Skocz do zawartości

Wskazania poziomu paliwa Forester


arnoldpe

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy się tym nie interesowałem, jak pewnie większość, ale nurtuje mnie to od pewnego czasu.

 

Jaką pojemność baku wskazują poszczególne kreski na wskaźniku poziomu benzyny ? :D

 

Wiem, że można sobie podzielić. Jednak do pełna mamy ponad ostatnią kreską, a jak pusty to poniżej.

 

Są gdzieś dane podane przez producenta ?

 

:huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazania są tylko orientacyjne, producent na pewno przewidział rezerwę i czasami podaje te dane (często w motocyklach) z zasady rezerwa jest na ok. 70km (oczywiście w zależności od stylu jazdy)

jakbyś dalej badał zachowanie tego wskaźnika to zauważysz, że od pełnego do połowy spada wskazówka szybciej, niż od połowy do zera  ;) (nie tylko w subaru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak sie zapala "skapiec" zostaje ok. 10 l w baku-taka wskazowka  :)

Tyle to wiem :D 9-10 l od zapalenia się żula. 

 

No to zabieram się za badanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazania są tylko orientacyjne, producent na pewno przewidział rezerwę i czasami podaje te dane (często w motocyklach) z zasady rezerwa jest na ok. 70km (oczywiście w zależności od stylu jazdy)

jakbyś dalej badał zachowanie tego wskaźnika to zauważysz, że od pełnego do połowy spada wskazówka szybciej, niż od połowy do zera  ;) (nie tylko w subaru)

 

A nieprawda. W forku s-turbo od pełnego do połowy spada baaardzo powoli, a od polowy do zera leci już na łeb na szyję  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Forku 2.0 N/A z 2006 od pełnego baku (a więc od pozycji wskazówki powyżej kreski oznaczającej "pełność") do kreski "3/4" przejeżdżam 120-160 km, od "3/4" do "1/2" 110-130 km, od "1/2" do "1/4" 80-120 km i wreszcie od "1/4" do rezerwy 70-100 km. Każda kolejna "ćwiartka" jest więc stopniowo efektywnie coraz mniejsza.

Edytowane przez Chefofrats
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w moim wolnym ssaku 2.0  obserwuje pewna prawidlowosc, przy jezdze w miescie:

do kreski 3/4 przejezdzam 150km

do kreski 1/2 przejezdzam 250km

do kreski 1/4 przejezdzam 350km

do kreski 0/0 przejezdzam 450km i zapala się rezerwa

czyli odejmując "przelanie" powyzej max na czujniku, i jazde na rezerwie, to na kazda 1/4 zbiornika przejezdzam 100km i jest to raczej liniowe w tym zakresie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazania są tylko orientacyjne, producent na pewno przewidział rezerwę i czasami podaje te dane (często w motocyklach) z zasady rezerwa jest na ok. 70km (oczywiście w zależności od stylu jazdy)

jakbyś dalej badał zachowanie tego wskaźnika to zauważysz, że od pełnego do połowy spada wskazówka szybciej, niż od połowy do zera ;) (nie tylko w subaru)

Wskazania mogą takie być przez np kształt zbiornika. Pomiar na płytce rezystancyjnej jest bardzo dokładny. Pracuję akurat w firmie produkującej moduły i pompy minimalny defekt pomiaru wyklucza moduł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wskazania są tylko orientacyjne, producent na pewno przewidział rezerwę i czasami podaje te dane (często w motocyklach) z zasady rezerwa jest na ok. 70km (oczywiście w zależności od stylu jazdy)

jakbyś dalej badał zachowanie tego wskaźnika to zauważysz, że od pełnego do połowy spada wskazówka szybciej, niż od połowy do zera ;) (nie tylko w subaru)

Wskazania mogą takie być przez np kształt zbiornika. Pomiar na płytce rezystancyjnej jest bardzo dokładny. Pracuję akurat w firmie produkującej moduły i pompy minimalny defekt pomiaru wyklucza moduł

 

akir, nie upieram się na pewno masz rację, generalnie  jak dokładny by nie był pomiar to i tak na jego wynik wpływają warunki w jakich jest dokonywany (ruch/postój), kształt zbiornika, pochylenie terenu itp.

Chciałem tylko podkreślić, że jest to pomiar orientacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...