK i nie było wcale jeżdzone tylko odpalane było i stało.

 

p.s. najlepiej odtwarzać na jakiś lepszych głośnikach niż np z laptopa

 

Wydech Prodrive (nagrany IPhonem 6) :

 

https://www.youtube.com/watch?v=yAK4oM6MMXw

 

Kurcze właśnie mam dokładnie taką samą końcówkę :) Daje radę :) Ale ja już postanowiłem będzie na Helixie. Efekt będzie miażdżący a właśnie na takim mi zależy. Dziękuje za filmik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja chętnie bym wrzucił głośniejszy tłumik ale obawiam się tego że będzie męczące np na dłuższej trasie puki co ten dzwięk mi odpowiada zobaczymy w przyszłości. Nie ma za co dziękowac :) jak zamontujesz to wrzuć filmik to ja chętnie posłucham jak u ciebie brzmi pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja chętnie bym wrzucił głośniejszy tłumik ale obawiam się tego że będzie męczące np na dłuższej trasie puki co ten dzwięk mi odpowiada zobaczymy w przyszłości. Nie ma za co dziękowac :) jak zamontujesz to wrzuć filmik to ja chętnie posłucham jak u ciebie brzmi pozdro

Jasne że dam posłuchać :) Jeżeli używasz auta na codzień nie ma co ruszać głośniej ! Przerabiałem w imprezie masakra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli używasz auta na codzień nie ma co ruszać głośniej ! Przerabiałem w imprezie masakra :)

 

Na chwilę obecną jestem w UK jeszcze i autko jest sporadycznie używane przez żone i mnie jak jestem raz w miesiącu ale po nowym roku na wiosne wracam na stałe bo otwieram firmę u siebie w mieście  :D  więc wtedy napewno będzie używane na codzień i dlatego raczej zostawię tak jak jest bo jest naprawdę ładny dzwięk z tego Prodrive :)

Edytowane przez Luki_wrx_prodrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pełny wydech prodrive i ładnie gada. Ma dobry pomruk basowy na niskich obrotach. To prawda że jest cichy ale brzmi naprawdę ładnie

Zgadza się mam taki w S-turbo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

 

 

urcze właśnie mam dokładnie taką samą końcówkę :) Daje radę :) Ale ja już postanowiłem będzie na Helixie. Efekt będzie miażdżący a właśnie na takim mi zależy. Dziękuje za filmik :)

To jednak nie będzie mojego  drobnego wkładu w Twoje STI heh

ps. a cobba nie rozważałeś ? Na mnie jak na razie zrobił najlepsze wrażenie i właśnie taki leży w garażu (czeka na montaż ... znając moje tępo pewnie na wiosnę  go zamontuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...