Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

GT upalanie 1 dzień 90km na butli, 2 dzień 95km czyli 30l/100km LPG :mrgreen: Warunki śniegowe z 1 i 2 dnia identyko więc pali idealnie jak w Szwajcarskim zegarku :mrgreen:

:lol::lol::lol: Ta wypowiedź nadałaby się do wątku " Dlaczego kupiłeś subaru"- bo pali idealnie! hahaha 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek znów mnie zaskoczył. Cały tydzień w warunkach zimowych, sporo kręcenia na wysokich obrotach. Ponadto zamiast jeździć drogami szybkiego ruchu jeździłem przez obrzeża miast i drogi lokalne. Wynik: 8,8l. Przy zwykłej jeździe na poprzednim baku wziął 9,4l. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem ~2kkm w Polsce i za granicą, więc mogę się pochwalić statystykami :P

 

- pierwsze tankowanie w Polsce, głównie autostrady prędkość 150-160km/h – 11l/100km

- drugie tankowanie na tej samej stacji, tym razem trochę wolniej, 130-140km/h, tylko 20km poza autostradą - 10.6l/100km

- kolejne tankowanie już w Niemczech, znowu 130-140km/h, tylko autostrady – 9.7l/100km :shock:

- znów w Niemczech, musiałem zwolnić do 120km/h, chwilami jechałem 130km/h + półgodzinny korek – 8.8l/100km :shock:

- jeszcze raz niemieckie paliwo, ponownie stałe 120-130km/h – 9.3l/100km

 

Belgijskiego paliwa jeszcze nie wyjarałem, ale wygląda też na okolice 9l/100km. Jak się nie goni i jedzie w miarę płynnie, to WRX nie jest nawet taki drogi :D

 

bardzo oszczędny ten WRX żeby moje tak paliło :(

 

 

po remapie konsumuje jeszcze mniej....

 

czyli po programie do ilu można jeszcze zejśc takim WRX :D

 

Mój jest po jakiejś lekkiej mapie, nie jeździłem na fabrycznej, więc nie mam do czego porównać. Gdyby tylko tłumik jakiś założyć, zrobić porządną mapę, to byłoby całkiem fajne auto na trasę :)

 

Krysztal, jechałem dokładnie tak samo, prędkość cały czas koło 140, momentami trzeba było zwolnić, ale w Niemczech też czasem ktoś przyblokuje. Właśnie dlatego podałem prędkości, bo sam w to nie chciałem za bardzo uwierzyć. Nie przeszkadza mi to, jako że będę teraz woził dupsko głównie za granicą :) Szkoda tylko że różnica na spalaniu idzie w piach przez ceny paliwa na zachodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebachon, ale chyba to drugie z 1.6 no chyba, że masz bardzo przyjazne kierowcy miasto, ekstremalnie silną wolę i robisz po mieście dłuższe kursy dzięki czemu jazdę na "ssaniu" ograniczasz do minimum.

 

Fakt, ten pomiar akurat po dłuższych kursach w mieście i było ślisko, wiec rzeczywiście silna wola mnie nie opuszczała... :wink: Chociaż bez przesady - zaliczyłem kilka "kopań"... :mrgreen: Zazwyczaj jednak obroty 2-4 tys.

 

Ale nie przejmuj się, kiedy silna wola była częściej poskramiana, dochodziło również do 14-15 litrów. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krysztal, skoro uwazasz ,ze twoj subarak duzo pali to musisz zmienic buty na troszke lzejsze :lol: ,ja w UK place za litr £1.41 :roll: a moj scooby pali mi po miescie ok.13-14 :P

bakupno, duzej roznicy nie miales :lol: pomiedzy 1.6 a 2.5T :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 2 tankowania, przejeżdżone na benzynie, po mieście, lekko stuningowanym Forkiem 2.0T, okolo 14/100. Trzecie tankowanie właśnie się kończy i będzie chyba bardzo podobnie. Czyli norma, wszystko zgodnie z oczekiwaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,6 po wyżej 120km/h lubiło wypić a 2,5XT zawsze lubi wypić :mrgreen:

 

Lancer 1.6 rzeczywiście do paliwooszczędnych raczej nie należy. Na autostradzie, przy prędkościach rzędu 140-160 palił prawie 10 litrów... :shock: Przy tej samej szybkości moja impreza zaledwie 11 z hakiem. A różnica prawie litra pojemności silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebachon, jak do Poznania pogoniłem go 200km/h to było widać jak ubywa paliwa :twisted:

 

Lancerem 1.6 :shock: czy Forysiem?

no tym prawie EVO 1.6 ;):mrgreen:

 

forysiem największe spalanie miałem w drodze do Mikołajek 220km/37,5L ale czas miałem 2 godziny i non stop ogień był :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...