Skocz do zawartości

Jaki dać akumulator ?


Malkontent

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam dwa akumulatory, 1 z którym kupiłem auto, jest używany, brudny i nie wiem jak stary, 70Ah i 340A, a drugi mam z innego auta, kupiłem nowy mniej niż pół roku temu, 53Ah i 540A. Który proponujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie 50Ah też przekładny po zakupie w podobnej sytuacji jak Twoja (kupiony chwile wcześniej) z tym, że u mnie po zakupie siedziała też 50Ah.

Przez 3. lata nie zauważyłem problemów z aku, auto potrafiło zimową porą stać przeszło tydzień i odpala zawsze bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam dwa akumulatory, 1 z którym kupiłem auto, jest używany, brudny i nie wiem jak stary, 70Ah i 340A, a drugi mam z innego auta, kupiłem nowy mniej niż pół roku temu, 53Ah i 540A. Który proponujecie ?

Jakbyś napisał do jakiego auta, to może i by Ci ktoś doradził. Ogólnie komu chcesz dać ten aku? Co mamy Ci zaproponować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rybek, z całym szacunkiem czytaj i ogarniaj całą stronę proszę. Poprzednik od razu wiedział o co chodzi. Auto w profilu, bo po to chyba jest profil. Aku nikomu oddać nie chcę, tylko w aucie zamontować i o tym też napisałem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rybek, z całym szacunkiem czytaj i ogarniaj całą stronę proszę. Poprzednik od razu wiedział o co chodzi. Auto w profilu, bo po to chyba jest profil. Aku nikomu oddać nie chcę, tylko w aucie zamontować i o tym też napisałem. Pozdrawiam

spoko luzik... jak dla mnie w profilu masz więcej niż jeden pojazd :P

 

co do forka to spoko 53Ah Ci wystarczy i przynajmniej masz pewną baterię jeszcze na gwarancji. Zwróć uwagę tylko na to, aby dobrze zamocować aku bo to ma znaczący wpływ na żywotność baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamocowałem pierwsza klasa bo mój diagnosta ma hopla na punkcie mocowania i stanu akumulatora  :D  No i też mam nadzieję, że lepszy nowy o mniejszej pojemności niż duży i nie wiadomo w jakim stanie. A ten akumulator kupiłem w sumie do 2-litrowej megane mojej żony, zanim zerwał się pasek rozrządu, więc myślę że w 2-litrowym forku da radę.

:bowdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Sqx, o 27 Feb 2015 - 10:23, powiedział:

 

Witam,

w mojej instrukcji do S-turbo '99 zalecany 45Ah 12V opcja 60Ah 12V

 

w instrukcji do N/A i S-turbo '01 jest podane:

Type and capacity (5HR)

For Europe 5MT: 12 V — 48AH lub 4AT 12 V — 52AH

For Australia 12 V — 40AH

Others 12 V — 40AH

 

instrukcja str. 14


 

Jeżeli chodzi o prąd rozruchu w silnikach benzynowych ma on mniejsze znaczenie niż w dieslach, pośrednio ma na to wpływ stopień sprężania silnika w wersji N/A 10 w Turbo 8, a więc 4-krotnie mniej niż w dieslach. A co za tym idzie potrzeba mniejszej siły aby obrócić wałem, nie mniej im większy prąd rozruchu tym lepiej.

 

Osobiście używam Boscha S3 45Ah i jak dotąd bez najmniejszego problemu nawet przy -25°C

 

Napięcie naładowanego akumulatora to 6x 2,105=12,63V

Napięcie znamionowe pojedynczego ogniwa 2,105 V

Minimalne napięcie (wskazujące na stan głębokiego rozładowania) - 10,8 V

Prawidłowe napięcie ładowania - minimalne: 13,9 V - maksymalne 14,5 V

Po pełnym naładowaniu napięcie szybko spada do 13,2 V a później powoli do 12,6 V

Napięcie akumulatora powinno być mierzone 12 godzin po ładowaniu aby zapewnić dokładny pomiar

Napięcie przeładowania - występujące w trakcie wydzielania wodoru > 14,4 V

W przypadku rozładowania akumulatora celowe jest ładowanie go niskim stałym prądem do napięcia nawet 16,5 V

Typowy prąd ładowania = 1/10 pojemności akumulatora

Współczynnik samorozładowania 3–20%/miesiąc

Wytrzymałość 500–800 cykli


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...