Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem z Dolnego śląska .Za Wrocławiem tankowałem i wyzerowałem kompa.po 1 godzinie pokazał 6,4L/100km :shock: po drugiej 7,0l/100km,w Warszawie po3:42 godz. 7,2L/100km.Srednia prędkość 80km/godz ,na trasie miejscami 160-180,przeważnie 120-130.Trasa katowicka dużo przymusowych postojów,ograniczeń w ruchu.Na Dolny śląsk wyjechałem w poniedziałek o 4 rano i do ostatniego tankowania komp pokazywał 7,8L/100km ( LPG 10,2L/100km)gdzie średnia była w granicach 90km/godz.Na odcinku pomiarowym(obwodnica Oleśnicy)dzisiaj wskazówka doszła do 230,ciekawe ile było w rzeczywistości :?: Przed następną próbą będę przygotowany i włączę pomiar prędkośći z nawigacji fabrycznej ,ale wcześniej muszę się zatrzymać :oops: spalanie mniejsze~10%,silnik pracuje super (nakręcone 161tys.km)winny chyba zalany Amsoil ASL 5W/30.Fotki z kompa będą jak się zmniejszą.

 

Uwielbiam czytać posty o spalaniu gdzie nie wiadomo jakim modelem ten ktoś jeździ.

bol, ze spalania 6,4l wnioskuję że jeździsz STI :idea:

Wpisz sobie w profilu Subaru ....... czy inną markę.

 

Bo trzeba czytać wszystkie posty, kolega napisał:

 

mój to legacy kombi 2,5 NA 2004 MT z reduktorem

 

:wink: :D

 

Tak tak, nie pozostaje mi nic innego jak przeczytać 78 str wątku o spalaniu, żeby dowiedzieć się jakim samochodem jeździ bol :D:idea:

Znacznie prościej chyba jest wpisać to tam gdzie jest na to przeznaczone miejsce - raz a widocznie dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, nie pozostaje mi nic innego jak przeczytać 78 str wątku o spalaniu, żeby dowiedzieć się jakim samochodem jeździ bol :D:idea:

Nie trzeba aż tyle, jest 15 postów wyżej :wink: :mrgreen:

Znacznie prościej chyba jest wpisać to tam gdzie jest na to przeznaczone miejsce - raz a widocznie dla wszystkich.

Zgadzam się 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś podać ile realnie pali mu seryjny GT w jeździe mieszanej (powiedzmy pół na pół miasto - trasa) oraz w trasie bez ciśnięcia (tzn. np. równo 100-120 km/h)?

 

Chodzi mi o to o ile większe jest spalanie od Imprezy N/A 1,8-2,0. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamer, zmieniasz swoja na Gt'eka :?:

 

Bardzo bym chciał, ale mnie nie stać. :oops:

Póki co to prędzej sprzedam swoją Imprezę ze względów ekonomicznych :roll:

 

A pytam bo chce się wreszcie dowiedzieć jak to jest z tym, że tyle osób mówi, że turbo pali odrobinę więcej a frajda x razy większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lato zszedłem do 7,5 l / 100 km jadąc koło 90-100 km/h gierkówką. Średniej w cyklu mieszanym nigdy nie mierzyłem bo pewnie bym się przestraszył. Wolę żyć w błogiej nieświadomości chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lato zszedłem do 7,5 l / 100 km jadąc koło 90-100 km/h gierkówką. Średniej w cyklu mieszanym nigdy nie mierzyłem bo pewnie bym się przestraszył.

No właśnie. Ja też zszedłem do 7.33 na trasie. Ale średnio spalam 9 litrów latem i do 11 przy mrozach. Nie ukrywam, że to już naprawdę górne granice mojego budżetu. Także każdy litr lub dwa (co dla wielu tutaj oznacza, że Turbo pali "niewiele" więcej od NA) dla mnie jest już wartością zbyt dużą. A nie ukrywam, że całkowita bezawaryjność mojego Forka nie zachęca mnie do jego sprzedaży. Dlatego skoro boisz się policzyć średnie w NA to wierz mi, że w turbo wcale lepiej nie będzie. Wręcz będzie gorzej bo fajne auto nie zachęca do oszczędnej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morgiana

jak dla mnie nie ma co porównywać spalania turbo do n/a...

zamer, przecież wiesz że jak turbo depniesz to mimo warkotu silnika słychać te 5zł wypadające z wydechu :wink:

no ale jak jedzie to wypić musi, co zrobić? :roll: zalać...

temu auta paliwa, nie się ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mój by tak mało żłopał to bym avensiorka zaczął oszczędzać :)

Ostatnio jazda bardzo emerycka po mieście.

Jak komputer zaczyna w połowie baku pokazywać 23l/100km to zaraz w trasę jadę, żeby polepszyć średnią :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...