Skocz do zawartości

Kij w szprychy


leon

Rekomendowane odpowiedzi

stach1111: skąd się wzięły kangury w Australii?

Z pewnością nie z głupich pytań; )

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

Może spróbuję wytłumaczyć słowami Jezusa -"moje królestwo jest na tym świecie, lecz nie z tego świata. " Rozjaśnia się trochę? :)

Czyli obcy. ;)

Jak najbardziej :)

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

stach1111: skąd się wzięły kangury w Australii?

Z pewnością nie z głupich pytań; )

 

 

 

Nono to ja już się zamykam: pamiętam jak w czasach swej świetności kościół traktował zadających "głupie pytania" :)
Tyle,że oni nie zdążyli nawet zadać pytania ;)

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Eurojanek,a skąd się wzięły dingo w Australii ;)

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

Jak najbardziej :)

 

A z jakiej planety ?

 

tumblr_nxjgwmRPn61rhpn4yo1_1280.jpg

 

 

Tego świata nie uwiecznisz aparatem.Ba,nawet największy cyklotron nie potrafi go odnależć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem w Polsce. :)

 

 


 

 

 

stach1111: skąd się wzięły kangury w Australii?

Z pewnością nie z głupich pytań; )


 
Nono to ja już się zamykam: pamiętam jak w czasach swej świetności kościół traktował zadających "głupie pytania" :)
Tyle,że oni nie zdążyli nawet zadać pytania ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Eurojanek,a skąd się wzięły dingo w Australii ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

Jak najbardziej :)

 

A z jakiej planety ?

 

tumblr_nxjgwmRPn61rhpn4yo1_1280.jpg

 

 

Tego świata nie uwiecznisz aparatem.Ba,nawet największy cyklotron nie potrafi go odnależć ;)

 

 

 

 

No to zupełnie jak z Mordorem. :)


godspower.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tymczasem w Polsce. :)

 

 

 

 

 

Uważam się za katolika a z tym się nie utożsamiam.

I co Ty na to?

Który obraz katolicyzmu wybierzesz jako prawdziwy?Ten krzykliwy będący promilem,czy ten ,który jest cichy,ukryty głęboko w duszy,sercu i czynach?

 

 

Rozumiem, że twoje serce podąża za naukami Jezusa i zaminisz jutro samochód na rower, a zaoszczędzone pieniądze przekażesz na jakieś hospicjum dla trędowatych? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A tymczasem w Polsce. :)

 

 

 

 

 

Uważam się za katolika a z tym się nie utożsamiam.

I co Ty na to?

Który obraz katolicyzmu wybierzesz jako prawdziwy?Ten krzykliwy będący promilem,czy ten ,który jest cichy,ukryty głęboko w duszy,sercu i czynach?

 

 

Rozumiem, że twoje serce podąża za naukami Jezusa i zaminisz jutro samochód na rower, a zaoszczędzone pieniądze przekażesz na jakieś hospicjum dla trędowatych? :)

 

 

Wysoko mi stawiasz poprzeczkę.Słusznie,powinniśmy dążyć do ideału.Ale póki co za cienki w uszach jestem.Staram się przestrzegać dekalogu.Ale gdyby się kiedyś udało postąpić tak jak napisałeś byłoby pięknie.

Ale nie odpowiedziałeś mi na pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, starasz się nie mordować, nie kraść i nie dupczyć żony sąsiada. No, na szczęście że mamy dekalog, inaczej ludzkość w życiu by nie wpadła na to, że podobne zachowania nikomu na dobre nie wyjdą. ;)

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, starasz się nie mordować, kraść i nie dupczyć żony sąsiada. No, na szczęście że mamy dekalog, inaczej ludzkość w życiu by nie wpadła na to, że podobne zachowania nikomu na dobre nie wyjdą. ;)

 

No oprócz tych co wymieniłeś są jeszcze inne grzechy w Dekalogu.

 

Ale ciągle nie odpowiadasz namoje pytanie.Tak ciężko?

