Skocz do zawartości

Drony


dzioba

Rekomendowane odpowiedzi

Kupowałem skośne do parrota i z 6 jeden akumulatorek padl bo pozostawiłem rozlładowzny przez 5 miesięcy (zostawiłem przez zapomnienie u siostry) i już nie wstał a reszta smiga bez problemu.

1200 i 1800 maja takie same gabaryty i niewielką różnice w masie ale w odwrotną stronę. Chyba technologia nie jest taka sama.

Pojemność jest odpowiednia bo sorawdzałem czasy w pozycji oczekiwania 1m nad ziemią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyscie chcieli cos poważniej w temacie w tym oprócz sprzętu również szkolenia i egzamin państwowy na operatora drona - zapraszam serdecznie :)

Ile trzeba wydać na drona, żeby nie była to zabawka z Tesco i można było się tym fajnie pobawić?

 

wysłane z atari

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakbyscie chcieli cos poważniej w temacie w tym oprócz sprzętu również szkolenia i egzamin państwowy na operatora drona - zapraszam serdecznie :)

Ile trzeba wydać na drona, żeby nie była to zabawka z Tesco i można było się tym fajnie pobawić?

 

wysłane z atari

 

Najtańszy z sensownych rozwiązań, które zapewnią dłuższy (15-20 minut) i dalszy (do 800 m.) lot to np. DJI Phantom 3 Standard:

 

http://www.dronlandia.pl/DJI-Phantom3-Standard

 

jak szukasz czegoś ciut lepszego - trochę drożej jest podobny czas lotu, ale ciut lepsza kamera i większy zasięg, podgląd obrazu w 720p (do 2 km) oraz możliwość latania w pomieszczeniach:

 

http://www.dronlandia.pl/DJI-Phantom-3-Advanced

 

Mamy też droższe oczywiście, ale wszystko zależy do czego ma służyć :)

pzdr!

Edytowane przez Nowicjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwszy pierwszy- lepiej coś takiego:

 

http://www.dronlandia.pl/ACME-Zoopa-Q420-Cruiser

 

bardzo wdzięczna do nauki zabawka, stabilny lot, fajna zabawa. Do tego ciężko to uszkodzić na amen nawet w domu. Jako pierwszy lepiej to. Parę dni zabawy i można wchodzić w coś większego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwszy pierwszy- lepiej coś takiego:

 

http://www.dronlandia.pl/ACME-Zoopa-Q420-Cruiser

 

bardzo wdzięczna do nauki zabawka, stabilny lot, fajna zabawa. Do tego ciężko to uszkodzić na amen nawet w domu. Jako pierwszy lepiej to. Parę dni zabawy i można wchodzić w coś większego :)

 

Ten jest trochę podobny do tych co na na plejadach rozdawali - oczywiści kamerka wygląda na lepszą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie wiem jakie rozdawali - jak ktoś dostał niech się podzieli nazwą modelu. Jeśli chodzi o Q420 - wiele osób na nich uczylismy w tym mundurowych - do nauki i zabawy sprawdza się bardzo dobrze.

 

A cuś takiego mamy:

 

https://www.gimmik.pl/Syma_X5SW_Explorers_2_24GHz_WiFi_FPV_kamera_HD_03MP,o,16607.html?gclid=CjwKEAjw7e66BRDhnrizmcGc8VcSJABR6gaRxCR4r5tKQLq2LvssjOIv8QXqf0Bs9V-TzvBwYx-0-RoCRA_w_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wszystko jasne - SYMA :)

 

Jak trafi się bezproblemowy egzemplarz to też daje radę. First Person View (podgląd) jak w Symie albo kamera HD jak w ACME - to typowe w tym przedziale cenowym.

 

Tak czy inaczej celem jest nauka latania bez wsparcia systemów z droższych maszyn, czyli na tzw. manualu. Jak opanuje się podstawy w takim trybie - latanie Phantomem i drozszymi to już czysta przyjemność i większa pewność.

Edytowane przez Nowicjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, ze TZW modele wyższe to 

 

latanie Phantomem i drozszymi to już czysta przyjemność i większa pewność.

 

Bo w przypadku naszej SYMA to co chwila kalibracja, resety ustawień  itp (bynajmniej u mnie) - kamerka też raczej symboliczna - 0.3 MP. Ale do nauki chyba wystarczająca zabawka - a taka zabawa może zarazić do lepszych sprzętów - taj jak w moim przypadku ;-). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od roku bawie sie bebopem parrota. na poczatek to byla tylko zabawa a dezisiej okazal sie bardzo przydatny w pracy. ogldam sobie dachy budynkow do remontu , zdjecia do kronik budow, kontrola wykonania pewnych elemntow gdy nie potrafie sam sie wtargac. mam tylko podstawowy zestaw sterowany ze smartfona ale zasieg jest dosc kiepski i chyba bede zmuszony zainwestowac w konsole de sterowania.


 

 

a taka zabawa może zarazić do lepszych sprzętów - taj jak w moim przypadku
ja sie zarazilem w Arlamowie 

teraz marzy mi sie Illy śledzący ale chyba jeszcze nie jest to system wystarczzjaco "dorosly" i za wolny aby sledzic STI na torze. Na sledzenie "Pascia" w terenie tez chyba tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o LILY - ten produkt raczej nie wypali. Temat rzeka, jest sobota a ja nie pierwszą szklankę Balantyny wysuszyłem ;)

 

Parrot to nadal zabawka, choć poważniejsza od Symy. Jak chcesz coś stabilniejszego i z lepszą kamerą - proponuję coś od chińskiego DJI lub amerykańskiego 3DR. Jak byś miał pytania - z przyjemnością pomogę jak będę umiał.

 

Tryby FOLLOW są w obydwu firmach choć w najnowszych produktach inaczej rozwiązane to działają bardzo ciekawie, np. w Solo

 

 

 

Na zdrowie ;)

Edytowane przez Nowicjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polatalem phantomem 4 i kurcze fajne to. Chyba pójdę w 3 standard. Czy jest duża różnica między 3 standard a 4 pomijam kamerę? Chodzi o latanie

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Jest duża różnica w podglądzie obrazu - w Standardzie masz jakość SD zasięg do 700 m. a nie w HD do 2000 m. do tego brak omijania przeszkód, trybu Follow i kilku innych. Niemniej sam dron lata bardzo podobnie i jest ponad 3 razy tańszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...