Skocz do zawartości

Forek 2.5 Xt


Docik

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze uważałem Forestery za fajne auta, ale nie na tyle żeby myśleć o sprawieniu sobie takiego. Ale jak patrze na Twojego tak blisko ziemi to poziomem fajności zaczyna wyprzedzać Imprezy. ;)

Tak z ciekawości - ile on waży? Tak na gotowo do jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby 1485kg jest w dowodzie. A trochę wpadło, troche wypadło części nie wiem co do kg. Wynika jednak z tego że jest lżejszy od Imprezy Sti z tego rocznika. Pewnie od starszych nie ale jest toto lekkie i pakowne kombi. Poza tym brakuje mu jest ciut słabszy czuć brak tych 32 koni do 300 i paru innych części żeby bylo Sti Tak czy siak dziękuję za miłe słowa to miło jak chwalą twój skarb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mega, strasznie mi się podoba!

Jeśli to nie jest tajemnicą to napisz jak się przestawia finansowo taki mod lub na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na paręnaście km jakie zrobiłem wracają do domku to przyznam że nie ma za wielkiej różnicy. Leży ale nie powiem żeby wielka zmiana. Stabilizator daje zdecydowanie mocniejsze odczucia. Pojeżdżę powiem co i jak pozdro.

Zachodzę w głowę co masz na myśli pisząc, że zmiana stabilizatora dała większe zmiany w prowadzeniu niż obniżenie auta? 

Edytowane przez Herostrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że stał się znacząco twardszy i nie płużył w zakrętach. Natomiast change zawiasu dał zmianę odczuwalną owszem ale nie aż tak dużą jak stab. On bardziej zmienił auto mam nadzieje że co mysle i ty pojmiesz to jak ja to rozumiem hehe pozdro Herostrates


Albo inaczej widać że w aucie słabło zawieszenie. Myśląc jeszcze inaczej zawias Peddersa widać że obniża ale nie zmienia twardości aż tak bardzo. Cos w tym stylu Ale po swoim ulubionym ślimaku(dlugi lewy luk zjazd jak zwał tak zwał) miedzy trasami jak za zwyczaj było 120km/h to wczoraj bylo 160km/h. Albo kierowca wczesniej się bał mocniej albo po prostu mniej tą różnice odczuwam. Staba zawsze będę pamiętał jak utwardził mi auto

Edytowane przez Docik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pamiętam jak diametralnie zmieniło się prowadzenie mojego Daihatsu jak powymieniałem gumy staba i dołożyłem rozpórkę kielichów. To bardzo odczuwalnie poprawia precyzję samochodu, niweluje pewne jego samowolne zachowania w zakręcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie błagam, to forum ma mieć także wymiar edukacyjny. Nie ma mocy, obniżenie auta poprzez zastosowanie innego amortyzatora i sprężyny nie ma porównania do wymiany samego stabilizatora. Wiem coś o tym bowiem w swoim Forku mam stabilizatory whiteline, z gumami i mocowaniami tej firmy plus rozpórki przód i tył, jeżdżę już tak od dwóch lat. Stabilizator mocniejszy ma ograniczony wpływ na twardość zawieszenia, to przede wszystkim amortyzator i sprężyna mają wpływ. Wymieniłeś po prostu na zestaw Peddersa, który jest po prostu dość twardy (sportowy). Po zmianie stabilizatora poprawia się prowadzenie auta, w sensie zwartości i mniejszych przechyłów w zakrętach, ale nie ma porównania do obniżonego Forka, co potwierdziłeś różnicą wchodzenia w zakręt z prędkością 120 a 160 km/h. Czysta fizyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pewnie masz racje a ja chciałem to wylać z siebie tylko nie potrafiłem za dużo% wlałem może dlatego. Masz racje co do fizyki ale po prostu Stab byl większym łał jak przygnębienie. Mimo ze stal sie twardszy i lepiej jedzie. Pewnie gdyby kolejność byla odwrotna to narzekał bym na staba ze deska nie auto sie zrobili. A tak wmawiam sobie że musi być twardo jak ma być szybko i precyzyjnie


Co za dzień od rana porażki ogolno życiowe. A o 12:00 na trasie para z pod maski i auto kaput.

P. Janek juz go oglądał i rozszczelnienie chłodnicy. Czyli pewnie UPG ale pelna diagnoza w pon. Miłego weekendu wszystkim i więcej szczęścia jak ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nie ma tragedii 20k km od reampu przejechałem. Chłodnicę natomiast padają po 10 latach. Mój ma prawie tyle wiec mapa ciut przyspieszyła ten proces.


Lepiej że przytrafiło sie to w miescie i w takich okolicznościach. Jadac na wakacje w połowie drogi nad morze zapakowany z rodzina. Bym sie delikatnie wk....... Wiec są plusy bo zawsze mogło by być gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że stał się znacząco twardszy i nie płużył w zakrętach.

Jaki stabilizator wymieniłeś i na jaki, że auto przestało płużyć przodem?

Tylny tylko na grubszy ?

Rozumiem, ze po takim zabiegu samochod jest bardziej nadsterowny ;)?

 

P.s pięknie wygląda na tej glebie!

Edytowane przez mRoZiOo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie :). Mój od piątku też stoi już na Okęciu. Ile teraz szpilki ARP kosztują?

Gdybys sie na tego Forka wowczas nie zdecydowal to ja bym obecnie walczyl z upg.. Eh to kaprysne 2,5t.

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Kamilu zdaje sie ze tylko chłodnica. Chyba uszczelka bedzie grana następnym razem bo z tego co Janek mówi to nie do konca to i może tylko chłodnica plus termostat da rade zobaczymy

Zastanów się czy nie dać mishimoto od razu :) Jak dobrze pamietam kosztuje 1500 zł, a ponoc lepsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu to nie auto do upalania. Koszty za duży względem zapotrzebowania. Oem starczy ja nie mam 400 kucyków. P. Janek mnie szybko z tego pomysłu wyleczył. Powiedział chłodnica i jak cos to dodatkowo może termostat do 69*c ale to się potwierdzi jutro. Dziś mieli urwanie głowy i nie udalo się ogarnąć mojego.


No i mamy diagnozę. UPG wiec bedzie remont ale co zrobić trzeba ratować członka rodziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Spokojnie Kamilu zdaje sie ze tylko chłodnica.
Kamil chyba do mnie pisał :). Tego samego dnia w zeszłym roku oglądaliśmy tego samego forka. Tak się złożyło, że ja oglądałem pierwszy i niejako prawo pierwokupu zadziałało ;) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze Kamil do ciebie pisał. Ja ta odpowiedzią po cichu wmawiałem sobie że mój nie bedzie Upg. Życie szybko to jednak zweryfikowało. Wracając do tematu bylem w warsztacie po fotelik córeczki i pare drobiazgów co w biegu zostały. Silnik wyjęty ale od poniedziałku ruszy rozbiórka. Są jakies plusy wiatrak oglądałem wygląda bardzo ładnie czysto łopatki całe. W przyszłym miesiącu bedzie na chodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...