 

A jak się z tym uporasz to odpowiedz czyTy żyjesz w zgodzie z Dekalogiem i dlaczego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wow, starasz się nie mordować, kraść i nie dupczyć żony sąsiada. No, na szczęście że mamy dekalog, inaczej ludzkość w życiu by nie wpadła na to, że podobne zachowania nikomu na dobre nie wyjdą. ;)

 

No oprócz tych co wymieniłeś są jeszcze inne grzechy w Dekalogu.

 

Ale ciągle nie odpowiadasz namoje pytanie.Tak ciężko?

 

A jak się z tym uporasz to odpowiedz czyTy żyjesz w zgodzie z Dekalogiem i dlaczego. ;)

 

 

 

Ano są inne, jakieś dyrdymały o święceniu niedzieli i jęki płacze bożka, któremu zazdrość o innych spać nie daje po nocach.

 

Jakie pytanie? Bo ty też jeszcze nie podałeś egipskich źródeł. 

 

 

Dlaczego nie morduję, nie gwałcę i nie pluję na własnych rodziców żyjąc w rozwiniętym społeczeństwie prawa? Domyśl się, bo na pewno nie ze strachu przed gościem na chmurce. :)

 

 

A potem powiedz, dlaczego nie robiły tego kultury które twojego dekalogu na oczy nie widziały przez całe tysiące lat na różnych kontynentach. Tak, te same kultury, które chrześcijanie masowo wymordowali, żeby było gdzie kościoły stawiać. ;)

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, starasz się nie mordować, nie kraść i nie dupczyć żony sąsiada.

 

 

 

Dlaczego nie morduję, nie gwałcę i nie pluję na własnych rodziców żyjąc w rozwiniętym społeczeństwie prawa? 

 

 

Widzę,że sprawia Ci duży ciężar odpowiedź na pytanie która forma katolicyzmu jest dla Ciebie tą reprezentatywną dla większości katolików.

 

No i widzisz,nie chcesz,a przestrzegasz dekalog,bo akurat w społeczeństwie prawa nigdzie nie jest zabronione i karalne żeby sobie podupczyć na boku cudzą żonkę ;) A może dupczysz na boku jednak? :huh:  :o  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwie są reprezentatywne. Bo dlaczego nie? Szczególnie biorąc pod uwagę masowe morderstwa za byle pierdołę, których dopuszczał się sam bóg. :)


A dla ciebie - które Subaru jest reprezentatywne dla marki? JDM spec-c STI, czy Legacy Diesel?


 

Wow, starasz się nie mordować, nie kraść i nie dupczyć żony sąsiada.

 

Wiesz, jest sporo takich, co nie kradną i nie mordują, ale w tym ostatnim już tacy rygorystyczni nie są :biglol:

 

 

 

Oj już nie czepiaj się tego biednego proboszcza. :)



 

Dlaczego nie morduję, nie gwałcę i nie pluję na własnych rodziców żyjąc w rozwiniętym społeczeństwie prawa? 

 

 

Widzę,że sprawia Ci duży ciężar odpowiedź na pytanie która forma katolicyzmu jest dla Ciebie tą reprezentatywną dla większości katolików.

 

No i widzisz,nie chcesz,a przestrzegasz dekalog,bo akurat w społeczeństwie prawa nigdzie nie jest zabronione i karalne żeby sobie podupczyć na boku cudzą żonkę ;) A może dupczysz na boku jednak? :huh:  :o  ;)

 

 

Sugerujesz, że gdyby nie bozia, w którą nie wierzę, to bym to robił? Znaczy się - ciebie przed wycieczkami do burdelu powstrzymuje tylko i wyłącznie strach przed ogniem piekielnym? Pozostaje współczuć małżonce. :)


Ewentualnie małżonki, ale ja tam już nie wnikam w powody. ;)


stachu, masz już trzy pytania, na które oczekuję odpowiedzi. 

 

 

 

1. Czy bóg wywoływał powodzie?

2. Dlaczego zasad z dekalogu przestrzegały kultury starsze od samego dekalogu?

3. Czy przed zdradzaniem żony powstrzymuje cię tylko i wyłącznie potencjalna kara od boga?

 

 

 

No, startuj. :)

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radmor,znowu nie odpowiedasz na pytania,ajajaj.....

