Skocz do zawartości

Przełącznik Bright


Sebastian.R

Rekomendowane odpowiedzi

Sebastian.R, no właśnie nie. Od modeli MY 2001 do 2004, w WRXach i pewnie w STI też, bright przyciemnia lub rozjaśnia: zegarek, termometr i wskaźnik przebytego dystansu.

 

Hehehe no to rzeczywiście super ten przełącznik :P szczególnie że u mnie nie rozjaśnia termometru ani licznika przebiegu. TYLKO i wyłącznie zegarek - przesada imho.

 

Tym bardziej przesada że zegary świecą tak słabo jak u mnie w toyocie po 6 latach przed wymianą żaróweczek kokpitu. Ja tam sie będę upierał że mam coś popsute - tak wynika z instrukcji oraz z tego że świeci naprawdę słabo. Przy okazji jakiegoś spotu jak będzie okazja nie omieszkam porównac z innymi userami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki ma to wpływ na przyspieszenie? Żaden, nie?

To po kiego ta dyskusja. U mnie (sorry u Żony) w aucie także zmienia się jasność na wyświetlaczu km i nikt nie narzeka :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::twisted::twisted::twisted::twisted:

 

 

Ano dyskusja po takiego że u mnie właśnie świeci jak w 10 letnim aucie :P i nijak nie reguluje się tego (zegary). Jak dołoże do tego zegary defi to co mam zrobic? Przyciemnic je na maxa żeby się w oczy nie rzucało kiepskie oświetlenie deski? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i się dziwię, albo czegoś nie rozumiem...

 

Po kiego samo przyciemnienie zegara bez przyciemnienia prędkościomierza, obrotomierza itp?? W legacy są dwie zabawki:

1. kółeczko do regulacji jasności oświetlenia deski rozdzielczej

2. przełącznik "bright", który umożliwia WYŁĄCZENIE przyciemniania przy włączonych światłach (a więc niby w nocy).

 

Jeśli wyłączy się przyciemnienie przełącznikiem "bright", to wskaźniki robią się oczojebne. Jeśli się nie wyłączy, to natężenie podświetlenia reguluje się owym kółeczkiem.

 

W WRX-ie jest inaczej? :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido__, WRX nie ma kółeczka. Impreza to niższy model dla prostszych, ale szybszych ludzi :mrgreen:

 

Sebastian.R, nie omieszkaj :!: Swoją drogą, jeśli Ci nie przyciemnia/rozjaśnia wyświetlacza temperatury i przebiegu (przy włączonych światłach mijania) to masz podstawy, żeby się udać do serwisu jeśli chcesz ich odwiedzić lub poczekać do pierwszej wymiany oleju, która powinna nastąpić bardzo szybko (mówili Ci o tym w salonie?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido__, WRX nie ma kółeczka. Impreza to niższy model dla prostszych, ale szybszych ludzi :mrgreen:

 

Sebastian.R, nie omieszkaj :!: Swoją drogą, jeśli Ci nie przyciemnia/rozjaśnia wyświetlacza temperatury i przebiegu (przy włączonych światłach mijania) to masz podstawy, żeby się udać do serwisu jeśli chcesz ich odwiedzić lub poczekać do pierwszej wymiany oleju, która powinna nastąpić bardzo szybko (mówili Ci o tym w salonie?).

 

Tak, zalecili po 2000km. Czy sie na tą naprawę zdecyduje to tak jak juz pisałem - zastanaowie się. Nie wiem czy chce aby w miesięcznym (chyba zdaze 2000zrobic) aucie rozbierano mi deske rozdzielcza. 3 lata gwarancji sa, moze z rok pojezdze :) zgłosic to to juz zgłosiłem wyjeżdzając z salonu wiec problemu nie będzie. Koniecznie musze porównac z jakimś wrxem w podobnym roczniku. Najbliższa okazja pewnie 9 grudnia - nawewt jako rezerwa jeżeli sie nie załape to pojde pooglądac i poznac pare osób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potwierdzam. Wrx MY 05 oraz MY 06 - przełącznik (kółeczko BRIGHT) na lewymprzełączniku koło kierownicy (kierunkowskazy) przyciemnia lub rozjaśnia zegarek (którego notabene nie da się przestawić w tryb 24-godzinny :lol: ), wyświetlacz przebiegu oraz temperatury. I jest regulacja właśnie od oporu do oporu. nie płynna :) Ale tak jak piszesz, ze masz marnei słabe podświetlenie wszystkiego to możesz mieć poważniejszą awarię albo jakieś zwarcie bo podświetla idealnie i tak jak trzeba wszystkie zegary.

 

W MY07 mogli dojsc do wniosku, ze zmiana podswietlania wyswietlacza przebiegu i temp jest zbedne ze wzgledu na niewielką zmianę, zegarek natomiast - zmiana jest rażąca :lol::lol: i się przydaje. Na pierwszym ustawieniu w dzien nie widać niemal nic jak świeci słońce, a w nocy razi za bardzo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie w WRX MY01 pokrętło przyciemnia wyświetlacze LCD (zegar, przebiegi, temp), ale u mojej żony w Foresterze MY04 pokrętło płynnie reguluje natężenie podświetlenia również zegarów (predkościomierz, obrotomierz, i temp+paliwo) a wydaje mi się że także pokręteł na konsoli środkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Wrx MY 05 oraz MY 06 - przełącznik (kółeczko BRIGHT) na lewymprzełączniku koło kierownicy (kierunkowskazy) przyciemnia lub rozjaśnia zegarek (którego notabene nie da się przestawić w tryb 24-godzinny :lol: ), wyświetlacz przebiegu oraz temperatury. I jest regulacja właśnie od oporu do oporu. nie płynna :) Ale tak jak piszesz, ze masz marnei słabe podświetlenie wszystkiego to możesz mieć poważniejszą awarię albo jakieś zwarcie bo podświetla idealnie i tak jak trzeba wszystkie zegary.

 

W MY07 mogli dojsc do wniosku, ze zmiana podswietlania wyswietlacza przebiegu i temp jest zbedne ze wzgledu na niewielką zmianę, zegarek natomiast - zmiana jest rażąca :lol::lol: i się przydaje. Na pierwszym ustawieniu w dzien nie widać niemal nic jak świeci słońce, a w nocy razi za bardzo :lol:

 

 

Do podświetlenia już się przyzwyczaiłem, akurat takie nocne jest...Wydawało mi się że jest słabe bo porównywałem do max podświetlenia jakie miałem w avensisie po świeżej wymianie żaróweczek. Wiec raczej wszystko jest ok... ale niedługo pod bright będe musiał coś innego podłączyc :P defi czeka na założenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...