Skocz do zawartości

Przełącznik Bright


Sebastian.R

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie dotyczy magicznego przełącznika bright. Co on powinien tak naprawdę sciemniac-rozjaśniac? Na logike zegary, ewentualnie deskę rozdzielczą.

 

A u mnie (dzis odebrałem auto -wrx07) kręcę tym przłącznikiem i tylko....zegarek zmienia kontrast. Deska jest dosyc ciemna i nie zmienia kontrastu ani o ton (sprawdzone w nocy).

 

Uważam że mam coś popsute/rozłączone, chyba nie montowano by przełącznika po to by ściemniac zegarek (tym badziej że deska w oczy nie razi-wręcz jak w aucie po 100tys km oświetlenie). A może sie myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się.

 

PS. Na tym właśnie polega magia tego guziczka. :mrgreen:

 

No nie...bez jaj.....sam zegarek przyciemnia????? Tzn że nie ma regulacji kontrastu deski rozdzielczej? (jeszcze nie miałem czasu zapoznac sie z instrukcja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat ze skróconej instrukjci obsługi "w położeniu (czarne kółko) umożliwia wyłączenie automatycznego przyciemniania podświetlenia wskaźników następującego po włączeniu świateł".

 

Czyli mowa o wskaźnikach a nie tylko o zegarku....u mnie tylko zegarek zmienia kontrast. Chyba jednak jest coś nie tak.....

 

(u mnie przełącznik bright to pokrętło na lewej dzwigni od kierunkowskazów - taki jak po prawej do regulacji płynnosci wycieraczek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(u mnie przełącznik bright to pokrętło na lewej dzwigni od kierunkowskazów - taki jak po prawej do regulacji płynnosci wycieraczek)

 

Faktycznie, zasugerowałem się Legacem.

 

co za krap :)

 

Oj, będzie Krzysiom Bis. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czasu popsutego tylko bright jestem w stanie z tym życ :P

 

Prosze niech jeszcze jakis użytkownik 06-07 też to potwierdzi (wcześniejszych tez może byc o ile przełącznik mają umieszczony w dźwigience kierunkowskazów w postaci pokrętła).

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam: przy zapalonych światłach przekrętło na tej wajsze, na której jest włącznik świateł, zmienia natężenie światła zegarów - od dyskretnego, do oczojebnego (a więc takiego, na którym jeżdżę od momentu zakupu samochodu i jest mi z tym bardzo dobrze :mrgreen: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cry: czyli popstue :roll: dobra można zamknąc, narazie chyba to oleje co by mi nie demontowali połowy deski na samym początku użytkowania. W końcu 3 lata gwarancji są. Może wytrzymam 2 lata :)

 

A jeszcze jedno - przemeq ilu stopniową masz tą regulację? Ja mam tylko dwie możliwości przekręcenia :) od oporu do oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian.R, ale Przemeq ma STI, wiesz bogatszą wersję :mrgreen:

 

Przemeq, u Ciebie zegary przyciemnia ? W MY 04 tylko zegar (ten z czasem) i chyba jeszcze te wyświetlacze pokazujące temperaturę i przebyty dystans.

 

Sebastian.R, Przy wyłączonych światłach bright przyciemnia tylko zegarek i jest to najbardziej skomplikowane elektroniczne urządzenie w aucie (no może poza ABSem). Ty jeszcze chciałeś mieć płynną regulację ?! Może jeszcze mikrofalówkę i telewizor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian.R, ale Przemeq ma STI, wiesz bogatszą wersję :mrgreen:

 

Ale MY'06, a nie MY'07 :wink:.

 

Przemeq, u Ciebie zegary przyciemnia ? W MY 04 tylko zegar (ten z czasem) i chyba jeszcze te wyświetlacze pokazujące temperaturę i przebyty dystans.

 

Tak - przyciemnia całe podświetlenie deski rozdzielczej. Jedynie kontrolki ostrzegawcze, typu CEL, walą z niezmienną mocą :grin: .

 

Sebastian.R, Przy wyłączonych światłach bright przyciemnia tylko zegarek i jest to najbardziej skomplikowane elektroniczne urządzenie w aucie (no może poza ABSem). Ty jeszcze chciałeś mieć płynną regulację ?! Może jeszcze mikrofalówkę i telewizor ?

 

A może to faktycznie tak jest, że w WRX-ie jest tylko old school'owy 'bright', który przyciemnia tylko zegarek?

 

Tylko w takiej sytuacji nie wiem, co bym wolał: czy zepsutą, ale istniejącą regulację ( :arrow: zawsze to można naprawić), czy regulację wyłącznie wirtualną :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, naprawić ?! Taka strata cennego kawiorowego czasu. Poco naprawiać. Będziesz się chwalił, że masz, ale chwilowo nieczynną. Przy ewentualnej przejażdżce, jak śmierć zajrzy przejeżdżanym w oczy to myślisz, że będą pamiętać, że nie działa?

O swój czas trzeba dbać. O!

 

 

PS. Ale technika u Ciebie z tą deską. To śmieszne EVO ze swoim AYC może się schować. :twisted:

PS.2 Może masz popsute kontrolki typu CEL, a tak w ogóle skoro Ci sie CEL zapaliło to czy nie powinni Ci zabrać gwarancję? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro Ci sie CEL zapaliło to czy nie powinni Ci zabrać gwarancję? :mrgreen:

 

Wręcz przeciwnie - powinni usterkę naprawić na gwarancji. Tzw. przyczyny obiektywne powodują, że jeszcze tego nie zrobili (a to nie było jakiegoś czujnika, a to jak wymienili czujnik to się okazało, że nie mają programu do przeprogramowania ECU - generalnie kazali mi jeździć i się nie przejmować, co też czynię 8) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian.R, Przy wyłączonych światłach bright przyciemnia tylko zegarek i jest to najbardziej skomplikowane elektroniczne urządzenie w aucie (no może poza ABSem). Ty jeszcze chciałeś mieć płynną regulację ?! Może jeszcze mikrofalówkę i telewizor ?

 

 

No przy wyłączonych to się zgodze że tylko zegarek bo podświetlenie reszty jest wyłączone.

 

Ale u mnie przy WŁĄCZONYCH światłach przyciemnia tylko zegarek :)

No nic, może ktoś jeszcze dorzuci coś ciekawego jak to jest u niego. Widzę ze co model/rocznik to co innego ten magiczny przycisk/pokręło reguluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...