Skocz do zawartości

Jaki bagażnik do Imprezy GD sedan aby przewieźć rowery?


Lopez

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

chciałbym przewieźć 2 rowery moją Imprezą GD sedan ale nie mam relingów. Są jakieś bagażniki do sedana abym mógł zamontować jakieś belki czy coś aby przewieźć te rowery? Wiecie gdzie można kupić taki zestaw do montażu?

Jeśli ktoś wie gdzie ewentualnie takie coś kupić, dostać proszę o link lub info  :)

Z góry dzięki za odpowiedzi  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zalecam nie kierowanie się ceną... Niska cena to prawie pewna niska jakość. A zbieranie rowerów z ulicy po tym jak je zerwie, to nic przyjemnego (jeżeli nie trafi w inne auto).

 

Wariant na hak:

+ teoretycznie jest bezpieczniejszy

+ nie przeszkadza przy wjeździe do garażu podziemnego

+ nie powoduje dużych oporów powietrza

- musisz dorobić tablicę rejestracyjną, nie regulowaną naszym kulawym prawem

- max 2 rowery

- musisz mieć hak ;)

 

Wariant na dach:

+ popularny system

+ większa szansa na trafienie używanego, uniwersalnego i dobrze wykonanego zestawu na portalach aukcyjnych

+ lepiej zabezpieczony przed kradzieżą

- stawia większy opór

- czulszy na przechyły auta (ale kto szaleje z rowerami na dachu)

- trzeba pamiętać o dodanej wysokości zestawu

- środek ciężkości wędruje w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tego co sie orientuje bagaznik na hak nie moze zaslaniac tablicyy rejestracyjnej. Inaczej mozesz sie zdziwic podczas kontroli :)

Jak dobrze pójdzie to lada moment ta sprawa będzie już uregulowana prawnie i będzie można zamówić trzecią tablicę rejestracyjną na potrzeby montowania bagażnika na haku. :)

 

Co do bagażnika na dach to polecam rozwiązania THULE. Ok, nie należą do tanich, ale mają wiele zalet, które docenisz. Prostota montażu i demontażu, zabezpieczenie przed spontanicznymi złodziejami (kluczyk), w razie zmiany samochodu zmieniasz tylko KIT albo KIT i Stopy i masz bagażnik w innym aucie.

W Imprezie stopa chwyta za specjalny czarny rant nad drzwiami dzięki czemu nie ma problemu z szybami, uszczelkami i w konsekwencji przeciekiem co niestety spotkało mnie w Audi jak się uszczelka ugniotła od bagażnika.

 

Zestaw Thule do Hawka to wydatek 800zł za bazę + uchwyty rowerowe. Uchwyty rowerowe kupiłem innej firmy za 85zł sztuka i spełniają moje oczekiwania w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie taki zestaw Thule kupić?

Znalazłem parę ofert ale czy one będą pasować?

http://allegro.pl/bagaznik-dachowy-baza-thule-subaru-impreza-2001-i5550734395.html

http://allegro.pl/bagaznik-dachowy-baza-thule-subaru-impreza-2001-i5550734919.html

Będą pasować do mojej Imprezy GD sedan?

A może ktoś znalazł gdzieś taniej takie zestawy Thule?  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie znajdziesz używane belki 769 oraz Rapid System 754 w bardzo atrakcyjnej cenie. Kit mocujący 1210 trudno dostać używany. Dopiero Taurus znalazł mi gdzieś jakąś ostatnią sztukę na magazynie (płaciłem mniej niż 100 zł), dlatego polecam pytać w większych sklepach z bagażnikami. Poza tym wykorzystasz te belki na boksa, czy bagażnik na narty zimą. 

Edytowane przez its.joshua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...