Jump to content

Potrzebny internet

GTddz

Recommended Posts

Hajjj

Mam taką sprawe. Przeprowadzilem sie na takie zadupie ze nie ma tu nawet tel. stacjonarnych dziala tylko GSM albo jakis radiowy tepsy ? Tak czysiak potrzebuje dostep do internetu , nie za szybki nie za wolny ..... . Ktos moze mi powedziec jakie są koszta i predkosci uzywania internetu z sieci komórkowych i gdzie warto brac internecik

. Ktos mi mi mowil nie dawno ze w vobisie dają na rok czy dwa dostep przy zakupie laptopa .. laptopa itak musze kupic .

Właśnie przerabiam ten temat. Z komórek nie ma co bo strasznie wolne, jak kiedyś na modemach. jedynie wyjście to satelitarny ale to są koszty około 300 zł. Ja czekam na neostrade, może za rok będzie :evil:

teraz można iPlusa na tydzień pożyczyć, - to może sobie go pożycz... i sprawdź jak będzie działał ....

Do szybkości można się przyzwyczaić, zwłaszcza jak nie ma możliwości na inne łącza, ... a duże pliki można odbierać np. w pracy ... :wink:

Na zadupiu z iPlusem może być kiepsko...

Dlaczego ? Plus ma b.dużo BTSów na 900MHz ... i to one dają Plusowi lepszy zasięg poza miastami ....

Ale o zasięgu w konkretnym miejscu najlepiej powinien wiedzieć GTddz

Zawsze może wybrać konkurencyjną sięć ... :wink:

Z Erą będzie kiepsko, bo BlueConnect działa tylko w większtch miastach ...

Dlaczego ? Plus ma b.dużo BTSów na 900MHz ... i to one dają Plusowi lepszy zasięg poza miastami ....

Możliwe. Mi iPlus czasem w centrum dużego miasta jakim jest Kraków potrafi zerwać połączenie itd...Poza miastem jeszcze nie testowałem.

Przy takich łączach to norma. Mi również blueconnect rwał się. Co ciekawe UMTS łapał nawet jakieś 90km za W-wą podczas jazdy samochodem. :mrgreen: 3G tylko Wawa i bliskie okolice, ale generalnie to sprzęt dość zawodny, chociaż Era ma niezły zasięg na tzw. "zadupiach". :mrgreen:

Teraz właśnie siedzę na Oranżu. Najtańsza oferta 60,- brutto, limit danych 500MB czyli do forumowania starczy. Niestety na totalnym zadupiu (kawałek pod Krakiem) nie ruszyło.

Na zadupiu z iPlusem może być kiepsko...

Tyko że bez UMTS albo EDGE to ten net jest tak wolny że można się pociąć. Ja używam czasem netu na komórce w różnych częciahc POlski i jaknie ma 2.5G albo 3G to masakra. Na 3G to by już się fanie śmigało.

Ja bym wbadał czy nie działa w okolicy jakaś firma zestawiająca radiołącza - jak www.etop.pl np. To nawet nieźle działa w większości lokacji, więcej chyba forumowicz "Michał." by powiedział.

generalnie tak jak Kuba kliknal jezeli masz zasieg i lapiesz UMTS to jest OK, ale po stalym laczu jakie mam w domu (1,5G) to niestety sieci komorkowe sa mierne

na prekaznikach 900Mhz to tylko GPRS mozna se zlapac - generalnie nawet w Wawie niedaleko stacji bazowej, ale w starym domu murowanym w Wilanowie o UMTSie mozna zapomniec, EDGE lapie raz na 2 tygodnie a zazwyczaj leci po GPRSie i jest to masakra, nawet mejli nie mozna przeczytac

w razie czego kolezanka ma do odstapienia modem oranza BUSINESS EVERYWHERE teryfa 99 pln netto z umowa do kwietnia 2008 - nie chce ktos? kupila w kwietniu bo nie miala netu a teraz ktos do nich stalke dociagnal i chce sie pozbyc oranza - odda za darmo ;)