Skocz do zawartości

Opony letnie do OBK - konsensus forumowy ;)


piwozniak

Rekomendowane odpowiedzi

W teście opon letnich (2014 Auto Bild) 225/50/17 Nokiany przegrywają na mokrym zarówno z Fuldami jak i Uniroyalami ;)

Hamowanie na mokrym / suchym (m):
1 Pirelli Cinturato P 7 Ecoimpact 46,3 / 36,0
2 Hankook Ventus Prime 2 46,9 / 35,7
3 Michelin Primacy 3 47,2 / 35,6
4 Continental SportContact 5 47,5 / 35,4
5 Goodyear EfficientGrip Performance 47,7 / 35,6
6 Bridgestone Turanza T001 47,6 / 36,0
7 Point S Summerstar Sport 2 47,7 / 36,3
8 General Altimax UHP 47,9 / 36,5
9 Fulda SportControl 48,4 / 36,1
10 Sava Intensa UHP 49,0 / 35,5
11 Dunlop Sport Maxx RT 49,1 / 35,5
12 Atlas Sport Green 48,6 / 36,6
13 Kumho Ecsta LE Sport KU 39 48,5 / 36,8
14 Nexen N'Fera SU 1 48,2 / 37,2
15 Apollo Aspire 4G 49,3 / 36,3
16 Nokian zLine 50,2 / 35,6
17 Yokohama Advan Sport V105 49,2 / 36,9
18 Uniroyal RainSport 2 49,8 / 36,4

 

Jedyne co mnie wstrzymuje z decyzją to opinie że Fuldy i Uni mają miękkie boki i nie wytrzymują częstych spotkań z krawężnikami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po fabrycznych założyłem Michelin Primacy 3 225/60 R17 99V

Bardzo ciche, bardzo przyczepne na suchym i mokrym asfalcie. 
Ciekawostka jest taka, że mimo cieniutkich poprzecznych rowków opona dała rade na plaży i w suchym terenie; aczkolwiek może to zasługa napędu :)
Na błocie nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najcichsze jakie miałem, od dwóch dni na kołach więc o ich na razie za wiele nie mogę napisać

 

http://www.oponeo.pl/dane-opony/michelin-crossclimate-225-50-r17-98-v-xl#107529865

 

słuchy chodzą że mają dać radę gdy podczas zimy nie będzie zimy  ;)

 

Dzisiaj w Motorze jest akurat artykuł o tych oponach, w sumie zebrały dobrą ocenę - dzięki nowym materiałom i konstrukcji są niby zdecydowanie lepsze niż zwykłe wielosezonowe. Jedynie na grubszym śniegu mogą polec, bo nie mają lamelek na bieżniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

najcichsze jakie miałem, od dwóch dni na kołach więc o ich na razie za wiele nie mogę napisać

 

http://www.oponeo.pl/dane-opony/michelin-crossclimate-225-50-r17-98-v-xl#107529865

 

słuchy chodzą że mają dać radę gdy podczas zimy nie będzie zimy  ;)

 

Dzisiaj w Motorze jest akurat artykuł o tych oponach, w sumie zebrały dobrą ocenę - dzięki nowym materiałom i konstrukcji są niby zdecydowanie lepsze niż zwykłe wielosezonowe. Jedynie na grubszym śniegu mogą polec, bo nie mają lamelek na bieżniku

 

 

Wyniki tych opon na śniegu były całkiem poprawne (trakcja, droga hamowania) pytanie tylko co to był za śnieg. Mnie trochę brak dużej ilości lamelek martwi bo one odpowiadają za trakcję/zachowanie na  gładkich ośnieżonych lub oblodzonych drogach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 - cudów nie ma

ważne właśnie by ich nie oczekiwać  ;)

Dziś test opon na bardzo mokrym śniegu - pod nim gleba trawiasta - łał - dają rade  :rolleyes:

 

 

Ciekawe jak będzie na ubitym śniegu/oblodzeniu w porównaniu z zimówką.  Tu bym się spodziewał różnic z uwagi na inne lamele. 

Edytowane przez Dobi1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o Geolandarach G035? (OEM w forczyslawie)

 

no comments :biglol:

 

 - cudów nie ma

ważne właśnie by ich nie oczekiwać  ;)

Dziś test opon na bardzo mokrym śniegu - pod nim gleba trawiasta - łał - dają rade  :rolleyes:

 

 

Czyli na pewno warto je rozważyć...

 

 

 - cudów nie ma

ważne właśnie by ich nie oczekiwać  ;)

Dziś test opon na bardzo mokrym śniegu - pod nim gleba trawiasta - łał - dają rade  :rolleyes:

 

 

Ciekawe jak będzie na ubitym śniegu/oblodzeniu w porównaniu z zimówką.  Tu bym się spodziewał różnić z uwagi na inne lamele. 

 

 

Zgadza się, tylko że ostatnich latach ciężko ten ubity śnieg znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zgadza się, tylko że ostatnich latach ciężko ten ubity śnieg znaleźć...

 

 

Dokładnie, też myślę o takim rozwiązaniu zimy ostatnio coraz mniej śnieżne (przynajmniej tam gdzie jeżdżę) jeszcze myślałem nad Goodyear Vector 4Seasons G2 czy Nokian WeatherProof SUV do OBK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawe jak będzie na ubitym śniegu/oblodzeniu w porównaniu z zimówką.  Tu bym się spodziewał różnic z uwagi na inne lamele. 

 

mam nadzieję że będą spore różnice. Miejsca o jakich wspominasz to przez ostatnie 4 lata były przeze mnie poszukiwane dla zabawy i tu gorsze właściwości jezdne jak najbardziej oczekiwane  :lol:

Na asfaltach obecnie pługopiaskarki są szybsze od matki natury 

Edytowane przez szamot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie cenowo to opony wielosezonowe wychodzą praktycznie tak samo jak komplet zima - lato, ale odpada cały bajzel z wymianą przed zimą i na wiosnę i to jest duża zaleta. Na przykład szpilki nikt nie ukręci przy wymianie ;) No i wystarczy mieć wtedy jeden komplet felg (ja akurat nie lubię opon przekładać, więc zawsze mam drugie felgi pod zimówki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...