Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Autostrada -> prawy pas -> 80-90 km/h na 4 biegu z tempomatem (jeśli mnie pamięć nie myli :roll: ) i zobacz wtedy :lol::mrgreen:

Próbowałem, kończyło się na 20l/100 :mrgreen:

W sumie jakbym już oszczędnie nie chciał jechać to nie udaje mi się zejść poniżej 11, a standard to ok. 13-14, choć niedawno to jeszcze było 12-13 z tendencją do 12 :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autostrada -> prawy pas -> 80-90 km/h na 4 biegu z tempomatem (jeśli mnie pamięć nie myli :roll: ) i zobacz wtedy :lol::mrgreen:

 

na to to trzeba być masochistą :o

 

[ Dodano: Czw Kwi 10, 2008 8:32 am ]

A mnie się udało zrobić średnio 8,9l/100km na dystansie 500 km – w tym 360 km w trasie z prędkościami przepisowymi :cry:

 

Proponuję wpisać do księgi rekordów Guinnessa (mam na myśli zużycie paliwa rzecz jasna) :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze bardziej w ramach ciekawostki bo w koncu nie subarak ....

 

passat 1.8T miasto srednio dynamicznie 11.5 generlanie bez korków. Trasa praktycznie nigdy ponizej 12 .predkosc przelotowa 150-180. Trzymajac 180-200 okolice 16l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filester, kurde, to dziwne, bo Forester pali mojemu tacie 10-12 L po mieście, a jest to wersja wolnossąca :)

Czy na prawdę są tylko tak małe różnice pomiędzy S-Turbo a wolnossakiem? :)

 

Pozdr.

Ja w poprzednim (2.0XT 177KM) zużycie miałem przeważnie na poziomie 10,5-12, minimum co parę razy udało mi się uzyskać to ok. 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filester, kurde, to dziwne, bo Forester pali mojemu tacie 10-12 L po mieście, a jest to wersja wolnossąca :)

Czy na prawdę są tylko tak małe różnice pomiędzy S-Turbo a wolnossakiem? :)

 

Pozdr.

Nie wiem, bo nie testowałem wolnossącego Forestera :razz: W osiągach różnice są na pewno i to spore :mrgreen: 2 razy z rzędu dokładnie sprawdziłem i wychodziło 12L/100km Jazda głównie do 4 tys obrotów, sporadycznie jakiś ostrzejszy docisk gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filester, radekk, więc wychodzi na to, że S-Turbo pali tylko 1-1.5 L więcej, a różnica w osiągach rzeczywiście bardzo duża ... :)

 

Może ktoś kto ma wolnego ssaka da znać ile mu pali w mieście, w zimę, przy kręceniu do okolic 4 tys. obr./min. :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie :)

Przy takich totalnie niskich nie był jeszcze testowany :)

 

Może nie z pod każdych świateł do 4 tys. obr./min., ale zawsze min. do tych 3-3.5 ;)

 

Ale i tak czy siak to dużo, bo wyżej Filester pisał, że jego S-Turbo pali podobnie, przy podobnym kręceniu, dziwne :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA, dzisiaj podejmuję się próby zejścia poniżej 12l/100km moim OBK ;] Zatankowałem do pełna ;] Zobaczymy co z tego będzie. Pierwsze 94 kilometry narazie ok. Zmiana maks przy 3.5 tyś. ;] Raz tylko musiałem przyśpieszyć podczas zmiany pasa. Trzymajcie kciuki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej:), Staram się używać tempomatu. Jednak przy takich prędkościach żeby nie blokować ruchu :P Pierwszy raz mi się udało przejechać większośc trasy środkowym pasem :evil:

 

Tempomat na 110-120 w trasie a na mniejszych drogach tak na 80-90 ;] Aż nie mogę się doczekać rezultatów :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...