 

A ja odpowiem już na kolejne Twoje z przyjemnością:

-Subaru to dla mnie SAWD+boxer,to wartości stałe dla tej firmy i za to ją cenię,niezależnie jaką jednostkę wstawią.

 

No,ale dupczysz na boku czy nie??? :huh:  ;) Pokusa rzecz ludzka,trzeba tylko umieć nad nią zapanować,mistrzem był św.Franciszek,ale pewnie niewiele o nim wiesz,...albo wręcz przeciwnie jako wojujący antyklerykał i ateista ;)

A jeśli już ustalimy ,że jednak nie dupczysz na boku,to skąd wzięły się w naszej kulturze te ideały , dzięki którym dziś i Twoja etyka nie pozwala Ci igrać z żoną sąsiada? :)

 

Ale Ci się pytań Ci się nazbierało :) Ze wszystkimi masz duże kłopoty.Nie potrafisz wyjść poza obraźliwe schematy.Ale nic to,wyrzucimy część tego szatana z Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiu kolorowy, ty masz problem z odpowiedzeniem na jedno zadane tydzień temu, a mnie kłopoty imputujesz? :)

 

 

Twoje "ideały" to bujda, skoro w kraju gdzie 95% ludzi jest katolikami, statystycznie 25% ludzi zdradza małżonków. 

 

No i nadal nie wiemy, dlaczego nie mordowali się indianie. Albo hindusi. Albo aborygeni. Przecież dekalogu ani kazań co niedzielę nie mieli. Odpowiesz, czy znów będziesz próbował kota ogonem odwrócić? :)


A nie, przepraszam, ponad połowa zdradza.

 

 

http://www.wprost.pl/ar/405481/Jak-zdradzaja-Polacy/


Co zaś tyczy się świętych i kobiet, osobiście bardzije lubię św. Tomasza z Akwinu i jego teorie o rodzeniu się tychże z "uszkodzonych zarodków". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stachu, ale niech te źródła jasno dowodzą, że to bóg je wywołal. Bo wiesz, ja mogę sobie religię o dinozaurach założyć i nawet sporo źródeł potwierdzających istnienie dinozaurów znaleźć, ale to trochę za mało, żeby uznać je za istoty boskie. ;)


No i jak już szperasz, to powiedz dlaczego przed dekalogiem zasad z dekalogu przestrzegali ludzie, którzy o palestynie nawet nie słyszeli. :)


Chociaż nie oszukujmy się, nie powiesz, bo najpierw musiałbyś pomyśleć. A to kłóci się z mechanizmem ochronnym katolika - zatkać uszy i krzyczeć głośno LALALA NIC NIE SŁYSZĘ LALALA do własnego zdrowego rozsądku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i jak już szperasz, to powiedz dlaczego przed dekalogiem zasad z dekalogu przestrzegali ludzie, którzy o palestynie nawet nie słyszeli. :)

 

Niestety większości z nich nie przestrzegano.Politeizm,poligamia i wiele innych.To była nowość.Jak dodasz do tego przykazanie miłości to masz komplet.

 

Kościół nie zamyka zbawienia dla ludzi niewierzących ,którzy żyją w zgodzie z przykazaniami.Człowiek rdzi się dobry z natury.To życie i otoczenie czyni go złym.

Lepiej więc mieć jasny drogowskaz odpowiadający potrzebom naszej duszy,dążącej do dobra i piękna niż samemu odkrywać Amerykę.

 

Pomogę Ci w odpowiedzi na choćby jedno moje pytanie,bo widzę ,że sprawiają Ci straszne kłopoty.

Nie dupczysz na boku,bo etyka którą z pewnością posiadasz wywodzi się wprost z zasad i wartości chrześcijańskich w których Ty i twoi przodkowie wyrastali setkami lat,czy to Ci się podoba czy nie.Nic nie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

które żródła egipskie mówią o wydarzeniach opisywanych w biblii,
   Bardzo wiele wydarzeń opisują najróżniejsze źródła najróżniejszych religii  (choćby potop czy plagi egipskie)), bo są to fakty, które rzeczywiście miały miejsce. Jedyny problem, że były to klęski naturalne, a przypisane nadprzyrodzonym istotom tylko ze względu na poziom wiedzy ówczesnych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...