Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

napisałem że na pewno nie do 3,5 ale BP/Statoil mogło by na spokojnie zejść ze swojej ceny o 20 grosze. Skoro Orlen może sprzedawać po 4,99 a w tym samym czasie BP ma cenę 5,20+(Pb98)- to pokazuje że ceny są zawyżone. Co prawda BP/Statoil i tak nie zejdzie bo większość klientów(tak mi się wydaje) tych stacji to są floty...

Pewno gdyby BP/Statoil poczuły dość spory spadek sprzedaży to pewno by zeszły z ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem że na pewno nie do 3,5 ale BP/Statoil mogło by na spokojnie zejść ze swojej ceny o 20 grosze. Skoro Orlen może sprzedawać po 4,99 a w tym samym czasie BP ma cenę 5,20+(Pb98)- to pokazuje że ceny są zawyżone. Co prawda BP/Statoil i tak nie zejdzie bo większość klientów(tak mi się wydaje) tych stacji to są floty...

Pewno gdyby BP/Statoil poczuły dość spory spadek sprzedaży to pewno by zeszły z ceny.

Powiem grzecznie:

impossible... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem że na pewno nie do 3,5 ale BP/Statoil mogło by na spokojnie zejść ze swojej ceny o 20 grosze. Skoro Orlen może sprzedawać po 4,99 a w tym samym czasie BP ma cenę 5,20+(Pb98)- to pokazuje że ceny są zawyżone.

W mojej okolicy jest kilka stacji, dzisiejsza cena za Pb95:

 

Orlen: 4,99

BP: 5,05

Lotos: 5,03

Shell: 5,03

Tesco: 4,93

Neste A24: 4,96

BP: 4,95

 

To ostatnie BP jest akurat w innej części miasta (jest tam teraz duży remont i utrudniony dojazd). Lotos, Shell i pierwsze BP są nieopodal Tesco przy dosyć ruchliwej ulicy. Ogólnie ceny są dosyć wyrównane, a postulat zejścia o 20 groszy nierealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyczytałem info o paliwie E10, to jest taki wynalazek, który zawiera 10% spirytu, nie wszystkie auta sa przystosowane konstrukcyjnie do palenia czegoś takiego, bez wnikania w szczegóły wszystkie subaru po '91 mogą takie paliwo używać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyczytałem info o paliwie E10, to jest taki wynalazek, który zawiera 10% spirytu, nie wszystkie auta sa przystosowane konstrukcyjnie do palenia czegoś takiego, bez wnikania w szczegóły wszystkie subaru po '91 mogą takie paliwo używać :wink:

 

 

Kolega też czyta co tydzień Auto Świat ? :wink:

Też to czytałem i jestem ciekaw kiedy to paliwo pojawi się u Nas, i jak będzie się na tym jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyczytałem info o paliwie E10, to jest taki wynalazek, który zawiera 10% spirytu, nie wszystkie auta sa przystosowane konstrukcyjnie do palenia czegoś takiego, bez wnikania w szczegóły wszystkie subaru po '91 mogą takie paliwo używać :wink:

 

 

Kolega też czyta co tydzień Auto Świat ? :wink:

Też to czytałem i jestem ciekaw kiedy to paliwo pojawi się u Nas, i jak będzie się na tym jeździć.

Zdarza mi się... :wink: generalnie nie jestem fanem niemieckich przedruków, nieważne :wink:

Paliwo ma podobno już niedługo zjawić się u nas, póki co jako opcja dla zwykłej 95, ale do czasu :? , w tej chwili domieszki alkoholu sięgają maks. 5% i to od dość dawna...

Generalnie nic wielkiego, w Brazylii wszystkie fiaciory i vw jeżdżą prawie na samym spirycie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to czytałem i jestem ciekaw kiedy to paliwo pojawi się u Nas, i jak będzie się na tym jeździć.

Napisal bym ale nie chce paskiem oberwac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie bez zbednego przyspieszynia max. 140 km/h (oczywiscie nie caly czas 8) trasa do pracy 36 km i z powrotem bez wyscigow ale od czasu do czasu kopniecie jakiegos buraka w jarmarcznej choince i czterech blyszczacych koleczkach :oops: .

Zapomnialem

6.0 L/100km na odcinku 223 km :!:

 

u mnie radom mikołów, po sprawdzeniu kompa na miejscu po powrocie do radomia wyszło 5,2 l

max ok 140 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Warszawa - Wrocław, jazda normalna : 12l/100

z powrotem na próbę spokojnie 110 - 120 : 9,8 l/100 :oops:

Na usprawiedliwienie dodam, że nie tylko auto się męczyło, ale ja też :)

 

A jednak sie da ponizej 10 :idea: Moj "rekord" to 8,7 . Gdy o tym tu napisalem to ojej ojej co sie dzialo,haha. Ile osob tu na mnie w tym watku wtedy "nakrzyczalo" hehe :mrgreen: komentujac "sprawdz czy masz STI itd itd" ...sie nadaja hahah :mrgreen::mrgreen:

 

spokojnie bez zbednego przyspieszynia max. 140 km/h (oczywiscie nie caly czas 8) trasa do pracy 36 km i z powrotem bez wyscigow ale od czasu do czasu kopniecie jakiegos buraka w jarmarcznej choince i czterech blyszczacych koleczkach :oops: .

Zapomnialem

6.0 L/100km na odcinku 223 km :!:

Niezle..

Jakie ceny paliwa w Stuttgart'cie?

Niebawem powinnismy,jesli nie stanie sie nic nieprzewidzianego,zostac sasiadami :wink: ...Zamierzam wrocic na "stare smieci"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak trochę więcej niż przejdzie 2,5 latek, może z 1,2km?? max 1,5 km... ale połowa to poniemieckie wyboje - może palić jak w terenie :)

W sumie to nawet motoru nie rozgrzejesz..

Komputer cały czas wzbogaca, duże spalanie... nie dziwi :shock: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...