Skocz do zawartości

chłodnica oleju


bremas

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem jeszcze przed lakierowaniem całego auta, ale jak będzie lakierowane, to zasłonię tą chłodnicę siatką, tak dla bezpieczeństwa przed kamieniami.

 

P.S. Przy takim montażu należy pamiętać, że trzeba przenieść czujnik temperatury zewnętrznej, co by nie pokazywał +50 zimą :)

Edytowane przez Remi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda wymiana oleju ? Tzn czy trzeba płukać chłodnicę albo ją odpinać itd ... ?

Jak wygląda? O tak:

 

- Cześć Wojtek, muszę przyjechać na przegląd i wymianę płynów.

- Cześć Michał. Ok! Przyjedź tego i tego dnia.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem stary olej nie zostaje w chłodnicy oleju ?

Wszystko zależy od miejsca montażu i inwencji montującego,czasem najwięcej od zmieniającego olej.Nie ma jednej prostej recepty. ;)

 

też rozważam założenie tego bajeru teraz :P chyba warto jak się użytkuje troszkę mocniej samochód ????

założyłem teraz termostat sportowy Cosworth , ale czy on wystarczy ? :/

Czasem warto a czasem nie. :P "Huragan" Carlosa mimo mocy ponad 400KM chłodnicy oleju nie miał i śmigał aż miło nie mając kłopotów z temperaturą oleju. ;)

Dobrze dobrane komponenty i miejsce montażu chłodnicy oleju,tylko pomogą w utrzymaniu dobrej kondycji silnika.W przypadku nie trafionego miejsca montażu i źle dobranych gratów mogą przynieść więcej zła niż dobra. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, zacząłem w/w temat chłodnicy oleju, popytałem tam i tu i z tą chłodnicą to nie tak siup, załozyć i jezdzić. Chciałem załozyc podstawę pod filtr oleju z termostatem Mocal, i śmigać. Problem jest w tym że puszcza termostat i jest chwilowy spadek cisnienia, ponoc od 0.5 do 1bara, bez termostatu podobno też cos nie tak. Teraz jestem w kropce i sam nie wiem :(

Prosze o wypowiedz użytkowników subarynek z takową chłodnicą, czy zauważyli jakieś zmiany po zamontowaniu. ewentualnie mały instruktaż. :) pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati każdy z nas prędzej czy pózniej będzie dłubał przy aucie, a to że się olej nie gotuje nie znaczy ze chłodnica nie jest potrzebna, moje autko przewiduje remap i troche gratów więc pomyślałem o chłodnicy :)  w wekendy jeżdże troszke mocniej i chciałbym zadbać o silnik, nie wiem moze zle myśle :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździsz normalnie i weekendowo upalasz kup sobie tylko sportowy termostat :)

Ja założe ,bo przy próbach czasowych jak będzie lato nie chciałbym czegoś narobić złego :/  

 

EVO ma w serii chłodnice oleju to i przy STI powinna być ,a w szczególności jak ktoś ma porobiony samochód i nie używa mocno gazu tylko żeby ruszyć z pod świateł szybciej :P

Edytowane przez Martinez3433
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podłączę się pod pytanie o chłodnicę oleju.

W przypadku silnika STi03to czy wystarczy sama podkładka filtra oleju z termostatem (i oczywiście wyjściem/wejściem d przewodów olejowych)? Czy tez robić całą relokację - a jeśli tak to gdzie?

Chłodnica jaką biorę pod uwagę to Mocal/Setrab 15rzędów :)


Dobra "szpenie"

 

Wieść gminna niesie, ze wystarczający zestaw to:

- Chłodnica 8-16 rzędów

- Podstawka pod filtr oleju z termostatem

- 2 przewody olejowe (długość dobrana do miejsca instalacji)

- blachy montażowe :)

Edytowane przez Marcin BladeRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce montażu zależy od setupu auta,bardzo często są to jednostkowe projekty tunerów,warsztatów.Przykłady

Cybel - obrazek nr 2 - skąd wziąłeś ten przykład? Interesuje mnie gotowy mod... ciekaw jestem, czy gdzieś takie cuś można dostać...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

obrazek nr 2 - skąd wziąłeś ten przykład? Interesuje mnie gotowy mod... ciekaw jestem, czy gdzieś takie cuś można dostać...?

Wygrzebałem z sieci. ;) Ale tu coś jest

http://www.jdl-performance.com/zestaw-chlodnicy-oleju-hks-subaru-impreza-sti-2001-2002.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...